Jak zapakować i wysłać trampolinę ogrodową?

Rynek usług kurierskich dynamicznie się rozwija, a klienci coraz częściej decydują się na wysyłkę niestandardową. Jak zapakować i wysłać trampolinę ogrodową? Taka przesyłka musi być odpowiednio zapakowana i zabezpieczona. Aby nie narazić się na dodatkowe opłaty, warto pamiętać, aby przesyłka była zgodna z wymaganiami przewoźnika.

Jak zapakować i wysłać trampolinę ogrodową

Kupując trampolinę ogrodową decydujemy się często na jej dostawę kurierem. Taka opcja może też być przydatna np. przy przeprowadzce do innego miejsca zamieszkania. Cena kuriera często będzie bardziej atrakcyjna niż np. koszt firmy przeprowadzkowej. Trampolina ogrodowa ze względu na jej spore rozmiary będzie zaliczana do tzw. przesyłek niestandardowych. Warto wcześniej zapoznać się ze wszystkimi zasadami przewozu takich przesyłek, a także odpowiednio zapakować przesyłkę niestandardową. Ważny będzie też odpowiedni wybór firmy kurierskiej. Aby wybrać najlepszego i najtańszego kuriera warto skorzystać z wyszukiwarki kurierów i z opcji takiej jak np. wycena kurierów, aby sprawdzić, która oferta będzie w danej sytuacji najkorzystniejsza.

Czym jest przesyłka niestandardowa?

W ofercie firm kurierskich znajduje się zarówno przesyłka niestandardowa krajowa, jak i przesyłka niestandardowa międzynarodowa. Za przesyłkę niestandardową będzie uznana paczka, która jest zapakowana w karton inny niż o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Przesyłką niestandardową będzie np. przesyłka owalna, cylindryczna lub o nieregularnym kształcie, który uniemożliwia stabilne przyleganie do powierzchni. Przesyłka niestandardowa to też często paczka, która składa się z odrębnych części, połączonych w jedną nieregularną całość lub przesyłka z wystającymi elementami lub owinięta w materiał, który uniemożliwia swobodne przesuwanie po sorterze. Za przesyłkę niestandardową każdy przewoźnik uznaje paczkę, której nie da się sortować automatycznie, musi więc być ona sortowana ręcznie.

Każda firma kurierska ustala swoje zasady postępowania z przesyłkami niestandardowymi. Przykładowo przesyłkami niestandardowymi mogą być przesyłki zawierające płyny lub luźną zawartość, która może ulec rozdarciu. Ponadto przesyłki, które zawierają wszelkiego rodzaju elementy metalowe, które ze względu na swój ciężar oraz jakość opakowania mogą uszkodzić inne paczki. Chcąc wysłać kurierem przesyłkę niestandardową warto wcześniej zapoznać się z wymiarami przesyłki standardowej u danego przewoźnika, wszelkie odstępstwa od normy będą bowiem uznane ze przesyłkę niestandardową. Wiele zależy również od wagi przesyłki. Przykładowo w firmie kurierskiej UPS za przesyłki niestandardowe będą uważane paczki cięższe niż 30 kg. Z kolei w TNT takie, które ważą powyżej 70 kg. Trzeba też pamiętać, że przesyłka niestandardowa może się wiązać z dodatkowymi opłatami. Jako że przesyłki niestandardowe są sortowane ręcznie, to firma kurierska może to potraktować jako dodatkową usługę.

Jak prawidłowo zapakować trampolinę ogrodową i wysłać kurierem?

Bez względu na rozmiar i właściwości paczki musi ona być dobrze zabezpieczona, inaczej kurier może odmówić jej przyjęcia. Przy pakowaniu np. trampoliny ogrodowej warto rozłożyć ją na kilka mniejszych części. Każdą część należy odpowiednio zabezpieczyć np. zawinąć w papier, a pudełko dodatkowo wyłożyć folią, aby uniknąć przesuwania się elementów. Po spakowaniu trampoliny karton należy następnie odpowiednio zabezpieczyć, owijając go taśmą. Warto pamiętać, że to nadawca ponosi odpowiedzialność za właściwe spakowanie przesyłki, należy więc poświęcić na to trochę czasu. Za spakowanie przesyłki niezgodnie z wytycznymi firmy kurierskiej, mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty. Przed wysyłką paczka powinna być zmierzona i zważona. Należy także zwrócić uwagę na jej kształt. Aby upewnić się, że przesyłka zostanie prawidłowo zakwalifikowana, należy odpowiednio wypełnić formularz zamówienia. Jak właściwie zapakować przesyłkę i nakleić list przewozowy, a także wcześniej zapoznać się ze szczegółowymi zasadami wysyłki przesyłki niestandardowej u danego przewoźnika.

Warto pamiętać o tym, że firmy kurierskie mogą nie przyjąć odpowiedzialności za uszkodzenie przesyłki, jeżeli ta została zweryfikowana jako niestandardowa w procesie realizacji. Weryfikacji paczki dokonują bowiem dopiero osoby na magazynie. Odebranie przesyłki przez kuriera nie jest jednoznaczne z uznaniem jej za poprawnie zapakowaną. Aby mieć pewność, że paczka dotrze do odbiorcy, warto skorzystać z funkcji trackingu. To nic innego jak śledzenie paczki. Dzięki takiej usłudze można sprawdzić, jaki jest status przesyłki, gdzie się znajduje i kiedy dotrze do adresata.

GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl