Co to jest door to door?

Dostawa kurierska w przeważającej liczbie przypadków jest uznawana przez konsumentów za najlepszą i najszybszą metodę na doręczenie przesyłek. Dużą rolę odgrywa tu fakt, że przesyłki wysłane kurierem często już na drugi dzień są dostarczane do zamawiającego, niezależnie jak długą drogę miały do przebycia. W trakcie takiej dostawy paczka przynajmniej raz znajduje się na sortowni w celu przekazania jej w odpowiednie miejsce docelowe. A co w przypadku, jeśli zależy nam, na możliwie najszybszej dostawie, a przy tym chcemy zminimalizować ryzyko uszkodzenia paczki?

dostawa door to door

Door to door w oczach kuriera i klienta

Niektóre firmy w porozumieniu z dostawcami usług kurierskich umożliwiają skorzystanie z usługi door-to-door. Usługa ta (od drzwi do drzwi)- oznacza pełną obsługę spedycyjną, od momentu odbioru towaru od dostawcy, aż do momentu jego dostarczenia do odbiorcy, z uwzględnieniem wszelkich niezbędnych formalności.

Dlaczego warto korzystać z usługi door to door?

Firmy kurierskie posiadają szeroki wachlarz możliwości dostosowania swoich usług do wymagań klienta. Jeśli wystąpi potrzeba dostarczenia towarów jak najszybciej i z zachowaniem ostrożności, usługa door-to-door może okazać się najlepszą do wyboru. Należy pamiętać jednak, żeby przed wysłaniem przesyłki zadbać o prawidłowe jej zapakowanie. Ograniczy to możliwości jej uszkodzenia i ułatwi przewóz.  O tym jak  prawidłowo zapakować przesyłki standardowe oraz nieregularne przeczytasz na blogu Globkurier.pl.

Na stronie Globkurier.pl można zapoznać się ze szczegółowym cennikiem oraz z informacjami na temat usług każdego z oferowanych przewoźników.