Jak spakować drabinę?

Spakowanie drabiny do transportu wykonanego przez kuriera nie jest proste. Po pierwsze przesyłka tego rodzaju jest niestandardowa – jej nadanie może się więc wiązać z pewnymi problemami i dodatkowymi kosztami. Ponadto drabina jest dosyć delikatną konstrukcją. Należy ją zabezpieczać z dużą uwagą, żeby podczas transportu nie doszło do żadnych odkształceń.

Zaleca się, żeby drabinę opakować w kilka warstw materiałów zabezpieczających. Najpierw warto owinąć ją folią bąbelkową. Pamiętaj, żeby osłonić elementy, które mogą o siebie uderzać. Trzeba też owinąć części wystające – to pozwoli uniknąć sytuacji, gdy podczas jazdy element drabiny przesunie się i przetnie opakowanie.

Po owinięciu drabiny folią bąbelkową, najlepiej osłonić ją tekturą lub papierem. Warto w tym celu skorzystać np. z arkuszy tekturowych. Owiń całą drabinę warstwą papieru. Nie zasłaniaj tylko części wystających lub najbardziej wystawionych na uderzenie. Kiedy sprzęt będzie w całości przykryty, użyj folii typu stretch. Tak jak w przypadku folii bąbelkowej i tektury – także ostatnia warstwa dotyczy całej drabiny. Folia stretch musi być owinięta wokół całego sprzętu.

Jeśli to potrzebne, wspomagaj się taśmą klejącą. Pamiętaj także o naklejeniu listu przewozowego!