Znicze kurierem? Tak, to jest możliwe!

Początek listopada większości z nas kojarzy się z odwiedzinami na cmentarzach w całym kraju. Tradycja związana z tym czasem obejmuje również zostawianie na nagrobkach zniczy i wieńców symbolizujących pamięć o zmarłych. I choć na cmentarzu większość z nas pojawia się osobiście, czasem konieczne jest zakupienie tego rodzaju przedmiotów przez Internet lub po prostu bezpieczne dostarczenie ich do rodziny. Jeśli zatem planujesz wysłać znicze kurierem i szukasz praktycznych wskazówek w tym temacie, poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie. Sprawdź, czy kurier InPost dostarczy paczkę, oraz gdzie znajdziesz funkcję DPD śledzenie przesyłki.

znicze kurierem

Dlaczego właśnie znicze?

Zostawianie zniczy na grobach najbliższych już na dobre utarło się w naszej tradycji. Światło palącego się znicza ma symbolizować wieczność oraz troskę żyjących o ich bliskich zmarłych. Poza tym symbolem, na nagrobkach pojawiają się również wieńce z kwiatów, które z kolei symbolizują krąg życia oraz nieśmiertelność duszy, w którą wierzą chrześcijanie. Przedmioty te można kupić nie tylko w supermarketach czy sklepach branżowych, ale również na straganach rozłożonych w pobliżu cmentarzy. Ostatnie lata nauczyły jednak konsumentów, że w e-sklepach można kupić wszystko – również znicze i pasujące do nich wkłady. Jeśli zatem prowadzisz tego typu biznes w sieci i zastanawiasz się, jak wysłać szklane znicze kurierem tak, aby bezpiecznie dotarły do klienta, poniżej udzielimy Ci kilku praktycznych porad.

Czy wysyłka szkła kurierem jest możliwa?

Wysyłka szkła kurierem to temat, który niemal każda firma kurierska traktuje inaczej. Jeśli zatem masz zamiar wysyłać znicze kurierem, upewnij się, że wybrana przez Ciebie firma nie umieściła szkła na liście towarów zakazanych w wysyłce. Kolejny krok to odpowiednie pakowanie przedmiotu, które ma szczególny wpływ na to, czy przesyłka dotrze do odbiorcy w całości. Po odpowiednim zapakowaniu zamów kuriera i zadbaj o to, aby przesyłka została ubezpieczona. Chcesz na bieżąco sprawdzać status przesyłki? Tutaj przyda się opcja jej monitorowania dostępna na GlobKurier.pl. DPD śledzenie przesyłki czy InPost śledzenie paczki to tylko niektóre z możliwości, jakie daje w tym zakresie nasz serwis. Zacznijmy jednak od początku, czyli od prawidłowego pakowania.

Znicze kurierem – jak zapakować?

Znicze najczęściej wykonane są ze szkła, przez co musisz zwrócić szczególną uwagę na ich pakowanie. Podstawa jest zabezpieczenie każdej pojedynczej sztuki. Możesz to zrobić za pomocą tego, co zapewne masz pod ręką, czyli folii bąbelkowej. Owiń każdy element osobno i delikatnie ułóż w odpowiedniej wielkości kartonie. Puste przestrzenie szczelnie wypełnij np. pogniecioną gazetą, styropianowymi kulkami lub poduszkami z powietrzem. Dokładnie zaklej karton, a na jego powierzchni w widocznym miejscu umieść naklejkę „ostrożnie” lub „uwaga szkło”. Dzięki temu np. kurier InPost będzie wiedział, że musi z tą przesyłką obchodzić się znacznie uważniej. Kolejny krok to zamówienie kuriera i nadanie paczki. Pamiętaj, że w przypadku przesyłek zagranicznych, powinieneś zadbać o CMR, czyli list przewozowy.

Bezpieczna przesyłka szkła kurierem

W przypadku wysyłki szkła kurierem pomocna okazuje się opcja ubezpieczenia przesyłki, co możesz zrobić w panelu klienta składając zamówienie na GlobKurier.pl. Kolejna forma kontrolowania procesu dostarczania paczki to możliwość śledzenia przesyłki. Niemal wszystkie firmy kurierskie udostępniają taką możliwość, a w serwisie GlobKurier.pl również możesz monitorować status swoich przesyłek. InPost śledzenie przesyłki, DPD śledzenie przesyłki oraz Raben śledzenie to tylko niektóre z opcji, z jakich możesz korzystać nadając paczki za pośrednictwem naszego serwisu. Pamiętaj również, że klient ma możliwość sprawdzenia zawartości paczki przy kurierze, dzięki czemu zyska pewność, że znicz został dostarczony w całości.

oferta dla sklepów internetowych
Uber Connect

GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl

międzynarodowy transport morski