• Kody pocztowe Katowice - wyszukiwarka

  Wyszukiwarka kodów pocztowych GlobKurier.pl umożliwia szybkie i bezproblemowe odnalezienie kodów pocztowych. Sprawdź kod pocztowy w Katowicach.

  Wyszukiwarka kodów pocztowych

     Szukanie...
     Miejscowość Ulica Kod Województwo Powiat
     Znalazłeś kod pocztowy? Zarejestruj się i wysyłaj jeszcze taniej!
     • ZYSKAJ RABATY OD RAZU PO ZALOGOWANIU
     • DARMOWA REJESTRACJA
     • INDYWIDUALNA WYCENA
     Nowy projekt (17)
     Znalazłeś kod pocztowy? Zarejestruj się i wysyłaj jeszcze taniej!
     • ZYSKAJ RABATY OD RAZU PO ZALOGOWANIU
     • DARMOWA REJESTRACJA
     • INDYWIDUALNA WYCENA

     Wyszukiwarka kodów pocztowych w Katowicach

     Kody pocztowe w Polsce to setki tysięcy znaków. Któż z nas byłby w stanie wszystkie je zapamiętać? Na szczęście nie ma takiej potrzeby! Z pomocą przychodzi wyszukiwarka kodów pocztowych, która pozwoli nam na znalezienie w kilka sekund dokładnego adresu bądź dopasowanie do niego odpowiedniego kodu. O tym czym jest wyszukiwarka kodów pocztowych, jak może nam ułatwić życie oraz jak skutecznie i bezproblemowo szukać kodów pocztowych w Katowicach, dowiesz się z poniższego materiału. Kody pocztowe (które inaczej nazywane są Pocztowymi Numerami Adresowymi) zostały wprowadzone w 1973 roku, ze względu na chęć ułatwienia procesu grupowania nadawanych i odbieranych przesyłek pocztowych. Kody pocztowe w Polsce złożone są z pięciu cyfr. Pierwsza z nich symbolizuje okręg pocztowy, druga – tzw. strefę kodową wraz ze wskazaniem na konkretną część danego okręgu. Trzecia cyfra odnosi się do sektora kodowego. Z kolei czwarta i piąta cyfra wskazują na dokładną lokalizację (adres) urzędu pocztowego.

     W jaki sposób działa wyszukiwarka kodów pocztowych?

     Wyszukiwarka kodów pocztowych to narzędzie, które ułatwia nam zlokalizowanie konkretnego miejsca w Polsce. Najczęściej korzystamy z niej na dwa sposoby: Kiedy znamy dokładny adres i miejscowość, a nie znamy kodu pocztowego. Kiedy znamy kod pocztowy i chcemy poznać również dokładną lokalizację. Wpisując w wyszukiwarce odpowiednie dane, system lokalizuje nam obszar, którego poszukujemy lub do wskazanego obszaru przypasowuje pocztowy numer adresowy.

     Zalety wyszukiwarki kodów pocztowych

     Korzystanie z wyszukiwarki to oszczędność czasu i pieniędzy. Jeszcze kilka lat temu musielibyśmy szukać kodów w książce teleadresowej lub kontaktować się z jedną z placówek pocztowych. Dzisiaj przy pomocy Internetu możemy szybko i wygodnie znaleźć interesujące nas informacje. Wyszukiwarka kodów pocztowych Katowice to także narzędzie, dzięki któremu w precyzyjny sposób możemy zadbać o bezpieczeństwo naszej przesyłki – adresując ją dokładnie tam, gdzie zależy nam by dotarła. W Polsce istnieje bowiem wiele miejscowości o tych samych nazwach. Korzystając z kodów pocztowych zmniejszamy prawdopodobieństwo pomyłki, wskazując osobom sortującym koperty czy paczki na przypisanie jej do odpowiedniego obszaru geograficznego. Dzięki temu nasza przesyłka nie trafi w niepowołane ręce. Z wyszukiwarki warto skorzystać przed nadaniem przesyłki by upewnić się, że trafi do właściwego adresata. To również przydatne narzędzie, gdy chcemy sprawdzić skąd dokładnie pochodzi przesyłka adresowana do nas.

     Lista ważnych kodów pocztowych Katowice

     Zastanawiasz się jaki kod pocztowy Katowice mają najważniejsze instytucje? Sprawdź poniżej!

     • 40-098Urząd Miasta Katowice
     •  40-037Urząd Marszałkowski
     • 40-063Pierwszy Urząd Skarbowy
     • 40-282Drugi Urząd Skarbowy
     • 40-136Śląski Urząd Celno-Skarbowy
     • 40-018Zakład Ubezpieczeń Społecznych
     • 40-007Uniwersytet Śląski w Katowicach
     • 40-287; Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

     Jeśli jesteś mieszkańcem Katowic i poszukujesz odpowiedniego kodu wskazującego dany okręg pocztowy odwiedź stronę XXX i już dzisiaj skorzystaj z nowoczesnej wyszukiwarki kodów pocztowych.

     WYSYŁASZ WIĘCEJ NIŻ 15 PRZESYŁEK MIESIĘCZNIE?
     SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI: