• Kody pocztowe Cieszyn - wyszukiwarka

  Wyszukiwarka kodów pocztowych GlobKurier.pl umożliwia szybkie i bezproblemowe odnalezienie kodów pocztowych. Sprawdź kod pocztowy w Cieszynie.

  Wyszukiwarka kodów pocztowych

     Szukanie...
     Miejscowość Ulica Kod Województwo Powiat
     Znalazłeś kod pocztowy? Zarejestruj się i wysyłaj jeszcze taniej!
     • ZYSKAJ RABATY OD RAZU PO ZALOGOWANIU
     • DARMOWA REJESTRACJA
     • INDYWIDUALNA WYCENA
     Nowy projekt (17)
     Znalazłeś kod pocztowy? Zarejestruj się i wysyłaj jeszcze taniej!
     • ZYSKAJ RABATY OD RAZU PO ZALOGOWANIU
     • DARMOWA REJESTRACJA
     • INDYWIDUALNA WYCENA

     Wyszukiwarka kodów pocztowych w Cieszynie

     Cieszyn w województwie śląskim leży tuż przy granicy z Czechami. Miasto zamieszkuje nieco ponad 30 tysięcy mieszkańców, którzy utrzymują regularne kontakty zawodowe i prywatne z osobami mieszkającymi zarówno na terenie Cieszyna polskiego, jak i czeskiego. Liczba przesyłek pomiędzy oboma krajami oraz kierowanych do Cieszyna z okolicznych miejscowości jest z tego powodu wysoka. W celu szybkiego dostarczenia paczek i listów, warto sprawdzić, jaki kod pocztowy Cieszyn obowiązuje dla danego adresu.

     W jaki sposób działa wyszukiwarka kodów pocztowych?

     Nieznajomość kodów pocztowych w Cieszynie nie stanowi problemu, jeśli korzysta się z wyszukiwarki kodów pocztowych. Dzięki niej można sprawdzić kody przypisane nie tylko do miasta, ale i do konkretnych dzielnic, ulic i numerów budynków przy konkretnej ulicy. Wyszukiwarka kodów pocztowych Cieszyn wskazuje, jakie cyfry wpisać w adresie, by przesyłka dotarła do adresata w możliwie najszybszy sposób. Narzędzie jest całkowicie bezpłatne, dlatego użytkownicy mogą dokonać dowolnej liczby wyszukiwań w ciągu dnia. Wyszukiwarka dodatkowo wskazuje, w jakim województwie znajduje się miejscowość z danym kodem, co ogranicza pomyłki związane z powielaniem tych samych nazw miejscowości w kraju. Atutem wyszukiwarki kodów pocztowych jest możliwość sprawdzenia miejscowości na podstawie znanego już kodu. Jeśli użytkownik nie wie, do jakiej poczty przypisano miejsce zamieszkania znajomego lub siedzibę organu publicznego, znajdzie odpowiednią nazwę miejscowości. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne zaadresowanie każdej przesyłki, bez względu na to, do jakiej części Polski jest wysyłana.

     Lista ważnych kodów pocztowych Cieszyn

     Główny kod pocztowy Cieszyn to 43-400, dzięki któremu identyfikuje się miasto. Na jego obszarze obowiązują również inne kody pocztowe, które wskazują na konkretne urzędy pocztowe. W Cieszynie wyznaczono dzielnice: Śródmieście, Mała Łąka, Bobrek, Podgórze, Błogocice, Boguszowice, Kalembice, Marklowice, Pastwiska, Gułdowy, Mnisztwo i Krasna, które dla sprawniejszego doręczania paczek i listów przypisano do innych kodów. Kod 43-400 jest przypisany do Urzędu Miasta, mieszczącego się przy Rynku, oraz Szpitala Śląskiego przy ulicy Bielskiej 4. Budynki mieszkalne i lokale usługowe przy ulicy Kamiennej znajdują się natomiast na terenie, który objęto kodem pocztowym 43-402. Dzięki różnym kodom, kurierzy i listonosze rzadziej popełniają błędy w dostarczaniu przesyłek do adresatów, a paczki są doręczanie w krótszym czasie ze względu na ich szybsze przypisywanie do prawidłowej części miasta.

     WYSYŁASZ WIĘCEJ NIŻ 15 PRZESYŁEK MIESIĘCZNIE?
     SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI: