Narzędzia ogrodowe kurierem – jak wysłać?

Obecne czasy pozwalają nam na robienie zakupów bez wychodzenia z domu. W sklepach internetowych można nabyć wszystko, łącznie z jedzeniem i sprzętem elektronicznym oraz ogrodowym. Sprawę ułatwia fakt, iż większość z tych towarów dostarcza pod Twoje drzwi tani kurier z zaufanej i rzetelnej firmy, dzięki czemu nie musisz martwić się o kwestie związane z bezpieczeństwem. Jednak wysyłka niektórych towarów, takich jak narzędzia ogrodowe, nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Wszystko ze względu na nietypowe kształty oraz duże rozmiary narzędzi używanych do pielęgnacji ogrodu. Dlatego podpowiadamy, co musisz wiedzieć, aby bez trudności wysłać narzędzia ogrodowe kurierem.

narzędzia ogrodowe kurierem

Jak wysyłać narzędzia ogrodowe kurierem?

Narzędzia ogrodowe to podstawowe wyposażenie do pielęgnacji ogrodu. Kupując je przez Internet, należy zwrócić uwagę na opcje transportowe. Nie każdy sklep w wygodny sposób wysyła narzędzia ogrodowe kurierem. Dlaczego? Wszystko ze względu na to, że tego rodzaju narzędzia posiadają nietypowe kształty, które mogą być problematyczne dla firm kurierskich. Dlatego chcąc wysłać tego typu sprzęt, warto skorzystać z porównywarki firm kurierskich. W tym miejscu sprawdzimy, czy wymiary i waga danego sprzętu ogrodowego będzie odpowiednia, aby wysłać paczkę do klienta.

Dodatkowo, korzystając z tej opcji możesz od razu poznać ofertę kilku firm kurierskich i wybrać optymalnie dla swoich potrzeb. Dokonując porównania ceny za transport danego narzędzia ogrodowego, należy podawać wymiar paczki po spakowaniu. Dlatego też warto zadbać o odpowiednie opakowanie dostosowane do kształtu sprzętu ogrodowego. Pamiętajmy również, że przygotowana paczka musi zagwarantować bezpieczny transport do klienta. Powinna więc być solidna, a w przypadku wrażliwych na wstrząsy urządzeń, dodatkowo posiadać wypełnienie amortyzujące. Znając te podstawowe zasady odnośnie tego, jak wysłać narzędzia ogrodowe kurierem, będziesz mógł bez trudności dostarczyć dowolny sprzęt ogrodowy do klienta lub osoby prywatnej.

Jak wysłać łopatę i grabie kurierem?

Prace ogrodowe są konieczne, jeśli chcemy utrzymać piękny ogród. Aby ułatwić porządki w ogrodzie, warto korzystać z funkcjonalnych narzędzi ogrodowych. Do podstawowych narzędzi ogrodowych kupowanych przez właścicieli zieleni należy łopata. Zatem jak wysłać łopatę kurierem, aby bezpiecznie dotarła do odbiorcy? Wysyłka łopaty kurierem nie jest nadzwyczajną paczką. Należy tylko pamiętać, że łopatę należy starannie zapakować, a gotową paczkę zmierzyć i zważyć. Następnie korzystając z porównywarki firm kurierskich sprawdzić, czy dana firma podejmie się transportu paczki o takich gabarytach. Pamiętaj jednak, że łopata to ostre narzędzie i włożenie jej bez żadnego zabezpieczenia do kartonu, może spowodować uszkodzenie przesyłki podczas transportu. Dlatego istotne jest, aby szpadel owinąć stretchem lub gąbką. Warto również zadbać o wypełnienie pudełka, jeśli jest ono większe niż szerokość łopaty. Dzięki temu uniknie się sytuacji, w której łopata będzie luźno przemieszczać się wewnątrz kartonu, co również może powodować jego uszkodzenie.

Drugim narzędziem powszechnie używanym w ogrodnictwie są grabie. Tutaj też często pojawia się pytanie jak wysłać grabie kurierem? Sytuacja wygląda podobnie jak z łopatą, ponieważ wysyłka grabi kurierem również wymaga odpowiedniego zapakowania. Należy je zapakować w odpowiedniej wielkości karton, zabezpieczyć przed przemieszczaniem się wewnątrz opakowania oraz zabezpieczyć ostre krawędzie. W przypadku grabi plastikowych należy dokładnie owinąć je folią bąbelkową lub gąbką, aby nie połamały się podczas transportu.

Musisz także pamiętać, że wysyłka grabi czy łopaty kurierem może oznaczać wysyłkę niestandardową. Co to oznacza? Za przesyłki niestandardowe uznaje się takie, które są cięższe lub mają większe wymiary niż standardowe przesyłki realizowane przez firmy kurierskie. W zależności od tego, jakiego kuriera wybierzesz, wymiary przesyłek niestandardowych będą się różnić. Różna może być również opłata, jaką będziesz musiał uiścić za wysyłkę przedmiotu o nieregularnym kształcie. Zanim zatem zamówisz kuriera, zorientuj się, jak kształtują się koszty poszczególnych przesyłek i jak prawidłowo nadać tego typu paczkę.

Wysyłasz narzędzia ogrodowe kurierem i zastanawiasz się, jak zapakować kosiarkę? Sprawdź, co powinieneś zrobić, aby sprzęt bezpiecznie dotarł do odbiorcy tutaj: Jak wysłać kosiarkę kurierem?

Narzędzia ogrodowe kurierem – jak wybrać firmę kurierską?

Czas dostawy przesyłki do odbiorcy oraz jakość usług często jest kluczową kwestią, którą się kierujemy wybierając firmę kurierską. Aby poznać opinie innych klientów o danej firmie, warto zapoznać się z rankingiem kurierów. W ten sposób znajdziesz nie tylko taniego kuriera, ale również najlepszą opcję pod względem jakości oferowanych usług oraz czasu dostawy przesyłki ze sprzętem ogrodniczym. Jeśli więc chcesz wysłać narzędzia ogrodnicze, przygotuj odpowiednio paczkę i zamów kuriera, jak widać, to nic trudnego.

GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie kod_blog1-5-1024x512.png