• GLOBKURIER POMOC

    Jak zapakować przesyłkę?

    Wszystkie informacje o pakowaniu przesyłki zebrane w jednym miejscu
    Jak prawidłowo zapakować przesyłkę?

    Sposób pakowania powinien być dostosowany zarówno do rozmiarów, jak i zawartości przesyłki.

    Dowiedz się więcej.

    Jak zapakować rower?

    Należy zdemontować wszystkie wystające elementy roweru. Koła można przymocować do ramy lub też je odpiąć, tak samo kierownicę oraz siodełko. Tak przygotowany rower należy owinąć folią bąbelkową i umieć w kartonie.

    Dowiedz się więcej.

    Jak zapakować wózek dziecięcy?

    Wózek dziecięcy należy złożyć i umieścić w kartonie. Dodatkowe elementy należy zdemontować i również zapakować do kartonu.

    Dowiedz się więcej.

    Jak zapakować oponę, koło, felgę?

    Każda firma kurierska posiada swoje instrukcje obejmujące sposoby prawidłowego pakowania opon i kół samochodowych. 

    Dowiedz się więcej.

    Jak zapakować drabinę?

    Drabina musi być przesłana w ramach przesyłki niestandardowej. Należy ją zabezpieczyć folią bąbelkową i taśmą klejącą oraz osłonić arkuszem tekturowym. Warto też dodatkowo zabezpieczyć wystające elementy.

    Dowiedz się więcej.

    Jak zapakować części samochodowe?

    Pakowane części samochodowych muszą być pozbawione zabrudzeń (smar, paliwo, olej) i odpowiednio zabezpieczone. Ochroń brzegi dodatkowym materiałem – możesz użyć kawałków kartonu lub styropianu, całość owiń folią. W przypadku bardzo ciężkich elementów skorzystaj z przesyłki na palecie. Zasady odpowiedniego pakowania części samochodowych mogą różnić się w zależności od wybranego przewoźnika. Jeżeli masz wątpliwości jak je zapakować, skorzystaj z ich poradników. Części samochodowe są nadawane jako przesyłki niestandardowe, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

    Pamiętaj! Przewoźnicy DPD i FedEx nie przewożą części samochodowych! 

    Jak zapakować głośniki i kolumny muzyczne?

    Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie części narażonych na uszkodzenia mechaniczne podczas transportu. Zapakuj całość w pudło o w miarę regularnym kształcie. 

    Dowiedz się więcej.

    Jak zapakować narty?

    Narty ułóż ślizgami do siebie i złącz jest rzepami, taśmą lub plastikową opaską zaciskową. Zabezpiecz narty folią bąbelkową i taśmą klejącą. Zadbaj o zabezpieczenie zapięć i końcówek nart. Narty umieść w pokrowcu lub kartonie. Narty są nadawane jako przesyłki niestandardowe, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

    Jak zapakować sprzęt AGD?

    Wielkogabarytowe i ciężkie sprzęty AGD muszą być każdorazowo przewożone na palecie. Globkurier nie zapewnia palet oraz materiałów do opakowania towaru, dlatego nadawca jest zobowiązany do odpowiedniego przygotowania przesyłki.

    Dowiedz się więcej.

    Jak prawidłowo wysłać paletę?

    Stosuje się ją przy przewozie dużej ilości mniejszych opakowań oraz dużo gabarytowych przedmiotów . Palety stanowią podłoże, na którym można ustawiać paczki w różnych rozmiarach. Ich konstrukcja pozwala na szybkie podnoszenie za pomocą wózków widłowych

    Dowiedz się więcej.

    Czy Globkurier zapewnia palety i inne materiały do pakowania?

    Klient we własnym zakresie opakowuje paczkę zgodnie z wymaganiami Przewoźnika. Globkurier nie zapewnia palet oraz materiałów do opakowania przesyłki. Można zgłosić zapotrzebowanie na koperty lub foliopaki – wtedy przesyłamy materiały na adres zleceniodawcy.

    kontakt@globkurier.pl 

    Jak zabezpieczyć paletę?

    Pamiętaj, że po stronie wysyłającego leży odpowiedzialność za dobór prawidłowej palety oraz właściwe zapakowanie i zabezpieczenie towaru. Przedmioty, które umieszczane są na palecie powinny znajdować się w pozycji zapewniającej optymalną stabilność oraz nie wystawać poza krawędzie palety. Całość należy dokładnie zabezpieczyć folią rozciągliwą lub termokurczliwą. Nie powinno się owijać folią palet, których wilgotność przekracza 22%, gdyż może to spowodować zawilgocenie towaru, rozwój pleśni i zniszczenie przesyłki. Dodatkowo warto zabezpieczyć ładunek przed przemieszczaniem się przy pomocy pasów mocujących lub odciągników.

    Dowiedz się więcej.

    Co to jest paleta niepiętrowalna?

    Paleta niepiętrowalna to taka, która ze względu na swoją specyfikę musi być transportowana osobno. Paletę zaliczamy do niepiętrowalnych, jeśli znajdujący się na niej towar ma nieregularny kształt, zawartość jest krucha i delikatna lub opakowanie może łatwo ulec zniszczeniu. Na tego typu paletach nie można umieścić innych ładunków, a one same również nie mogą być umieszczane na innych towarach.

    Paleta może również zostać uznana za niepiętrowalną na życzenie klienta. Wiąże się to z wykupieniem dodatkowej opcji dla tego typu przesyłek.

    W przypadku kiedy usługa nie zostanie wykupiona, a specyfika nośnika (palety/ skrzyni itp.) nie pozwala na piętrowanie, przewoźnik może naliczyć dodatkową opłatę.

    Dowiedz się więcej tutaj.

    Jaki jest rozmiar i waga obsługiwanych palet?

    1. Rozmiar:

    • Euro 120 x80

    • Półpalety 60×80

    • Przemysłowe 120×100

    • Inne 120×120

    2. Waga:

    • Do 1200kg

    Dowiedz się więcej.

    Jak przygotować przesyłkę do transportu morskiego?

    Towar przeznaczony do transportu drogą morską powinien być przede wszystkim odpowiednio zabezpieczony. Najczęściej są to ładunki wielkogabarytowe, dlatego zastosowanie znajdą tutaj m.in. palety oraz skrzynie. Palety sprawdzą się przede wszystkim w przypadku towarów o regularnych kształtach. Ułóż poszczególne elementy na palecie i zabezpiecz je formą stretch. Jeśli Twoja paleta ma nieregularny kształt lub przewozisz na niej delikatne przedmioty, podczas składania zamówienia pamiętaj o dodatkowej opcji, jaką jest niepiętrowalność palety.

    Kolejny sposób pakowania towarów do transportu morskiego to drewniane skrzynie. Tutaj musisz jednak pamiętać, że niektóre kraje akceptują wyłącznie skrzynie wykonane z drewna fumigowanego. Do tych krajów należą: Argentyna, Australia, Boliwia, Brazylia, Kanada, Chile, Chiny, Kolumbia, Kostaryka, Ekwador, Egipt, Filipiny, Gwatemala, Indie, Meksyk, Nowa Zelandia, Nigeria, Panama, Peru, RPA, Korea Południowa, Szwajcaria, Turcja, USA, Wenezuela. Takie zabezpieczenie ma na celu uniknięcie przenoszenia m.in. szkodliwych owadów oraz zapobieganie ich przedostawaniu się do transportowanych towarów.

    Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie?