Jak zamówić kuriera DPD?

Jeśli chcesz zamówić usługę kurierską, masz przed sobą trudny wybór. Na rynku działa wielu przewoźników, a najlepszym sposobem, by wybrać dla siebie idealną opcję, jest skorzystanie z wyszukiwarki usług kurierskich GlobKurier.pl. Dziś napiszemy o tym, jak w prosty sposób zamówić kuriera DPD.

Jak zamówić kuriera DPD?

Krótka historia DPD

DPD to firma kurierska, która powstała w Polsce w 1991 roku jako Masterlink Express. Na początku doręczała przesyłki na terenie Polski, a w 1994 rozszerzyła swój zasięg na rynki międzynarodowe. W roku 1998 została przejęta przez lidera szwedzkiego rynku usług logistycznych – Posten AB. W lipcu 2002 francuski holding Geopost przejął w niej 50% udziałów, a kolejną połowę w maju 2004, stając się wyłącznym właścicielem przedsiębiorstwa. W 2015 DPD Polska zaprezentowała nowe logo i hasło – „Your Delivery Expert”.

Jak zamówić przesyłkę realizowaną przez kuriera DPD?

Kuriera DPD możesz zamówić bezpośrednio na stronie GlobKurier.pl. Wybierasz kraj, z którego wyrusza przesyłka oraz kraj docelowy; podajesz wymiary przesyłki, jej wagę i liczbę paczek. System wyszuka oferty kurierów, spośród których wybierasz kuriera DPD.

Jak zamówić kuriera dpd - koszt przesyłki

Po kliknięciu w przycisk „zamów” zostaniesz przeniesiony do strony, na której możesz założyć konto. Istnieje również możliwość wysłania paczki bez konieczności rejestracji w serwisie.

jak zamówić kuriera dpd - logowanie

Następnie przechodzisz do strony, na której system prosi cię o podanie danych zleceniodawcy, a także nabywcy i odbiorcy paczki – takich jak imię i nazwisko osoby kontaktowej, adres i telefon.

Kurier DPD- zamówienie - formularz

W kolejnym kroku przechodzisz do ustawień przesyłki – deklarując, co jest zawartością przesyłki; wybierając preferowaną datę i godzinę nadania oraz inne opcje, takie jak rodzaj pobrania, typ przesyłki czy ubezpieczenie. Po wybraniu wszystkich opcji system zaprezentuje ci łączny koszt przesyłki.

jak zamówić kuriera dpd - ustawienia przesyłki

Na koniec możesz wygodnie zapłacić – do wyboru masz liczne sposoby, w tym płatność przelewem bankowym online, kartą, za pomocą konta pre-paid w systemie lub bonu.

jak zamówić kuriera dpd - płatności

Możesz opłacić fakturę jednorazowo lub otrzymać rozliczenie raz w miesiącu. Po dokonaniu płatności dostaniesz na maila dokumenty przewozowe i możesz już czekać na kuriera. Jak widać, zamawianie przesyłki nigdy nie było prostsze – cały proces zajmie nam około 10 minut.

Inne usługi DPD

Na stronie kuriera GlobKurier.pl możesz nie tylko nadać przesyłkę, ale także zlokalizować paczkę, podając jej unikatowy numer. Możesz także znaleźć punkt odbioru DPD pickup oraz dokonać zwrotu przesyłek.

Jak zamówić kuriera DPD


GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl