Jak śledzić przesyłkę na GlobKurier.pl?

Śledzenie paczek zrewolucjonizowało sposób, w jaki firmy kurierskie kontaktują się z klientami. Opcje śledzenia doceniają obie strony, gdyż taka funkcja eliminuje nerwowość i niepewność przy oczekiwaniu na przesyłkę. Stare metody zostały zastąpione wygodnym, niezawodnym systemem danych w czasie rzeczywistym, który zapewnia nadawcom (i odbiorcom) pełną informację na każdym etapie ich wysyłki podróż paczki. Teraz nie tylko kurier jest jedynym źródłem informacji o statusie doręczenia, co stworzyło o wiele bardziej konkurencyjny rynek.Jak śledzić przesyłkę?

Wysłałeś paczkę przez GlobKurier.pl? Sprawdź, jak śledzić przesyłkę.

Nadając przesyłkę za pośrednictwem platformy GlobKurier.pl klient otrzymuje numer GK przy każdym zleceniu. Bez względu, na jakiego to przewoźnika wybrał FedEx, UPS, Inpost czy każdego innego dostępnego w ramach platformy po złożeniu zamówienia otrzyma indywidualny numer, który, co ważne, jest wygenerowany przez serwis GlobKurier.pl, a nie przez danego przewoźnika. Aby sprawdzić gdzie znajduje się przesyłka, klient musi skorzystać z narzędzi dostępnych na GlobKurier.pl.

Obejrzyj, krótki film, jak krok po kroku śledzić przesyłkę przez GlobKurier.pl, będąc zalogowanym w serwisie:

 

Jeśli nie posiadasz konta w naszym serwisie, dowiedz się, jak możesz monitorować swoją przesyłkę: 

Skąd wziąć numer GK?

Numer pozwalający na śledzenie paczki jest generowany automatycznie podczas generowania zleceń. Po tym, jak użytkownik wypełni formularz i złoży zamówienie otrzyma wiadomość e-mail, w której już w tytule pojawi się numer GK. Taka wiadomość potwierdza, że zamówienie zostało złożone. To oczywiście niejedyne miejsce, w którym znajdują się informację o kodzie GK. Dla zalogowanych użytkowników jest on dostępny z poziomu Panelu Klienta. Dodatkowo przy zamówieniach obsługiwanych przez przewoźników FedEx Next Day i Paczkomaty InPost informacja o numerze GK znajduje się na liście przewozowym. Poza tym użytkownik może również śledzić swoją przesyłkę, wykorzystując numer listu przewozowego.

Śledzenie przesyłki FedEx

Przykład listu przewozowego z zaznaczonym numerem GK.

Gdzie wpisać numer GK?

Numer GK możesz wpisać już w widoku strony głównej GlobKurier.pl w górnym pasku, w okienku «Monitoruj przesyłkę». Wpisując numer GK i klikając ikonkę lornetki, użytkownik zostanie przekierowany do podstrony śledzenia przesyłek.

Jak śledzić przesyłkę na GlobKuier.pl?

Pod adresem https://www.globkurier.pl/tracking miejsce, w którym możesz zlokalizować swoją przesyłkę.

Jak śledzić przesyłkę na GlobKurier.pl

Funkcje śledzenia

Dzięki oferowanej opcji trackingu użytkownik może uzyskać pełne informacje odnośnie swojej przesyłki. Mechanizm pozwala na prześledzenie historii całego zamówienia. Wskaże na dokładną godzinę przyjęcia paczki i jej zarejestrowania, odebrania paczki i przekazania jej do transportu. Jeśli użytkownik będzie sprawdzał status przesyłki w trakcie faktycznego transportu, zostanie mu wyświetlona notka o tym, że paczka znajduje się w drodze. Użytkownik będzie też mógł zweryfikować, kiedy paczka dotarła do magazynku i kiedy, oraz w jakich godzinach została dostarczona odbiorcy.

Choć cały proces może wydawać się skomplikowany sposób monitoringu paczek jest niezwykle prosty. Do paczki przypisany jest kod kreskowy, który jest skanowany przez każdego, kto się z nim zetknie. Oznacza to, że dane mogą być łatwo aktualizowane, a ryzyko ludzkiego błędu wynikające z ręcznego wpisywania danych jest zminimalizowane.

Korzystaj i monitoruj swoje przesyłki! Teraz już nie będziesz mógł powiedzieć, że nie wiesz jak śledzić przesyłkę 😉

Sprawdź status przesyłki na podstronach poszczególnych przewoźników:


GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl