Jak wysłać paczkę kurierem?

Chcesz wysłać paczki kurierem? To naprawdę proste! Jeśli nie wysyłasz paczek regularnie, sam proces nadawania przesyłek może wydawać się nieco kłopotliwy. Od czego zacząć? Przede wszystkim od przeczytania naszego poradnika, zwłaszcza jeśli planujesz wynająć kuriera i nadać paczkę na drugi koniec świata. Cała sprawa może wydawać się dość skomplikowanym procesem. Na szczęście mamy sprawdzone narzędzia, a nawet atrakcyjne rabaty. 

Kurier sprawdza paczkę

Kurierem wyślesz wszystko

Po pierwsze nie panikuj. Specjaliści GlobKurier.pl są wyjątkowo doświadczeni w obsłudze procesów logistycznych i wysyłki międzynarodowej. Jak podpowiada nazwa, globalne dostawy są w zasięgu ręki dla wszystkich użytkowników platformy. Dlatego jesteśmy tutaj, aby podzielić się poradami naszych ekspertów na temat wysyłania paczki kurierem. Przeprowadzimy Cię przez każdy krok, abyś dokładnie wiedział, co musisz zrobić, aby bezpiecznie wysłać paczkę w dowolne miejsce na świecie.

Jak nadać przesyłkę w GlobKurier.pl? Jak zamówić przesyłkę w GlobKurier.pl?

Wysyłka – sprawdź przewoźników

Sprawdź jak wysłać paczkę korzystając z najpopularniejszych firm kurierskich i transportowych dostępnych na naszej stronie. To niezwykle proste, wysyłaj jak chcesz, kiedy i z kim chcesz 🙂

Zacznij od pakowania

Główna zasada jest prosta, musisz spakować wszystko, co planujesz wysłać kurierem. Żadna renomowana usługa kurierska nie odbierze przesyłek bez opakowania — stanowi zbyt duże ryzyko nie tylko dla przesyłki, ale dla każdego innego transportowanego towaru. Na naszym blogu znajdziesz dokładne instrukcje jak pakować towary do wysyłki.

Minusy wysyłki paczki kurierem

Kiedy wysyłamy paczkę kurierem, wszyscy lubimy sobie wyobrazić, że nasz przedmiot jest bardzo ostrożnie przenoszony przez kuriera z punktu A do punktu B. Niestety, takie wyobrażenie jest iluzją i nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Kurierzy działają w skali masowej i nie mogą podchodzić do każdej paczki indywidualnie. Prawda jest taka, że ​​Twoja paczka zostanie przetransportowany przez sieć kurierską; najpierw zostanie posortowana przez maszynę, a następnie umieszczona w furgonetce z dziesiątkami (lub nawet setkami) innych ciężkich i dużych paczek i doprowadzona do miejsca przeznaczenia.

Zadbaj o swoją przesyłkę

Oczywiście, jeśli wysyłasz paczkę z renomowanym kurierem (jak nasi dostawcy), wszelkie uszkodzenia przedmiotu w transporcie są bardzo mało prawdopodobne. Nic jednak nie jest wykluczone, dlatego upewnij się, że zrobiłeś wszystko, co możliwe, aby chronić swój przedmiot. Sposób, w jaki pakujesz swój przedmiot, będzie oczywiście zależeć od samego przedmiotu. Na przykład, jeśli planujesz wysłać dokumenty, obrazy lub większe przedmioty, takie jak elektryka; będziesz musiał spakować je wszystkie na różne sposoby.
Ogólną zasadą jest upewnienie się, że twój przedmiot jest odpowiednio zapakowany i najlepiej zabezpieczony. Używaj wytrzymałych materiałów ochronnych; dwuścienne pudełko kartonowe rzadziej się zapada lub rozrywa. Jeśli przesyłasz cięższy przedmiot kurierem, to może być rozwiązanie dla Ciebie. Postaw na folię bąbelkową, aby zapewnić swoim przedmiotom dodatkową amortyzację.

Sprawdź listę przedmiotów zakazanych w transporcie

Przed wysyłką paczki kurierem będziesz musiał przeczytać listę przedmiotów zabronionych i nieobjętych odszkodowaniem w Twojej firmie kurierskiej. Aby upewnić się, że to, co wysyłasz, może być przewożone, przeczytaj dokładnie regulamin. Pamiętaj, że nie stosując się do zasad, tracisz ubezpieczenie, a w przypadku spowodowania szkód możesz być pociągnięty do pokrycia kosztów.

Kurier paczki mierzy, Ty też powinieneś

Wiele, jeśli nie wszystkie, usługi kurierskie będą wymagać podania szczegółów paczki, takich jak waga i wymiary, już w momencie rezerwacji usługi. Te dane są wymagane, ponieważ w ten sposób faktycznie ustalana jest cena Twojej przesyłki. Będziesz chciał upewnić się, że te dane są tak dokładne, jak to możliwe, ponieważ nie chcesz ostatecznie płacić więcej za przesyłkę, niż to, czego naprawdę potrzebujesz. Podobnie, nie chcesz zaniżać wymiarów swojej paczki, nawet jeśli kurier przyjmie źle wymierzoną paczkę, istnieje ryzyko, że będziesz musiał pokryć później ponadgabarytową opłatę. Jeśli zależy Ci na szybkiej wysyłce paczki kurierem, pilnuj podawania dokładnych wymiarów.

Zamów przesyłkę

Po przygotowaniu paczki nadszedł czas, aby zamówić przesyłkę. Możesz albo monitorować ceny wszystkich dostępnych na rynku firm kurierskich, albo zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, dokonując zamówienia za pośrednictwem naszej platformy. Możesz zaoszczędzić nawet do 70% na kosztach wysyłek. To dlatego, że wynegocjowaliśmy fantastyczne niskie stawki z naszą siecią renomowanych kurierów. Oznacza to, że ​​nadal otrzymujesz tę samą wysokiej jakości usługę, ale za ułamek funkcjonującej w powszechnym obiegu ceny.

Co więcej, wysyłka paczki kurierem w GlobKurier.pl jest łatwa. Nie ma skomplikowanego procesu rejestracji, nasz system zamówień online jest prosty, znalezienie odpowiedniego dostawcy zajmuje tylko kilka chwil.

zamów tanio przesyłki

Wydrukuj i dołącz etykiety wysyłkowe

Gdy zarezerwujesz usługę kurierską, otrzymasz etykietę wysyłkową, którą musisz wydrukować i dołączyć do przesyłki. Pamiętaj, że jeśli wysyłasz paczki za granicę, np. do Anglii, USA, Australii bądź Chin mogą istnieć dodatkowe formularze, które musisz wypełnić, aby wysłać przesyłkę. Dzieje się tak dlatego, że przy wysyłce międzynarodowej technicznie eksportujesz towary, co oznacza, że ​​może to być bardziej złożony proces i wymaga starannego przemyślenia. W GlobKurier.pl służymy pomocą i odpowiemy na Twoje pytania.

Zrelaksuj się, kurier już jedzie

To wszystko — kurier odbierze paczkę i zadba o wszystko. Możesz po prostu usiąść i poczekać, aż przesyłka zostanie odebrana i dostarczona do miejsca przeznaczenia. Oferujemy pełną obsługę od drzwi do drzwi dla Twojej wygody. Zapewniamy również pełne śledzenie paczek online, dzięki czemu możesz monitorować postęp przesyłki na każdym etapie. Zostaniesz powiadomiony, gdy Twoja przesyłka zostanie dostarczona.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym wideo poradnikiem, w którym przeprowadzamy Cię krok po kroku przez cały proces rejestracji i zamówienia:


GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl