Menu

Co to jest Handel transgraniczny

Oferowanie przez przedsiębiorstwa usług na rynkach zagranicznych mające na celu dotarcie do nowych grup konsumentów, rozwój działalności i powiększenie zysków. Synonim zamożności oraz podstawowy filar wzrostu największych światowych gospodarek. Obecnie coraz częściej wykorzystywany w sektorze e-commerce ze względu na jego specyfikę i globalny charakter oddziaływania.

E-handel transgraniczny

E-handel transgraniczny, czyli innymi słowy handel transgraniczny online to jedna z aktualnie najsilniej rozwijających się odmian. Zdaniem specjalistów rynek cross-border co roku będzie odnotowywał wzrost rzędu 27%, przy świadomości, że ogromny odsetek populacji nie jest wciąż aktywnym użytkownikiem sieci internetowej. W przyszłym okresie (do roku 2020)wartość zagranicznego e-commerce ma wynieść blisko 25% całej globalnej sprzedaży w przestrzeni internetowej.

Wykorzystywanie handlu transgranicznego w e-commerce związane jest z wciąż zmieniającymi się potrzebami i oczekiwaniami zakupowymi wśród e-konsumentów. Stały dostęp do sieci, mobilność i szybkość przekazywania informacji sprawia, że uwaga użytkowników odnośnie wszelkich transakcji sprzedażowo-zakupowych nie skupia się już wyłącznie wokół rynku rodzimego. Rynki lokalne czy zagraniczne scalają się w jeden uniwersalny rynek globalny.

Serwisy aukcyjne

Amazon, eBay czy Aliexpress to największe funkcjonujące na rynku dostępne, międzynarodowe kanały sprzedaży towarów i usług nie tylko dla użytkowników indywidualnych, ale również firm z branży e-commerce. W poszczególnych serwisach zarejestrowane są miliony użytkowników, z najróżniejszych państw świata, którzy codziennie podejmują konkretne decyzje zakupowe. Integracje z tego typu platformami mogą umożliwić firmą z sektora e-handlu dotarcie do ogromnej grupy potencjalnych odbiorców i otwarcie się na nowe międzynarodowe rynki.

Globkurier integracja z eBay

Globkurier.pl jako profesjonalny operator logistyczny wspiera firmy w rozwoju, ulepszania usług i wychodzeniu z działalnością na rynki zagraniczne. Dla naszych klientów wprowadziliśmy integracje z serwisem aukcyjnym eBay, który zrzesza blisko 171 milionów użytkowników ze 190 krajów. Osoby posiadające własne sklepy internetowe, które chcą docierać do coraz szerszej grupy odbiorców, powinny skupić się na wyborze dodatkowego rozwiązania jakim jest właśnie marketplace. Z biznesowej perspektywy to dobry krok do intensyfikacji funkcjonowania.

Możliwości eBay

– 1,1 miliarda okazji do dokonania transakcji

– dotarcie z produktem/usługą do 170 milionów zarejestrowanych użytkowników

– nowi, zagraniczni konsumenci/ działalność transgraniczna

– darmowe wystawianie produktów (firmy/osoby indywidualne)

– sprawne funkcjonowanie serwisu

Skorzystaj z usług Globkurier.pl i zintegruj się z eBay już dziś. Więcej informacji na temat tego, jak sprzedawać oraz jak poruszać się w serwisie znajdziesz w naszym poradniku dla początkujących sprzedawców – poradnik eBay

Handel transgraniczny – potencjał dla polskiego e-commerce

Jedynie 7% polskich przedsiębiorstw sprzedaje na międzynarodowych rynkach. Warto więc zwiększyć swoją konkurencyjność i zainwestować w działalność transgraniczną. A dlaczego klienci tak chętnie decydują się na cross-border shopping? Powodów jest kilka, ale do tych najważniejszych możemy zaliczyć między innymi: niższe ceny, lepsza jakość produktu czy zwyczajnie brak dostępności danego towaru na rynku rodzimym.