Menu

Co to jest drukarka etykiet?

Korzystając z firm kurierskich koniecznym możesz okazać się wydrukowanie etykiety, którą należy nakleić na przesyłkę. Na etykiecie znajdują się wszystkie kluczowe informacje dla kuriera, dane o adresacie i miejscu doręczenia przesyłki. Etykieta odgrywa kluczową rolę w trakcie transportu, z niej sczytywane są informacje między innymi w sortowni.

Czym wyróżnia się drukarka do etykiet?

W przypadku wysyłania dużej ilości przesyłek sporą oszczędnością czasu i pieniędzy jest skorzystanie ze specjalnych drukarek do etykiet. Korzystanie z tradycyjnych drukarek jest bardziej czasochłonne niż wykorzystanie termotransferowych drukarek do etykiet. Takie drukarki nie wymagają taśmy, tunera ani atramentu są również tańsze w eksploatacji. Dodatkowo etykiety termiczne pochodzące z takich drukarek są trwalsze, a zwarte na nich informacje wyraźniejsze.

GlobKurier.pl i drukarki etykiet

Najpopularniejszą i najczęściej polecaną drukarką do etykiet jest Zebra GK420D. Drukarki Zebra występują w różnych modelach i mogą być tak skonfigurowane, aby drukować według indywidualnych preferencji użytkownika.
W GlobKurier.pl możesz bez obaw korzystać z drukarek typu Zebra, ponieważ dostosowaliśmy formaty etykiet do tego sprzętu.
Więcej o zaletach korzystania z drukarek termotransferowych możesz znaleźć na naszym blogu: https://www.globkurier.pl/ciekawostki/drukarka-etykiet-kurierskich-czyli-w-czym-pomoze-zebra