• Kody pocztowe Leszno - wyszukiwarka

  Wyszukiwarka kodów pocztowych GlobKurier.pl umożliwia szybkie i bezproblemowe odnalezienie kodów pocztowych. Sprawdź kod pocztowy w Lesznie.

  Wyszukiwarka kodów pocztowych

     Szukanie...
     Miejscowość Ulica Kod Województwo Powiat
     Znalazłeś kod pocztowy? Zarejestruj się i wysyłaj jeszcze taniej!
     • ZYSKAJ RABATY OD RAZU PO ZALOGOWANIU
     • DARMOWA REJESTRACJA
     • INDYWIDUALNA WYCENA
     Nowy projekt (17)
     Znalazłeś kod pocztowy? Zarejestruj się i wysyłaj jeszcze taniej!
     • ZYSKAJ RABATY OD RAZU PO ZALOGOWANIU
     • DARMOWA REJESTRACJA
     • INDYWIDUALNA WYCENA

     Wyszukiwarka kodów pocztowych w Lesznie

     Wysyłasz paczki do Leszna i szukasz szybkiego sposobu na weryfikację poprawności danych adresowych? Mamy dla Ciebie intuicyjne narzędzie, jakim jest wyszukiwarka kodów pocztowych Leszno dostępna na GlobKurier.pl. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje niezbędne do prawidłowego zaadresowania przesyłki. Możesz skorzystać z dwóch opcji wyszukiwania: szukania kodu pocztowego po nazwie miejscowości lub szukania miejscowości poprzez wpisanie kodu pocztowego. W zależności od tego, którą funkcję wybierzesz, po kliknięciu przycisku “Szukaj” pojawi się lista kodów pocztowych oraz innych informacji, takich jak nazwa miejscowości, województwo, w którym się znajduje, powiat czy nazwa ulicy. Jak zatem łatwo zauważyć, jest to nie tylko narzędzie do wyszukiwania kodów pocztowych, ale również do weryfikacji pozostałych danych potrzebnych do nadania przesyłki.

     W jaki sposób działa wyszukiwarka kodów pocztowych?

     Kody pocztowe w Polsce mają określoną budowę, która musi zostać zachowana, jeśli chcesz, aby przesyłka trafiła pod odpowiedni adres. Prawidłowy zapis to: dd-ddd, gdzie “d” oznacza cyfrę. Taki ciąg cyfr umieszczaj zawsze po lewej stronie nazwy miejscowości lub placówki, do której kierujesz przesyłkę. System ten wprowadzono 1 stycznia 1973 roku. Pierwsza cyfra kodu pocztowego określa okręg pocztowy. Druga cyfra wskazuje część okręgu, którym jest określony obszar położony wzdłuż linii komunikacyjnych lub miasto wojewódzkie. Trzecia cyfra to sektor kodowy natomiast czwarta i piąta cyfra wskazują na placówkę pocztową oraz obszar jej działania. Kody pocztowe w Polsce nie są zatem ciągiem przypadkowo dobranych cyfr i mają przypisane konkretne znaczenie.

     Lista ważnych kodów pocztowych Leszno

     Leszno jest miastem na prawach powiatu położonym w województwie wielkopolskim. Pod względem liczby ludności miasto to w 2020 roku znajdowało się na 7. miejscu w województwie wielkopolskim oraz na 61. miejscu spośród miast Polski (62 854 mieszkańców). Leszno dzieli się na dzielnice i osiedla mieszkalne. Wśród dzielnic możemy wymienić m.in. Nowe Miasto, Podwale, Zatorze, Śródmieście i inne. Lista kodów pocztowych Leszno znajdująca się w wyszukiwarce GlobKurier.pl obejmuje m.in. wszystkie te dzielnice i osiedla, dzięki czemu łatwo zlokalizujesz poszukiwane przez Ciebie miejsce. Warto jednak mieć pod ręką kilka ważnych adresów w mieście, które udostępniamy poniżej.

     • Ul. Kazimierza Karasia 15, 64-100 Leszno; Urząd Miasta

     • Plac Tadeusza Kościuszki 4b, 64-100 Leszno; Starostwo Powiatowe

     • Ul. Jana Kasprowicza 1, 64-100 Leszno; Sąd Rejonowy

     • Ul. Ks. Teodora Korcza 3, 64-100 Leszno; Komenda Miejska Policji

     WYSYŁASZ WIĘCEJ NIŻ 15 PRZESYŁEK MIESIĘCZNIE?
     SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI: