Jak zamówić kuriera UPS?

Zamawiając paczkę, zwykle zwracasz uwagę na cenę? Dla wielu nadawców to podstawa, ale ważne jest także bezpieczeństwo Twojej przesyłki oraz dostawa na czas. Z tego względu warto wybierać sprawdzonych przewoźników. Wyszukiwarka na stronie głównej proponuje wiele znanych firm kurierskich i transportowych. Jednym z nich jest UPS. Kurier, który od lat z powodzeniem działa na światowym i polskim rynku, jest częstym wyborem w serwisie GlobKurier. Jak zamówić kuriera UPS, jak sprawdzić czy ceny są konkurencyjne a oferta usług dodatkowych zgodna z tym, czego aktualnie potrzebujemy?

Jak zamówić kuriera UPS?

Jak funkcjonuje firma UPS?

UPS to sprawdzony przewoźnik i “marka z tradycją”. Firma działa od 1907 roku i przez lata zdołała zbudować silną pozycję lidera w dostarczaniu przesyłek, ale też w specjalistycznych usługach transportowych i logistycznych. Swoją historią sięga początków rozwoju branży KEP w Stanach Zjednoczonych. Dziś obsługuje przepływ towarów pomiędzy 200 krajami na całym świecie. W 2018 roku firma osiągnęła przychody na poziomie 72 miliardów dolarów, zatrudniając 481 000 pracowników. Przychody nie dziwią, biorąc pod uwagę fakt, że kurierzy UPS każdego dnia dostarczając 20,7 mln paczek i dokumentów.

Kurier UPS — jak zamówić?

Wiesz już, że warto korzystać z usług sprawdzonych firm kurierskich. Pojawia się jednak pytanie: jak zamówić kuriera UPS? W tym celu skorzystaj z wyszukiwarki dostępnej na stronie GlobKurier.pl. Na tym etapie wprowadź dokładne parametry paczki. Aby przesyłka została precyzyjnie wyceniona, konieczne jest podanie wszystkich wymiarów: długości, szerokości, wysokości i wagi danej paczki. Jeśli wysyłasz więcej paczek, podaj dokładną liczbę zaadresowanych pudełek. To bardzo ważne, aby zmierzyć i precyzyjnie podać wielkość paczek. Pamiętaj, że jeśli wymiary przesyłki zostaną obniżone, przewoźnik może doliczyć dodatkowe opłaty na miejscu.

Jak zamówić kuriera UPS - szybka wycena

Po wypełnieniu okienek z parametrami przesyłki i kliknięciu w czerwony przycisk «Wyszukaj oferty kurierów» wyszukiwarka pokaże Ci wyniki, prezentując ofertę różnych firm. Spośród proponowanych, wybierz okienko z logiem UPS. Wachlarz usług porównasz, przeglądając wyniki wyszukiwania. Możesz skorzystać z przesyłki z gwarancją terminowego doręczenia, odpowiednio do godziny 9:00 lub 12:00. Jeśli potrzebujesz takiej usługi, zweryfikuj kod pocztowy, aby upewnić się, że kurier będzie w stanie dostarczyć przesyłkę do danego miejsca w trybie ekspresowym.

 Ceny kuriera UPS

Jeśli jednak Twoim wyborem są przesyłki standardowe, po kliknięcie w przycisk «Zamów» zostaniesz przekierowany do kolejnego etapu. Na tym poziomie musisz określić czy: masz już konto, czy ewentualnie chcesz założyć konto lub jesteś zainteresowany wysyłką bez rejestracji. Jeśli jako nowy użytkownik zakładasz konto, możesz wybierać pomiędzy kontem firmowym a prywatnym, w zależności od potrzeb.

Kurier UPS - zamówienie

Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych danych i rejestracji konta, podaj szczegółowe dane osoby bądź firmy, do której adresowana jest przesyłka, a także miejsce, z którego przesyłka ma zostać odebrana i oczywiście kontakt do nadawcy.

Kurier UPS - zamówienie - formularz

Po wypełnieniu wszystkich danych, dokładnie je sprawdź. To bardzo ważny krok, jednak często pomijany. O ile mechanizmy formularza automatycznie wykrywają niektóre błędy i nie zatwierdzą zlecenia bez wpisania np. bez kodu pocztowego, to pomyłki w numerze mieszkania są już nie do wychwycenia. Błędy w adresach są najczęstszą przyczyną opóźnień w dostawie. Aby uniknąć nieporozumień, warto dwa razy sprawdzić poprawność wprowadzonych danych. Jeśli upewnisz się co do tej kwestii, możesz przejść do kolejnego etapu — ustawień przesyłki. Tutaj wybierasz wspomnianą wcześniej opcję dostawy na preferowaną godzinę, możesz też zapoznać się ze wszystkimi opcjami usług dodatkowych.

Kurier UPS - formularz

 

Do Ciebie należy decyzja, czy kurier ma odebrać paczkę, czy też paczka zostanie nadana w punkcie. Oba warianty są w cenie. Wybierasz formę nadania wedle swoich preferencji, bez ryzyka ponoszenia dodatkowej opłaty.

Przesyłka niestandardowa koszt UPS

A co jeśli nadawana przez Ciebie paczka ma niestandardowe rozmiary i nie może zostać spakowania w sposób przewidziany w regulaminie? W ramach usługi dodatkowej może być potraktowania indywidualnie. Wybierając opcję przesyłki niestandardowej, masz pewność, że nie będzie ona sortowana.

kurier UPS - cena

Na tym etapie składania zamówienia deklarujesz chęć skorzystania z innych usług dodatkowych, takich jak ubezpieczenie, czy powiadomienia SMS o statusie przesyłki.

kurier ups - powiadomienia

Kolejnym krokiem będzie wybór formy płatności. Może być to natychmiastowa opłata w formie płatności online, przelewu bankowego na podstawie dokumentu proforma czy płatność fakturowana z wykorzystaniem konta pre-paid. Więcej o możliwości płatności w systemie pre-paid: PrePaid

kurier ups - prepaid

W ostatnim etapie akceptujesz podsumowanie i składasz zamówienie. Teraz pozostaje już tylko wydrukować etykiety, list przewozowy, zapakować przesyłkę, oczekiwać na kuriera lub zanieść paczkę do punktu.

Czym jest i jak przygotować list przewozowy? 

Przesyłki krajowe i zagraniczne – cena za kuriera UPS

Ile zapłacimy za przesyłki, zamawiając kuriera UPS? Te informacje sprawdzisz w wyszukiwarce na stronie głównej. Aby skorzystać z atrakcyjnej ceny, należy zarejestrować się w serwisie. Dlatego zamawiając przesyłkę, nawet jako osoba prywatna, zawsze warto przekalkulować korzyści płynące z rejestracji użytkownika w serwisie GlobKurier. Co ważne, przy wyborze przewoźnika UPS, klient nie zapłaci za deklarację wartości towaru do 323 zł oraz za indywidualnie dane na liście przewozowym czy powiadomienie o doręczeniu.

Równie konkurencyjną ofertę UPS przygotowało względem przesyłek międzynarodowych, w tym i lotniczych. Aktualne stawki zawsze znajdziesz dzięki wyszukiwarce.

Jak zamówić kuriera UPS?


GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl