Jak wysłać biżuterię kurierem?

Wysyłanie biżuterii pocztą lub kurierem może wydawać się problematyczne. Zarówno sklepy jubilerskie, jak i prywatne osoby sprzedające biżuterię przez Internet nierzadko nie wiedzą, jak poprawnie przygotować i zapakować kolczyki czy łańcuszki oraz w jaki sposób wybrać przewoźnika, aby bezpiecznie przesłać paczkę nabywcy. Biżuteria charakteryzuje się pewną specyfiką produktu – zazwyczaj są to drobne przedmioty wymagające szczególnej delikatności i ostrożności, gdyż posiadają wysoką wartość. Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki, dzięki którym dowiesz się, jak wysłać biżuterię kurierem.

jak wysłać biżuterię kurierem

Czy wysyłka biżuterii kurierem jest bezpieczna?

Biżuteria to jedna z tych kategorii produktów, które z reguły przywykliśmy kupować w sklepach stacjonarnych. Jeszcze kilka lat temu mało kto chciał “ryzykować” kupując w sklepie internetowym i zamawiając dostawę kurierem. Skąd te obawy? Z pewnością nie bez znaczenia jest fakt, iż biżuteria to najczęściej drogocenne przedmioty, o których utratę najbardziej się obawiamy. Nic więc dziwnego, że wolimy unikać sytuacji, w których kurier gubi przesyłkę lub dociera ona do nas uszkodzona. Na szczęście czasy te mamy za sobą i coraz większa liczba konsumentów decyduje się na zakup biżuterii w Internecie. Podjęcie decyzji zdecydowanie ułatwiają dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie przesyłki czy gwarancja, że Twoją paczkę dostarczy zaufany i tani kurier.

Jak zabezpieczyć biżuterię?

Niezależnie od rodzaju, gabarytów, ilości oraz miejsca docelowego wysyłanych przedmiotów, najważniejszą kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie towaru. Często są to akcesoria o dużej wartości, które bezwzględnie powinny zachować swoje walory estetyczne przez jak najdłuższy czas. Nieprawidłowe przygotowanie przesyłki może sprawić problemy sprzedawcy, związane z reklamacjami kupujących.

Do zabezpieczenia najlepiej użyć gazet, folii lub pociętego materiału z gąbki. Paczka powinna być dobrana do wielkości elementów umieszczonych w środku i dobrze zapieczętowana. Warto zadbać o to, aby kolczyki czy pierścionki w pudełku nie miały możliwości poruszania się – zapobiegnie to ewentualnym rysom.

Jak wysłać biżuterię kurierem?

Po zabezpieczeniu przesyłki należy znaleźć firmę kurierską, specjalizującą się w wysyłce biżuterii. Zamówienie kuriera będzie prostym sposobem na przetransportowanie kosztowności. Jeżeli podczas wyboru kuriera powstanie wątpliwość, której firmie warto zaufać lub który przewoźnik oferuje najtańsze przesyłki kurierskie, warto skorzystać z porównywarki kurierów. Porównywarka gwarantuje szybką wycenę, pozwala również na wybór opcji dodatkowych przesyłki – poza standardowym doręczeniem przesyłki, kurierzy często oferują również szereg dodatkowych opcji, na które czasem warto się zdecydować, zwłaszcza, kiedy zastanawiasz się, jak wysłać biżuterię kurierem. Dla osób prowadzących własny biznes i systematycznie wysyłających towary do swoich klientów idealnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług operatora logistycznego współpracującego z kilkoma firmami kurierskimi. Pośrednik taki dopasuje usług do indywidualnych potrzeb konkretnego nadawcy.

Ubezpieczenie przesyłki – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Ubezpieczenie przesyłki to jedna z podstawowych usług dodatkowych oferowanych przez firmy kurierskie. Na taką opcję warto się zdecydować, gdy nadawany przedmiot jest wartościowy. Z pewnością będzie miało to miejsce w przypadku przesyłek jubilerskich. Warto pamiętać, że ubezpieczona przesyłka traktowana jest z największą ostrożnością. Nawet najlepszemu kurierowi mogą zdarzyć się losowe sytuacje, skutkujące utratą bądź zniszczeniem paczki, czego negatywne skutki zostaną zminimalizowane, gdy przesyłka będzie ubezpieczona. Ubezpieczenie przesyłki kurierskiej to wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych. Ostateczna cena ubezpieczenia w dużej mierze zależna jest od zadeklarowanej wartości przesyłki.

jak wysłać biżuterię kurierem
Uber Connect

GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie dla_czytelnikow.png