Czy kurierzy pracują w sobotę?

Zarejestrowani wysyłają taniej!


ZAREJESTRUJ SIĘ

Wiele osób, które rzadko korzystają z usług kurierskich, zastanawia się, czy kurierzy pracują w sobotę. To wygodne rozwiązanie, ale nie zawsze dostępne. Warto zatem poznać zasady dostarczania paczek przez kurierów poza dniami roboczymi.

Czy kurier przyjedzie w sobotę

Ograniczenia dotyczące handlu w niedzielę sprawiły, że w tradycyjnych punktach sprzedaży odnotowano wzmożony ruch klientów w soboty. Pierwszy dzień weekendu to dla zapracowanych osób często jedyna okazja, aby nadrobić zakupowe zaległości. Większa aktywność konsumencka jest zauważalna także w branży e-commerce, choć tam żadne restrykcje nie obowiązują. To sprawia, że praca kuriera jest potrzebna przez niemal 24 godziny, siedem dni w tygodniu.

Powstaje jednak problem trudny do rozwiązania dla logistyków firmy. Z kolei kurierzy, tak jak każdy pracownik, chcą mieć wolne weekendy. Nie jest to oczywiście sprawą klienta, jak kurierskie przedsiębiorstwo poradzi sobie z tym zagadnieniem. Konkurencja na rynku dostawców jest jednak tak duża, że skuteczne rozwiązanie poruszanej kwestii często przechyla szalę zwycięstwa. Jak wygląda dokładnie proces zamówienia i w jaki sposób pracują kurierzy? Oto najważniejsze informacje.

Ogólne zasady dostarczania przesyłek

Złożenie zamówienia to obecnie bardzo prosta sprawa, dzięki intuicyjnym formularzom, które są dostępne w sklepach internetowych. Klient musi zaznaczyć w odpowiedniej rubryce, jaką formę przesyłki wybiera. Od tej decyzji zależeć będzie m.in., jak szybko paczka pojawi się u niego w domu lub pod wskazanym adresem. Z perspektywy firmy kurierskiej istotniejszą kwestią wydaje się być moment złożenia zamówienia. To właśnie wtedy włącza się stoper kuriera.

Oczywiście, ważnym czynnikiem jest także odległość do pokonania między nadawcą a odbiorcą. Niemniej jednak można bez problemu ustalić dokładną datę dostarczenia przesyłki, a nawet konkretnej pory dnia z dokładnością do 4 godzin. Warto przy tym pamiętać, że standardowy dzień pracy kuriera trwa od 8:00 do 18:00 między poniedziałkiem a piątkiem. Zanim jednak dostawca zapuka do pierwszych drzwi, musi ustalić przebieg trasy i przesyłki zaczyna roznosić od około 9 rano.

Kurier w sobotę? To zależy

To, czy usługa może być wykonana w sobotę, zależy od dwóch czynników: posiadania przez przewoźnika takiej dodatkowej usługi w ofercie oraz kodu pocztowego odbiorcy. Dostępność udogodnienia można sprawdzić bezpośrednio podczas wypełniania formularza.

Wystarczy podać kod pocztowy odbiorcy w odpowiednim miejscu, a strona określi status sprawy. Niestety, nie każdy adres może zostać obsłużony w sobotę, a opcja jest możliwa do zrealizowania przeważnie tylko w dużych miastach.

Dostawa w sobotę – decyduje przewoźnik

Jak już wspomniano, wiele prężnie działających firm kurierskich może pozwolić sobie na włączenie kolejnego dnia roboczego do grafiku. Włączenie do oferty dodatkowej opcji pozytywnie wpływa na liczbę zamówień realizowanych przez dany podmiot. Zadowoleni są także klienci, którzy mogą liczyć na przyjazd kuriera w sobotę.

Oto zasady dostarczania przesyłek w soboty, jakimi kierują się najwięksi tani kurierzy na rynku.

  • Czy InPost pracuje w soboty

Firma wprawdzie pracuje nieprzerwanie przez cały tydzień, ale w weekendy zajmuje się wyłącznie sortowaniem przesyłek i pracą magazynową. Pracownicy przewoźnika kursują między paczkomatami tylko od poniedziałku do piątku, ale za drobną opłatą można zamówić dostarczenie przesyłki także kolejnego dnia. Należy to jednak wyraźnie zaznaczyć przy składaniu zamówienia.

  • Czy kurier DHL pracuje w soboty

Potentat rynku kurierskiego na całym świecie dysponuje doświadczeniem oraz odpowiednim zapleczem logistycznym. Z tego właśnie powodu, nie istnieje przeszkoda, dla której kurier w sobotę miałby się nie pojawić.

  • Czy kurier DPD pracuje w soboty

Owszem, także i w przypadku tego przewoźnika dostarczenie przesyłki w sobotę przez kuriera DPD nie stanowi problemu. Warto jednak dopowiedzieć, że aby cieszyć się tym udogodnieniem, należy zaznaczyć tę opcję w specjalnym miejscu formularza i wnieść drobną opłatę dodatkową.

  • Czy kurier FEDEX pracuje w soboty

Podobnie jak w poprzednio opisanych firmach, także amerykański przewoźnik zapewnia transport paczek w soboty, o ile zgłosi się to przy zamówieniu.

Należy jednak nadmienić, że zamówienie kuriera na sobotę jest opcją dodatkową, którą można wykorzystać w pilnych i naglących sprawach. Kolejnym ograniczeniem jest także fakt, że wariant dotyczy głównie dużych miast. Propozycja “kurier w sobotę” jest sporym udoskonaleniem oferty przewoźników, ale wciąż pozostaje tylko ułatwieniem, a nie standardowym działaniem.

zamów tanio przesyłki


Damian Musiał

Spedytor w Globkurier.pl. Zajmuje się obsługą klientów indywidualnych i biznesowych. W zakres jego obowiązków wchodzi współpraca z partnerami logistycznymi


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl