Menu

Co to jest broker kurierski?

(z ang. Courier Services Broker), czyli firma pełniąca rolę pośrednika pomiędzy klientem a przedsiębiorstwem logistycznym działającym w sektorze przesyłek kurierskich.

Firma kurierska, broker kurierski, wysyłka tanim kurierem

Pośrednik w formie brokera usług kurierskich proponuje swoim odbiorcom szeroką gamę ofert skupiającą usługi przewoźników funkcjonujących obecnie na rynku. Mnogość możliwości dostępnych dla klientów – (cena, operator, forma wysyłki itp.) skupione w jednym miejscu w formie błyskawicznej porównywarki, sprawia, że użytkownicy w zależności od indywidualnych (spersonalizowanych) potrzeb mogą określić preferowany zakres świadczonych usług.

Firmy tego typu posiadają rozbudowaną bazę kurierów, dając tym samym możliwość wyboru oraz wyłonienia najbardziej atrakcyjnej oferty spośród tych, które pojawiają się w sieci. Wysoka konkurencyjność oraz duża ilość realizowanych zleceń działa na korzyść brokerów. Oferują oni między innymi niższe stawki na usługi kurierskie, co umacnia ich pozycję na rynku. Jest to atrakcyjne rozwiązanie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Działalność brokerów usług kurierskich

Oprócz wyżej opisanej aktywności do oferty brokerów dołączyć można również własną, indywidualną działalność logistyczną, integrację e-commarce oraz dostępność ściśle zautomatyzowanych pakietów.

Przedsiębiorcy korzystający z oferowanych rozwiązań brokerów w tym zakresie, mają możliwość rozwoju własnego biznesu poprzez sprawne zarządzanie procesami wewnętrznymi oraz wprowadzenie najnowszych rozwiązań technologicznych dla swoich klientów. Ponadto wielu z nich otwiera się na nowe, zagraniczne rynki rozszerzając tym samym oferowany zakres usług.

Proces realizacji zamówienia odbywa się w całości online poprzez stronę internetową brokera. Dodatkowo znajdziemy tam wszystkie niezbędne informacje – z którymi możemy się zapoznać, zanim zdecydujemy się na wykonanie transakcji.

broker usług kurierskich

Oferowane korzyści dla firm i e-sklepów

Firmy i sklepy internetowe, które w ramach swojej działalności wysyłają dużą liczbę towarów, mogą zdecydować się na współpracę z zewnętrznym przedsiębiorstwem w postaci brokera usług kurierskich. Pierwszym atutem jest niska cena – brak wymogu wolumenu oraz niższe stawki. Kolejną zaletą będzie także automatyzacja i integracja procesów internetowych na platformach sieciowych oraz wykorzystanie w pełni usług i możliwości brokera. Ważna dla klientów może okazać się baza wiedzy brokera na temat poszczególnych pośredników (terminowość, bezpieczeństwo paczki, sposób realizacji zlecenia).

Zalety brokerów

  • niskie ceny
  • aktualna oferta usług kurierskich
  • porównywarka cen
  • platforma online
  • możliwość logowania (z korzyścią otrzymania profitów)

Profesjonalny broker usług kurierskich – GlobKurier.pl

Na rynku pojawia się coraz więcej brokerów usług kurierskich. Jednym z nich jest firma GlobKurier.pl, która efektywnie działa już od ponad 10 lat. W tym czasie zrealizowała już blisko 8 milionów zamówień. Dodatkowo serwis obsługuje 192 kierunki (w kraju i za granicą) umożliwiając wysłanie przesyłki w najdalsze zakątki świata. Serwis oferuje również liczne integracje z platformami e-commerce przyspieszające i usprawniające proces obsługi klienta. Prosta i intuicyjna wycena przesyłki online sprawia, że więcej indywidualnych użytkowników decyduje się na korzystanie właśnie z tego rodzaju usług. Podobnie wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o współpracę brokerów z klientami biznesowymi – ciągły rozwój dedykowanych rozwiązań wliczających między innymi atrakcyjniejsze stawki na przesyłki, indywidualną opiekę oraz darmowe integracje przyciąga coraz liczniejsze grono odbiorców.