Menu

Co to jest door to door?

Dostawa kurierska w przeważającej liczbie przypadków jest uznawana przez konsumentów za najlepszą i najszybszą metodę na doręczenie przesyłek. Dużą rolę odgrywa tu fakt, że przesyłki wysłane kurierem często już na drugi dzień są dostarczane do zamawiającego, niezależnie jak długą drogę miały do przebycia. W trakcie takiej dostawy paczka przynajmniej raz znajduje się na sortowni w celu przekazania jej w odpowiednie miejsce docelowe. A co w przypadku, jeśli zależy nam, na możliwie najszybszej dostawie, a przy tym chcemy zminimalizować ryzyko uszkodzenia paczki?

dostawa door to door

Usługa door to door w oczach kuriera i klienta

Niektóre firmy w porozumieniu z dostawcami usług kurierskich umożliwiają skorzystanie z usługi door-to-door. Usługa ta (od drzwi do drzwi)- oznacza pełną obsługę spedycyjną, od momentu odbioru towaru od dostawcy, aż do momentu jego dostarczenia do odbiorcy, z uwzględnieniem wszelkich niezbędnych formalności.

Door to door za pośrednictwem firmy kurierskiej to odebranie paczki przez kuriera z miejsca nadania i przewiezienie jej do miejsca docelowego, pod wskazany adres do odbiorcy. Paczka z danym towarem omija sortownie i punkty przeładunkowe, co wpływa na szybszą dostawę towarów.

Dla kogo kurier door to door?

Usługi door to door są dedykowane głównie dla firm, ale również dla klienta indywidualnego. W ecommerce czas jest bardzo ważny, podobnie jak szybkość realizacji przesyłek. Kurier door to door i podobne usługi pozwalają na skrócenie czasu dostawy i szybkim doręczeniu przesyłki pod drzwi odbiorcy.

Jeżeli chcesz nadać towar delikatny lub o niestandardowych wymiarach zobacz możliwości kuriera door to door z dostawą pod drzwi!

Dlaczego warto korzystać z usługi door to door?

Firmy kurierskie posiadają szeroki wachlarz możliwości dostosowania swoich usług do wymagań klienta. Jeśli wystąpi potrzeba dostarczenia towarów jak najszybciej i z zachowaniem ostrożności, usługa door-to-door może okazać się najlepszą do wyboru.

Korzyścią realizacji usługi door to door jest gwarancja bezpieczeństwa transportu. Mniejsza ilość punktów przeładunkowych podczas transportu, pozwala zminimalizować ryzyko ewentualnego uszkodzenia paczki. Opcja door to door jest więc chętnie wybierana w przypadku transportu towarów wrażliwych.

Należy pamiętać jednak, żeby przed wysłaniem przesyłki zadbać o prawidłowe jej zapakowanie. Ograniczy to możliwości jej uszkodzenia i ułatwi przewóz.  O tym jak  prawidłowo zapakować przesyłki standardowe oraz nieregularne przeczytasz na blogu Globkurier.pl.

Usługa door to door pozwala również ograniczyć koszty związane z transportem. Dodatkowo, możemy znacznie skrócić czas dostawy z uwagi na brak punktów przeładunkowych i sortowni na trasie.

Door to door to usługa dodatkowa, której wybór może wpłynąć na ostateczną cenę dostawy. Jeżeli zależy Ci na płynności dostaw i optymalizacji kosztów, bezpieczny przewóz – sprawdź tą usługę!

Na stronie Globkurier.pl można zapoznać się ze szczegółowym cennikiem oraz z informacjami na temat usług każdego z oferowanych przewoźników. 

Sprawdź firmy kurierskie, które oferują przesyłki door to door i poznaj cennik!