Menu

Cennik przesyłek kurierskich - Poczta Polska Pocztex

Największy wybór firm kurierskich w jednym miejscu. Niskie ceny.

Dzięki GlobKurier, masz wszystkie opcje transportu w 1 miejscu

Kliknij na logo i sprawdź cennik:

Poczta Polska Pocztex - cennik

Sprawdź ceny przesyłek wybierając cennik dla klientów indywidualnych lub biznesowych.

icon zniżka

Wysyłasz regularnie?

Po rejestracji z numerem NIP od razu otrzymasz niższy cennik, a jako klient indywidualny, kody rabatowe po pierwszym zamówieniu.

icon paczka

Chcesz wysłać paczkę kurierem?

Skorzystaj z kalkulatora kosztów i nadaj paczkę już dziś!

Przesyłka Poczta Polska Pocztex

Sprawdź przesyłki pod wskazany adres jednego z wiodących przewoźników – Poczta Polska Pocztex! Kurier Pocztex to popularny przewoźnik w naszym kraju. W ofercie kuriera znajdziesz usługi nadania nie tylko listów, ale również paczek o różnych wymiarach i gabarytach. Możesz również z usług dodatkowych tj. przesyłka niestandardowa, doręczenie do punktu odbioru czy punktów partnerskich, ubezpieczenie przesyłki. 

 

Poczta Polska to usługi kurierskie, które docierają również do tych najmniejszych miejscowości w Polsce. Na terenie kraju możemy znaleźć 7 600 placówek, filii czy agencji pocztowych. Poczta Polska zatrudnia ponad 80 000 pracowników. 30 000 z nich to kurierzy i listonosze. 

Paczki Poczta Polska - cennik

Za pośrednictwem kuriera Pocztex możesz nadawać przesyłki i listy w różnych wariantach. Nadanie paczki z Globkurier jest bardzo proste! Cena różni się w zależności od gabarytu, wymiarów i rodzaju przesyłki (paczka pocztowa, przesyłka niestandardowa, dostawa do punktów partnerskich). Razem z Globkurier możesz nadać przesyłkę pod wskazany adres już od 9,99zł netto. Nadanie jest szybkie, bezpieczne i nie wymaga wychodzenia z domu!  Zapoznaj się z pozostałymi usługami Poczty Polskiej –  sprawdź ofertę przewoźnika Poczta Polska Pocztex

 

Skorzystaj z wygodnej porównywarki i zyskaj dostęp oferty różnych kurierów!

Nadanie przesyłki Poczta Polska dla klientów indywidualnych i biznesowych

Jak nadać paczkę za pośrednictwem Pocztex? Wybierz odpowiedni rodzaj przesyłki, podaj wymiary i gabaryt. Następnie wskaż adres doręczenia przesyłki, adresata, wartość i zaznacz opcje dodatkowe (np. potwierdzenie doręczenia, ubezpieczenie). Pobierz etykietę w panelu klienta i zapakuj przesyłkę. Czekaj na kuriera lub znajdź najbliższy punkt nadań przesyłek.  

Oferta Poczty Polskiej Pocztex - dostawa z kurierem Poczty Polskiej

Dzięki ugruntowanej pozycji na polskim rynku Poczta Polska zyskuje spore zaufanie wśród swoich klientów. Współpraca GlobKurier.pl ze spółką umożliwia Ci szybkie i bezpieczne zamawianie przesyłek krajowych w konkurencyjnych cenach. Za pośrednictwem Pocztex możesz skorzystać z opcji doręczenia door-2-door. Pamiętaj, że Twoja przesyłka powinna mieć odpowiednie wymiary, co ułatwi jej nadanie oraz późniejszy transport i doręczenie:

 

 • Minimalne wymiary przesyłek wynoszą 10 cm x 16 cm dla strony adresowej przesyłki, także w przypadku przesyłki w formie rulonu,
 • Maksymalna długość przesyłki to 150 cm, jednak suma jej wymiarów (długość+szerokość+wysokość) nie może przekroczyć 2,5 m

Oferta Poczty Polskiej Pocztex - dostawa kurierem

Poczta Polska Pocztex to popularny przewoźnik z ugruntowaną pozycją na polskim rynku. Kurier oferuje atrakcyjne ceny przesyłek. Za pośrednictwem Globkurier możesz szybko zamówić przesyłki krajowe za pomocą wygodnego i prostego formularza. Porównaj ceny przewoźników i zyskuj konkurencyjne ceny dla przesyłek pocztowych! Pocztex umożliwia nadanie paczek w dowolnym punkcie Poczty Polskiej, a kurier zagwarantuje jej doręczenie pod dowolny adres.  

