Wysyłki kurierskie – wady i zalety

Szukasz innego sposobu na wysyłkę swojej paczki? Dowiedz się, co możesz zyskać, wysyłając paczkę kurierem. Jedną z zalet tego rozwiązania jest łatwość w obsłudze całego procesu. Fakt, że istnieje firma taka jak GlobKurier.pl, która zajmie się obsługą wysyłki od A do Z, ogranicza Twoje zadania i zdejmuje obowiązki zarówno z nadawcy, jak i odbiorcy. 

Wysyłki kurierskie - kurier doręczający przesyłkę

Wysyłki kurierskie — wszystko, co musisz wiedzieć

Kurier to firma lub osoba odpowiedzialna za wykonanie usługi wysyłkowej bezpośrednio do odbiorcy. Wysyłki kurierskie są najczęściej wykorzystywane do dostarczania małych przesyłek niewielkiej wagi, takich jak: dokumenty, prezenty, kosmetyki, ubrania i wiele innych towarów, które można uznać za łatwe w transporcie. Istnieje wiele rodzajów usług kurierskich, w zależności od szybkości dostawy, rodzaju przesyłek, a także od specyfikacji poszczególnej firmy kurierskiej. Do najbardziej znanych międzynarodowych firm oferujących usługi kurierskie na całym świecie należą takie firmy jak: DHL, DPD, FedEx, UPS i wiele innych. Przewoźnik w logistyce odnosi się do firmy transportowej, która dostarcza paczki transportem lotniczym, ciężarowym i kolejowym. W procesie logistycznym przewoźnik odbierze Twoją paczkę, zabierze ją do lokalnego punktu transferu, gdzie ta zostanie przekazana do innego pojazdu, wraz z innymi paczkami. Jak widać, Twoja przesyłka jest tylko częścią dużej sieci dostawczej, a czas wysyłki jest uzależniony od harmonogramu przewoźnika.

Wysyłka kurierem dla każdego?

Większość usług kurierskich ma ścisłe ograniczenia co do wielkości paczek, ponieważ przesyłki są obsługiwane i sortowane zarówno przez ludzi, jak i przez maszyny. Im większa paczka, tym wyższe są ceny. Kurierzy pracujący w małych firmach kurierskich, mogą być bardziej elastyczni wobec swoich klientów. Wynika to z faktu, że nie są przywiązani do sztywnych procesów i do jednej usługi dla wszystkich. Kurierzy z takich firm, również rzadziej mają centra obsługi telefonicznej, co daje możliwość rozmowy z doświadczonym dostawcą, który zna i rozumie Twój biznes.

Dla firm

Wysyłka paczki kurierem — czy jest się czego obawiać?

Chociaż istnieją niepodważalne zalety, istnieją również wady, które możesz odczuć przy korzystaniu z tego rodzaju usług. Istnieje możliwość zmartwienia się, czy przedmiot jest bezpieczny, czy nie. Zdarzają się sytuacje, w których masz wrażenie, że przedmioty mogą zostać zgubione lub zostaną dostarczone w niewłaściwym miejscu i do niewłaściwej osoby. Jest to szczególnie ważne, gdy produkt jest dla Ciebie bardzo cenny. Ale korzystając najlepszych usług kurierskich, nie musisz się martwić o bezpieczeństwo przesyłanych produktów.

Wysyłki kurierskie wszystkie plusy

  • Oszczędność czasu

Jeśli chcesz wysłać paczkę do określonej lokalizacji w określonym czasie, możesz to zrobić łatwo, tanio i szybko. Nie musisz angażować swojego prywatnego czasu po to, aby dostarczyć przesyłkę w dane miejsce. Rynek proponuje kompleksowe usługi, które pozwolą oszczędzić Twoje zasoby.

  • Niezawodność

Usługi kurierskie to świetny sposób na szybką i niezawodną dostawę paczek. Problemy z dostawą zdarzają się, ale jest to promil na tle całości udanych dostaw. Większość usług dostarczania paczek jest znana z niezawodności, pamiętaj, że zawsze możesz dodatkowo ubezpieczyć przesyłany towar.

  • Atrakcyjna cena

Wysyłki kurierskie upowszechniły się, a to wiąże się ze spadkiem ceny. Zazwyczaj opłata za dostawę jest dwa razy niższa niż łączna kwota pieniędzy, którą musiałbyś wydać na samodzielny transport towarów. Większość usług kurierskich pobiera opłaty w zależności od wielkości i wagi paczki. Dokładnie zbadaj rynek i wybierz ofertę najlepiej dostosowaną do Twojego budżetu. Możesz skorzystać z dostępnych narzędzi, takich jak porównywarka cen:

szybka wycena

  • Globalna obecność

Usługi dostarczania paczek, mogą być lokalne, regionalne lub międzynarodowe. Jeśli planujesz wysłać paczkę do innego kraju, czy kontynentu możesz to zrobić na kilka sposobów, wybrać transport kolejowy, samolotowy czy skorzystać z frachtu morskiego.

  • Elastyczność

Branża kurierska odpowiada na potrzeby rynku i dostosowuje swoje oferty do indywidualnych potrzeb.

Oczywiście, wysyłki kurierskie mają swoje zalety, jak i wady… Wadą korzystania z dedykowanych usług kurierskich jest to, że ponieważ system wysyłek jest dostosowany do Twoich wymagań, może być droższy. Na szczęście pojawienie się porównywarek, takich jak platforma GlobKurier.pl znacznie ułatwiło życie klientom, umożliwiając szybkie analizy cenowe dostępnych ofert.

GlobKurier.pl pozwala zarezerwować wysyłkę i znaleźć najlepsze rozwiązanie dostawy w najniższych cenach. Współpracujemy z różnymi operatorami logistycznymi, przewoźnikami i kurierami. Nasza platforma przeznaczona jest zarówno dla osób fizycznych, jak i właścicieli firm.Skorzystaj z opcji szybkiej wyceny: https://www.globkurier.pl/search. Przekonaj się, że wysyłki kurierskie nie muszą być skomplikowane.

zamów tanio przesyłki


GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl