Sklep internetowy a przesyłki kurierskie

Zakupy online cieszą się coraz większym zainteresowaniem, stąd duża popularność sklepów internetowych. Konkurencja na rynku jest jednak spora. Aby dotrzeć do jak największej grupy klientów, trzeba postawić na nowoczesne formy dostawy i szybkie płatności online, aby zakupy stały się dla klientów wygodne i odpowiadały ich potrzebom.

Dla klientów sklepów internetowych ważny jest nie tylko ciekawy asortyment i łatwa dostępność towarów, ale przede wszystkim szybkość realizacji zamówienia. Przesyłka powinna być dostarczona do odbiorcy najlepiej już na drugi dzień od złożenia zamówienia. Ważny jest również koszt dostawy. Najlepszy kurier to tani kurier. Dla klientów ważnym kryterium są też wygoda i dostępność, ale także wysoka jakość usług. Warto pamiętać, że kurier dla sklepu internetowego to jedna z najważniejszych spraw i sposób na zdobycie zaufania klientów. Rozwijając swój sklep internetowy należy więc zadbać o jak największy wybór sposobów dostawy zamówienia. Z pewnością spotka się to z uznaniem klientów, którzy będą mogli wybrać formę doręczenia najlepszą dla siebie.

Przesyłki kurierskie – jakie formy powinien oferować sklep internetowy?

Klienci sklepów internetowych w Polsce cenią sobie różnorodność oferty i tym samym duże możliwości wyboru. Sklep internetowy chcąc przyciągnąć klientów powinien więc w swojej ofercie postawić na różne sposoby wysyłki towarów. Gusta klientów i ich preferencje są bardzo różne. Niektórzy preferują przesyłkę kurierską bezpośrednio pod drzwi mieszkania. Inni wolą ją odebrać z punktu lub Paczkomatu w dogodnym dla siebie czasie. Dostawa kurierem dobrze się sprawdzi zwłaszcza przy dużych, ciężkich przesyłkach. Zostaną one doręczone bezpośrednio do odbiorcy i klient nie będzie musiał ich nosić. Wizyta kuriera nie zawsze będzie jednak komfortowa. Klient musi na kuriera czekać i zaplanować dzień tak, aby być w domu podczas próby doręczenia przesyłki. Nawet jeśli klient otrzyma informację, kiedy może spodziewać się kuriera to zazwyczaj jest to jedynie jakiś przedział czasowy np. 10:00 – 12:00. Oczekiwanie na kuriera w domu będzie niemożliwe np. dla osób pracujących w godzinach 9:00 – 17:00, czyli w czasie, kiedy pracują kurierzy i kiedy można się spodziewać dostarczenia przesyłki. W takiej sytuacji jedyną opcją będzie zamówienie kuriera np. na adres biura, albo skorzystanie z innej, dogodniejszej dla siebie formy doręczenia.

Dlatego prowadząc sklep internetowy warto w sposobach dostawy zamówienia uwzględnić także możliwość odbioru paczki w punkcie czy Paczkomacie. Paczkomaty to forma wysyłki obecnie bardzo popularna wśród klientów. Ich największą zaletą jest to, że klient może odebrać zamówienie w najbardziej dogodnym dla siebie czasie. Codziennie, nawet w weekendy i Święta oraz o dowolnej porze, nie trzeba więc czekać w domu na przyjazd kuriera. Wraz z coraz większą popularnością Paczkomatów, stały się one łatwiej dostępne. Można z nich skorzystać także mieszkając w mniejszej miejscowości. Dodatkowym plusem korzystania z Paczkomatów jest ich łatwa obsługa np. za pomocą aplikacji mobilnej. Często wybór Paczkomatu czy punktu odbioru jako miejsca doręczenia przesyłki, wynika też z różnych uprzedzeń co do firm kurierskich np. strachu przed tym, że paczka zostanie doręczona pod nieprawidłowy adres czy też kurier nie dotrzyma umówionej godziny dostawy. Tacy klienci pewniej czują się mając możliwość samodzielnego odbioru przesyłki np. w punkcie. Jeśli firma oprócz sklepu internetowego posiada też sklep stacjonarny, to warto zaoferować swoim klientom możliwość odbioru przesyłki bezpośrednio w sklepie.

Sklep internetowy a przesyłki kurierskie – jaka metoda płatności będzie najwygodniejsza dla klienta?

Oprócz dużego wyboru sposobu dostawy zamówienia, równie ważny będzie sposób płatności. Zapłata za zamówienie musi być dla klienta szybka, wygodna, łatwa i przede wszystkim bezpieczna. Kupując w sklepie internetowym klient powinien mieć możliwość zdecydowania, czy chce zapłacić za zamówienie z wyprzedzeniem np. korzystając z karty płatniczej, przelewu internetowego, płatności blik lub np. płatności z konta pre-paid czy też woli zapłacić dopiero przy odbiorze, poprzez wybór opcji płatności za pobraniem. Płatność przy odbiorze zamówienia powinna być możliwa zarówno kartą, jak i gotówką. Bardzo popularne stają się również płatności w stylu “Kup teraz, zapłać później”. To metoda płatności, która pozwala na złożenie zamówienia i opóźnienie zapłaty nawet o 3 tygodnie. Często dla klienta ważna jest również np. możliwość otrzymania faktury za zamówione produkty. 

Sklep internetowy – jak wybrać odpowiedniego kuriera?

Wybór kuriera do sklepu internetowego w dużym stopniu zależy od tego, jakie produkty oferuje sklep. Ponadto od tego czy zależy nam przede wszystkim na niskiej cenie czy szybkiej dostawie. Jeśli będziemy wysyłać np. przedmioty bardzo delikatne, które podczas transportu łatwo mogą ulec zniszczeniu to trzeba wybrać takiego kuriera, który zapewni bezpieczną dostawę i ochronę przesyłki z delikatną zawartością. Przesyłki kurierskie dla sklepu internetowego musi też być dyspozycyjny i być w stanie dostarczyć np. duże ilości przesyłek w krótkim czasie. Powinien także oferować różnorodne formy dostawy i sposoby płatności za przesyłkę. Jeśli zależy nam na dostawie przesyłek w soboty to warto wcześniej sprawdzić, czy dana firma kurierska zapewnia taką możliwość. Sporo zależy też od tego, jak wiele paczek będziemy wysyłać, jaka będzie ich wielkość i waga oraz czy interesuje nas opcja tylko wysyłki krajowej czy też zagranicznej.

Przesyłki kurierskie – jakie formy powinien oferować sklep internetowy?Ceny poszczególnych firm kurierskich mogą się różnić w zależności od rozmiaru paczki. Ponadto jedna oferta może być atrakcyjniejsza, jeśli często wysyłamy paczki zagranicę, a inna okaże się korzystna tylko w przypadku wysyłek krajowych. Prowadząc sklep internetowy warto rozważyć współpracę np. z pośrednikiem kurierskim. Plusem tego rozwiązania jest to, że korzystając z pośrednika klient zyskuje dostęp do ofert różnych kurierów. Poprzez stronę internetową pośrednika można porównać oferty różnych firm kurierskich. Możliwa jest również wycena paczki. Aby zamówić kuriera należy wykonać jedynie kilka prostych kroków. Cały proces odbywa się poprzez stronę internetową z bezpośrednią usługą “Zamów kuriera”. Wszystko da się załatwić w zaledwie kilka minut i bez wychodzenia z domu. Kurier odbierze przesyłkę bezpośrednio ze sklepu i dostarczy ją prosto pod drzwi klienta, do Paczkomatu lub wybranego punktu odbioru. Dodatkowo ceny kuriera zamówionego przez firmę pośredniczącą będą niższe, będzie to więc najtańszy kurier.

GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie dla_czytelnikow.png