 

 Regulamin określa, że przesyłka NSTD powinna spełniać co najmniej jeden z poniższych wariantów: 

 

 

 • wymiary w przedziale 250 cm<(długość+szerokość+wysokość)<=300 cm, gdzie największy z nich nie przekracza (wraz z 5% tolerancją) 157,5 cm,
 • wymiary w przedziale (długość+szerokość+wysokość)<=250 cm gdzie największy z nich nie przekracza (wraz z 5% tolerancją) 157,5 cm, w przypadku przesyłek, których opakowanie nie jest prostopadłościanem,
 • przesyłka składająca się z dwóch odrębnych części połączonych w jedną nieregularną całość,
 • przesyłka zapakowana w kopertę foliową (foliopak)/kopertę bąbelkową o wymiarach przekraczających największe rozmiary opakowań oferowanych przez Pocztę Polską, czyli 55 cm x 45 cm.
 • przesyłka o kształcie okrągłym, owalnym bądź cylindrycznym,
 • z zawartością dwóch opon, przy czym sposób ich zapakowania powinien być zgodny ze standardami określonymi w „Przewodniku pakowania opon”.

Oferta Poczty Polskiej Pocztex - punkt odbioru

Poczta Polska oferuje również możliwość nadania przesyłek do punktów odbioru. Usługa nadania przesyłek w punkcie odbioru to jedna z możliwości wygodnego nadania przesyłek Pocztex! 

 

Pamiętaj, aby spełnić wymagania odnośnie wymiarów przesyłki :

 

 • Maksymalne wymiary przesyłek nadanych z opcją „Odbiór w punkcie”, gdzie punktem odbioru jest placówka pocztowa lub punkt partnerski– 70 cm x 60 cm x 60 cm; dla przesyłek o kształcie cylindrycznym nadanych jako niestandardowe 20 cm (średnica) x 57,5 cm (długość)
 • Maksymalne wymiary przesyłek nadanych z opcją „Odbiór w punkcie”, gdzie punktem odbioru jest automat paczkowy– 57,5 cm x 46 cm x 37 cm
 • Odbiór w punkcie: nadanie przesyłki o masie nieprzekraczającej 20 kg.

Punkty, w których możesz odebrać przesyłkę

Żabka

Orlen

Placówka Pocztowa

Kiosk Ruchu

Automat pocztowy w Biedronce

Automat Pocztowy w placówce

✔️ Nadania można robić tylko w urzędach Pocztowych, żadnej paczki nie można nadać np. w sklepie czy stacji bądź agencji.

✔️ Usługę COD można realizować TYLKO z urzędów Pocztowych (przy usłudze Odbiór w punkcie). Brak możliwość realizacji usługi z agencji czy sklepów.

Paczka pocztowa Poczty Polskiej - co możesz przewieźć korzystając Pocztex?

Pocztex oferuje usługi wysyłki różnego rodzaju przesyłek. Umożliwia doręczenie m.in. niewielkich kopert np. z dokumentami, jak i przesyłek do nawet 30kg. Za pośrednictwem kuriera Pocztex wyślesz niewielki mebel, ubrania, książki czy inne towary ze sklepu internetowego. Gabaryt przekraczający 30 kg o niestandardowych wymiarach i kształtach może wiązać się z dodatkowymi opłatami. Zgodnie z cennikiem, wybór usług dodatkowych sprawia, że naliczana jest opłata (np. ubezpieczenie czy  potwierdzenie odbioru).

 

Dowiedz się o cenach kuriera Pocztex. Wyceń przesyłkę korzystając z formularza. W szybki i prosty sposób możesz dokonać wyceny i wybrać najlepszą propozycję dostawy Twojej przesyłki. Naszym klientom oferujemy także możliwość wygodnego śledzenia przesyłki na stronie GlobKurier.pl.