Kiedy spodziewać się kuriera?

Ważne dokumenty, ubrania, rzeczy osobiste czy meble. Każdego dnia kurierzy odbierają i dostarczają paczki. Ich dzień rozpoczyna się od załadunku i ułożenia trasy. Chcesz nadać przesyłkę i nie wiesz, kiedy paczka dotrze do adresata? Zastanawiasz się, kiedy spodziewać się kuriera? To pytanie nurtuje zarówno osoby, które chcą wysłać paczkę, jak i te, które niecierpliwie oczekują na jej doręczenie. W tym artykule odpowiemy na Twoje wątpliwości. Dowiesz się m.in. ile czasu trzeba czekać na kuriera, od czego to zależy oraz jakie dodatkowe usługi kurierskie mogą okazać się pomocne.

kiedy spodziewać się kuriera

Kiedy będzie kurier – od czego to zależy?

Przed złożeniem zamówienia na odbiór paczki zastanów się, jaki dzień i godziny najbardziej Ci pasują. Zazwyczaj kurierzy pracują od 8 do 18. Wszystko zależy jednak od tego, na jaką firmę dostawczą się zdecydujesz. Dokonując zlecenie możesz wybrać przedział godzinowy, w którym kurier pojawi się pod Twoim adresem. Trasy dostawców podzielone są na rejony. Paczki przyporządkowuje się do nich po kodach pocztowych i ulicach. To, czy kurier zjawi się na początku przedziału godzinowego, czy na jego końcu zależy od wielu czynników. Tego, jak ułoży swoją trasę, czy Twój adres znajduje się na początku rejonu lub na jego końcu oraz jaką ilość zleceń ma do wykonania. Co możesz zrobić, aby pomóc kurierowi sprawnie odebrać przesyłkę? Przygotuj wysyłkę i bądź pod telefonem! Kurierzy nie mają takiego obowiązku ale często dzwonią tuż przed swoim przybyciem. Jeśli planujesz wysyłać paczki częściej możesz dopytać kuriera o godziny, w jakich zazwyczaj jest w Twojej okolicy.

Pracownicy firm kurierskich standardowo pracują w godzinach od 8 do 18. Trzeba jednak uwzględnić to, że rano muszą zebrać zamówienia oraz ułożyć sobie plan trasy. Z tego powodu najwcześniejsza godzina w jakiej można spodziewać się kuriera to 9 rano. W większości przypadków odbiór przesyłki od Klienta realizowany jest w godzinach południowych bądź popołudniowych.

Czekam na przesyłkę – kiedy spodziewać się kuriera? kiedy spodziewać się kuriera

Nadałeś przesyłkę i chcesz wiedzieć, gdzie aktualnie się znajduje? A może ktoś wysłał paczkę do Ciebie i zwyczajnie nie możesz się jej doczekać? Skorzystaj z trackingu czyli śledzenia przesyłki. Możesz w ten sposób dowiedzieć się, gdzie znajduje się zarówno pojedyncza paczka, jaki cała paleta. Usługa śledzenia dotyczy zleceń krajowych oraz międzynarodowych.

Monitoring paczek – poznaj datę i godzinę:

  • przyjęcia przesyłki,
  • jej zarejestrowania,
  • odebrania przez kuriera,
  • przekazania do transportu,
  • dostarczenia do magazynu,
  • doręczenia do odbiorcy.

Do śledzenia przesyłki potrzebny Ci będzie numer GK.

Numer GK znajdziesz:

  • w tytule e-maila informującego o złożeniu zamówienia,
  • Panelu Klienta – zakładka przesyłki i zamówienia,
  • na liście przewozowym.

Dzięki tej opcji dowiesz się, na jakim etapie podróży jest Twoja przesyłka. Jeśli zostanie wydana do doręczenia, odbiorca będzie wiedział, że w tym dniu powinien spodziewać się kuriera. Wiele firm kurierskich kontaktuje się także e-mailowo lub telefonicznie z powiadomieniem, kiedy będzie kurier.

Pilna przesyłka – doręczenie w ten sam dzień i sobotę

Czy kurier pracuje w soboty? Czy możesz wysłać pilną paczkę, tak aby była u odbiorcy jeszcze tego samego dnia? Jeśli zależy Ci na szybkim dostarczeniu Twojej przesyłki możesz skorzystać z usług dodatkowych. Należy do nich Same Day czyli doręczenie przesyłki do 24 godzin. Opcja ta działa na terenie dużych miast, m.in. Warszawy, Krakowa czy Katowic. Dostępna jest w obrębie miasta lub województwa. Aby przesyłka mogła zostać doręczona na czas, powinieneś ją nadać do godziny 16. Ważna jest także odległość, dlatego nie przy każdej dostawie można skorzystać z tej opcji.

Jest piątek a Ty masz do wysłania pilną paczkę i chcesz, aby odbiorca mógł cieszyć się nią już w weekend? Zastanawiasz się czy kurier pracuje w soboty i doręczy przesyłkę? Tak, jest taka możliwość. To dodatkowo płatna opcja, dzięki której paczka dojdzie do odbiorcy nawet w sobotę. Kiedy warto skorzystać z tego typu usług? Zawsze wtedy, kiedy masz do wysyłania coś pilnego np. dokumenty. Jest to również dobry sposób, aby dostarczyć miły upominek z okazji urodzin czy rocznicy. To także wygoda i oszczędność czasu.

Jak usprawnić odbiór i doręczenie przesyłki?

Nadając zlecenie odbioru przesyłki wybierz przedział godzinowy, w którym będziesz oczekiwał kuriera. Przygotuj przesyłkę i miej włączony telefon. Kiedy już wyślesz paczkę możesz ją śledzić na naszej stronie internetowej. Jeśli prowadzisz firmę i zlecasz więcej przesyłek jednocześnie pamiętaj, że możesz skorzystać z ich masowego śledzenia.

Ciekawy innych opcji dodatkowych, jakie możemy Ci zaoferować? Zapraszamy do artykułu: www.globkurier.pl/aktualnosci/dostepne-opcje-dodatkowe-przesylki-kurierskiej/kiedy spodziewać się kuriera

 

 


GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl