• Co to jest drukarka etykiet?

  Korzystając z firm kurierskich koniecznym możesz okazać się wydrukowanie etykiety, którą należy nakleić na przesyłkę. Na etykiecie znajdują się wszystkie kluczowe informacje dla kuriera, dane o adresacie i miejscu doręczenia przesyłki. Etykieta odgrywa kluczową rolę w trakcie transportu, z niej sczytywane są informacje między innymi w sortowni.

  Czym wyróżnia się drukarka do etykiet?

  W przypadku wysyłania dużej ilości przesyłek sporą oszczędnością czasu i pieniędzy jest skorzystanie ze specjalnych drukarek do etykiet. Korzystanie z tradycyjnych drukarek jest bardziej czasochłonne niż wykorzystanie termotransferowych drukarek do etykiet. Takie drukarki nie wymagają taśmy, tunera ani atramentu są również tańsze w eksploatacji. Dodatkowo etykiety termiczne pochodzące z takich drukarek są trwalsze, a zwarte na nich informacje wyraźniejsze.

  GlobKurier.pl i drukarki etykiet

  Najpopularniejszą i najczęściej polecaną drukarką do etykiet jest Zebra GK420D. Drukarki Zebra występują w różnych modelach i mogą być tak skonfigurowane, aby drukować według indywidualnych preferencji użytkownika.
  W GlobKurier.pl możesz bez obaw korzystać z drukarek typu Zebra, ponieważ dostosowaliśmy formaty etykiet do tego sprzętu.
  Więcej o zaletach korzystania z drukarek termotransferowych możesz znaleźć na naszym blogu: https://www.globkurier.pl/blog/drukarka-etykiet-kurierskich-czyli-w-czym-pomoze-zebra/