Jak wysłać kosiarkę kurierem?

Wraz z nadejściem wiosny i rozpoczęciem prac ogrodowych sklepy odnotowują spory wzrost sprzedaży sprzętu ogrodniczego, w tym oczywiście kosiarek. Często zdarza się również, że osoby prywatne decydują się sprzedać swój sprzęt przez internet. Zarówno w jednej, jak i w drugiej sytuacji pojawia się problem – jak spakować kosiarkę. Nie da się ukryć, że jest to przecież dość duży sprzęt, który posiada nie tylko ostrze ale również wystające i ruchome elementy. Na szczęście, da się to zrobić. Sprawdź jak wysłać kosiarkę kurierem by dotarła w idealnym stanie.

Jak wysłać kosiarkę kurierem – od czego zacząć?

To szczególnie ważne w przypadku kosiarek, które były już używane. Przede wszystkim dokładnie oczyść ją i wysusz. Usunięcie resztek trawy, ziemi oraz innych zabrudzeń to pierwsza czynność, która należy zrobić.
Następnie zajmij się silnikiem kosiarki. W transporcie nie może być ryzyka wycieku jakichkolwiek płynów, które mogłyby być niebezpieczne lub uszkodzić inne paczki. Dlatego też paliwo, olej, płyn chłodniczy trzeba obowiązkowo zlać. Usuń również smary oraz inne substancje płynne, które mogą znajdować się w silniku. Jeśli nie wiesz jak to zrobić – w sieci znajdziesz sporo filmików instruktażowych dotyczących elementów poszczególnych modeli kosiarek. Z pewnością ułatwi ci to poszukiwanie zaworów w silniku twojego urządzenia.

Jak zapakować kosiarkę?

Gdy kosiarka jest czysta a jej silnik pozbawiony płynnych substancji możesz przejść do pakowania urządzenia. Zaleca się aby kosiarkę wysyłać w oryginalnym opakowaniu. Jeśli jednak go nie posiadasz wybierz karton, który wielkością jest jak najbardziej zbliżony do urządzenia. Kolejnym krokiem jest odkręcenie wszystkich ruchomych elementów. Złóż rączkę kosiarki tak, by zajmowała jak najmniej miejsca oraz odkręć kółka. Każde z nich zabezpiecz dodatkowo folią bąbelkową. Niezwykle ważnym elementem podczas pakowania kosiarki jest zabezpieczenie noża oraz innych wystających części. Możemy zrobić to np. za pomocą kawałków kartonu, które owijamy wokół nich a następnie sklejamy taśmą. Innym materiałem, który możesz wykorzystać jest wspomniana już wcześniej folia bąbelkowa.
Jeśli chcesz wiedzieć jakich jeszcze sposobów możesz użyć odwiedź stronę https://www.globkurier.pl/blog/jak-zapakowac/. Znajdziesz tam wiele przydatnych wskazówek.
Po zabezpieczeniu wszystkich elementów włóż kosiarkę do kartonu a wolną przestrzeń zapełnij styropianem, skrawkami papieru lub folią. Całość zaklej oraz owiń mocnym, czarnym sterczem.

Jak wysłać kosiarkę kurierem – znajdź firmę kurierską

Odpowiednio zapakowana kosiarka jest towarem, który bez problemu zostanie przewieziony przez większość firm kurierskich. Jak jednak wybrać najlepszą? Pierwszym rozwiązaniem jest sprawdzenie rankingu kurierów, który znaleźć możemy na stronie https://www.globkurier.pl/ranking-kurierow/. Dzięki niemu sprawdzisz, jakimi opiniami cieszą się poszczególni przewoźnicy. Jeśli zaś interesuje cię tani kurier wystarczy, że wejdziesz na stronę https://www.globkurier.pl/search i podasz wymiary oraz wagę przesyłki. W ten sposób dowiesz się, która firma jest w stanie zaoferować ci najlepszą ofertę cenową.

GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie dla_czytelnikow.png