Menu

Flaga Wielkiej Brytanii/UK

Paczka do Bristolu, przesyłki kurierskie z Polski

  • Nadaj z nami swoją przesyłkę do Bristolu
  • Porównaj kurierów
  • Wybierz najlepszą dla siebie opcję wysyłki!

Jak nadać paczkę do Bristolu?

Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, wielu Polaków skorzystało z możliwości wyjazdu na wyspy brytyjskie. To sprawiło, że znacznie wzrosła potrzeba przesyłania paczek zarówno z Polski do Anglii, jak i w przeciwnym kierunku. Tysiące rodaków postanowiło związać swoje życie z brytyjskim lądem, inni wyjechali jedynie na kilka lat, by później wrócić do kraju. Wielu z tych, którzy pozostali na miejscu, pozakładało własne firmy, w tym także handlowe, które często korzystają z usług kurierskich.

Wejście Polski do Unii sprzyjało też nawiązywaniu relacji biznesowych z brytyjskimi przedsiębiorcami. Jeśli regularnie prowadzisz interesy z firmami ze Zjednoczonego Królestwa i szukasz opcji szybkiej i bezpiecznej wysyłki towarów do Bristolu albo chcesz wysłać paczkę swojej rodzinie lub znajomym, którzy osiedli tam na stałe, to możesz skorzystać z możliwości, jakie oferuje GlobKurier.pl. Z naszą pomocą wyślesz paczkę bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy, że uzupełnisz formularz udostępniony na stronie GlobKurier.pl. Należy w nim podać wszystkie niezbędne dane, a następnie wydrukować wygenerowany przez system list przewozowy. Po odbiorze przesyłki przez kuriera będziesz mógł śledzić jej trasę oraz status.

Prowadzisz firmę? Zaoszczędź na przesyłkach do Anglii!

Ile kosztuje wysyłka do Bristolu?

Koszt wysyłki do Bristolu będzie zależny od parametrów paczki – jej wagi, a także długości, szerokości oraz wysokości. Ustalisz go, wypełniając formularz dostępny na stronie https://www.globkurier.pl. Po wpisaniu danych dotyczących miejsca nadania oraz odbioru paczki, a także jej wymiarów, będziesz mógł porównać ofertę różnych przewoźników w ramach usługi świadczonej przez GlobKurier.pl.

Pamiętaj, że w przypadku paczek niestandardowych, czyli przekraczających wagę lub wymiary określone przez przewoźników jako maksymalne, koszt wysyłki może być większy.

Zestawienie w jednym miejscu oferty wielu przewoźników daje Ci możliwość wyboru najbardziej atrakcyjnej opcji.

Jak zapakować paczkę do Bristolu?

Przy pakowaniu paczki należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo przesyłki. Kluczowy jest wybór właściwych materiałów do pakowania i właściwe zabezpieczenie przedmiotów kruchych oraz wrażliwych na uszkodzenia. Do pakowania należy wykorzystać karton tekturowy dopasowany wielkością do wymiarów przedmiotu. To pozwoli swobodnie umieścić przedmiot w jego wnętrzu, ale nie stworzy też zbyt wielu luzów, które później będzie trzeba wypełnić, by unieruchomić przedmiot i zapobiec jego przemieszczaniu się w trakcie transportu.

Towary wyjątkowo wrażliwe na uszkodzenia należy przed umieszczeniem wewnątrz kartonu zabezpieczyć dodatkowo folią stretch lub innym materiałem, który zamortyzuje wstrząsy. Puste przestrzenie natomiast warto wypełnić folią stretch, poduszkami powietrznymi, wypełniaczem typu skropak lub innym. Po zaklejeniu kartonu trwałą i solidną taśmą pakową paczka jest gotowa do wysyłki.

Przesyłki kurierskie do Bristolu

Od momentu, kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej znacznie wzrosła potrzeba realizowania wysyłek kurierskich na wyspy brytyjskie. Dotyczy to całej Anglii, ale w szczególności dużych aglomeracji, w tym Bristolu.

Przesyłki do Bristolu można nadawać w wygodny sposób bez konieczności wychodzenia z domu. Należy jednak pamiętać, że w związku z Brexitem obecnie nadawanie paczek do Anglii może być nieco trudniejsze. Szczegółowo regulują to przepisy porozumienia handlowego pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią. Najważniejszą sprawą staje się przygotowanie do wysyłki odpowiednich dokumentów (faktury handlowe dla towarów transportowanych pomiędzy Wielką Brytanią a krajami Unii). Opłat celnych można jednak uniknąć. Umowa handlowa zawarta pomiędzy Unią a Wielką Brytanią mówi, że import i eksport będzie się odbywał bez dodatkowych opłat celnych, jeśli towar pochodzi z krajów Unii albo z Anglii. Bardzo ważne jest więc umieszczenie odpowiedniej deklaracji na fakturze handlowej.

Paczka do Bristolu z GlobKurier.pl

Z Globkurier.pl wysyłanie paczek do Bristolu, podobnie jak nadawanie przesyłek do wielu innych krajów na całym świecie jest bardzo proste, a przy tym w pełni bezpieczne. Wystarczy skorzystać z formularza dostępnego na naszej stronie. Atutem jest możliwość porównania w jednym miejscu ofert różnych przewoźników. Zaprezentowane w takim zestawieniu ceny są bardzo atrakcyjne z uwagi na wynegocjowane korzystne warunki współpracy z firmami kurierskimi. Dlatego teraz nie musisz już sprawdzać cenników różnych przewoźników, by znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Wejdź na GlobKurier.pl i korzystaj z możliwości taniej i bezpiecznej wysyłki do Bristolu oraz innych miast położonych w Europie i poza nią.

Wysyłasz regularnie?

Po rejestracji z numerem NIP od razu otrzymasz niższy cennik, a jako klient indywidualny, kody rabatowe po pierwszym zamówieniu.
 

Chcesz wysyłać paczkę, paletę, fracht?

Skorzystaj z kalkulatora kosztów i nadaj przesyłkę już dziś!
 

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Bristolu