• Opinie ORLEN paczka/paczka w RUCHu

  Nadawałeś przesyłkę korzystając z usług ORLEN paczki/paczki w RUCHu? Oceń kuriera i podziel się swoją opinią z innymi.
  Logo
  1.8
  Ocena na podstawie 590 opinii
  Cena
  Czas
  Poleć kuriera
  Logo
  1.8
  Ocena na podstawie 590 opinii
  Cena
  Czas
  Poleć kuriera

  Jak ORLEN paczkę oceniają klienci? Sprawdź opinie o ORLEN paczce. Przekonaj się, co stanowi największą zaletę tej usługi lub z jakimi problemami borykali się użytkownicy. Dodając opinie o ORLEN paczce, oceniasz różne aspekty tej usługi, dzięki temu w łatwy sposób porównasz, jak usługa wypada na tle konkurencyjnych firm. Zamówiłeś ORLEN paczkę? Dodaj swoją opinię! Nie musisz być klientem GlobKurier, aby móc dodać opinię o ORLEN paczce.

  ORLEN Paczka/Paczka w RUCHu opinie

  Filtruj

  ORLEN Paczka
  Ocena Ogólna: 2.7
  Cena
  Czas
  Poleć kuriera
  Opinia:
  Szok, skandal i zgryzota. Kilka tygodni temu awaria paczkomatu, termin odbioru mija, odebrać nie mogę, bo na ekranie od 2 dni syntax error, więc pan na infolinii przekierowuje paczkę do najbliższego punktu odbioru (sklep spożywczy). Myślę sobie spoko, tam się nic nie prawa popsuć. Czekam drugi dzień, trzeci. Żadnej informacji. Dzwonię. Paczka nie została przekierowana, ale wróciła do adresata. Bo "ktoś w sortowni nie zauważył". Kilka dni temu podobnie. Tym razem +8 stopni, więc paczkomat niby działa, bo ktoś przede mną otworzył skrytkę. Teraz ja klikam otwórz, światełko nad skrytką miga, skrytka bardzo chce się otworzyć, już prawie, stęka, ale nie daje rady. Oczywiście akcji nie mogę powtórzyć, bo status paczki zmienił się na "odebrana", więc i kod odbioru wygasa. Taki system cwany. Dzwonię. Skrytki zdalnie nie otworzą, nowego kodu odbioru nie wygenerują, ale mogą przekierować. Teraz mi zapala się lampka. Ok, ale już raz tak przekierowaliście, że paczka dotarła na Podkarpacie. Sorry, ale innej opcji nie ma. Był piątek. Dzwonię w poniedziałek czy aby na pewno zlecenie przekierowania jest w systemie. Na pewno. I jeszcze mam dostać potwierdzenie na maila. Wtorek nic, środa nic. W czwartek w aplikacji pojawia się jakaś paczka, której to niby jestem nadawcą i wraca do odbiorcy. Dzwonię. "Ktoś w sortowni nie zauważył". Niezły prank, pośmialiśmy się, a teraz zwijajcie ten majdan.
  Letni Amarant, 16 marca 2023
  ORLEN Paczka
  Ocena Ogólna: 3.7
  Cena
  Czas
  Poleć kuriera
  Opinia:
  27.01.2023 o 01:37 odbierałem książkową przesyłkę z Orlen Paczka przy ul. Głównej 43C w Ustanowie, gm. Prażmów. Zdecydowanie odradzam z trzech powodów: 1) Odbiór zdalny nie był możliwy, ponieważ paczkomat błędnie ocenił moje miejsce położenia jako zbyt dalekie, mimo że stałem przed paczkomatem. 2) Wprowadziłem tylko kod odbioru ręcznie, bez koniczności podawania trzech ostatnich cyfr numeru paczki (jak w Żabce), ani mojego numeru telefonu (jak w InPoście). Gdybym pomylił jedną cyfrę, to być może wyjąłbym cudzą paczkę, tak jak ktoś inny mógłby odebrać moją. 3) Zauważyłem uchylone drzwiczki skrytki, mimo, że nie usłyszałem szczęku jej otwarcia. Wyjąłem paczkę wyglądającą na książkową, ale nie mogłem zamknąć drzwiczek. Sprawdziłem numer wyjętej paczki, która okazała się cudzą paczką. Włożyłem ją z powrotem za niedomykające się drzwiczki. Nadal ale nie mogłem odebrać swojej. Wpadłem na pomysł odświeżenia oprogramowania na serwerze. W tym celu (bezpłatnie) z aplikacji na smartfonie przedłużyłem termin odbioru o 24h, mimo, że nie było to konieczne. Wtedy po ponownym ręcznym wprowadzeniu kodu odbioru otwarła się się inna skrytka z moją paczką, tym razem ze szczękiem drzwiczek, które dało się zamknąć. Zadzwoniłem na podaną na paczkomacie infolinię, żeby poinformować Orlen Paczkę o zepsutym paczkomacie. Infolinia okazała się być infolinią całego Orlenu, co oznaczało dużo dłuższe, niż w InPoście wysłuchiwanie nagranych ofert przed połączeniem z konsultantem. Niestety wszyscy "konsultanci byli zajęci" przez 10 min. zapewne z powodu nawału klientów kwadrans po pierwszej w nocy. Nie dodzwoniłem się. Nie znalazłem również adresu email. Zrezygnowałem z poinformowania Orlen Paczki. Konkluzja - strach pomyśleć ile czasu trwałyby reklamacje, gdybym odebrał cudzą paczkę i ją otworzył. Dostawca broniłby się dowodem nadania mojej paczki, dopóki nie otrzymałby jej z powrotem, chyba, że ktoś inny odebrałby moją, co znacznie przedłużyłoby dostawę książki, o ile w ogóle byłoby to możliwe. Po raz pierwszy i ostatni skorzystałem z usługi Orlen Paczka.
  TadziuB, 28 stycznia 2023
  ORLEN Paczka
  Ocena Ogólna: 1
  Cena
  Czas
  Poleć kuriera
  Opinia:
  Paczka nie dotarła do mnie, status zmienił się z 'Twoja paczka jest już w drodze do punktu odbioru.' na 'Twoja paczka znajduje się w sortowni Katowice i wkrótce wyruszy w drogę do punktu.' Wydało mi się do dziwne, bo nie dostałam żadnego powiadomienia o możliwości odbioru, więc zadzwoniłam na infolinie. Po 15 minutach oczekiwania ktoś odebrał telefon (wielki minus za czas oczekiwania na połączenie, wynikający pewnie z niedoboru konsultantów). Z tego co dowiedziałam się na infolinii paczka została dostarczona do paczkomatu, ale ten jej nie zaczytał przez co nie dostałam powiadomienia, więc wróciła do sortowni. Dowiedziałam się, że powinnam otrzymać ją następnego dnia - tutaj na reakcje infolinii nie mogę narzekać, zobaczymy czy paczka faktycznie będzie do odbioru. Całościowo jednak na ten moment wielki minus za błąd paczkomatu i czas oczekiwania na infolinii. Gdybym nie zadzwoniła paczka pewnie wróciłaby do nadawcy. Była to paczka z apteki, na szczęście dni nie były gorące, wtedy 3 dni w automacie na pewno nie byłyby korzystne dla paczki. To mój 2 raz kiedy zamawiam coś Orlen paczką, za pierwszym razem czas dostarczenia był dłuższy niż inpost, ale generalnie założyłąm, że się zdarza, drugie zamówienie z dostawą przez Orlen i tym razem błąd paczkomatu. Trochę za bardzo niedopracowane to wszystko. Inpostem zamawiam regularnie od kilku lat, minimum 1 paczka na tydzień, takiej sytuacji nie było nigdy. Tylko raz zdarzył mi się kontakt z infolinią (zresztą jak się później okazało z winy nadawcy, szybko odebrali telefon, szybko też rozwiązali problem). Słaby początek dla Orlen Paczki. NIE POLECAM.
  Anna, 6 września 2022