4 Sprawdzone sposoby wysyłki paczki krajowej!

Jak nadać paczkę krajową? Które sposoby wysyłki są najlepsze? Ile trwa dostawa i jakie są jej koszta? Oto 4 sprawdzone sposoby na wysyłkę paczki krajowej!


GlobKurier.pl GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


WYSYŁKA KURIEREM

Jedną ze sprawdzonych opcji wysyłki paczki krajowej jest skorzystanie z usług firmy kurierskiej. W Polsce funkcjonuje kilkanaście tego typu przedsiębiorstw. Firmy takie jak DHL, UPS, Pocztex, Fedex, czy inPost oferują wysyłkę paczek, zarówno na terenie kraju, jak i poza nim.

Charakterystyczną cechą firm kurierskich jest dostawa od drzwi do drzwi. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele czasu. Nadana przez nas paczka trafia od kuriera prosto do odbiorcy, bez odwiedzania po drodze miejsc pośrednich. Dzięki temu mamy gwarancję, że przesyłka zostanie dostarczona w całości – szybko i bezpiecznie!

Kurierem można przesyłać zarówno drobne i płaskie przesyłki (np. dokumenty), jak i paczki o większych gabarytach (np. sprzęt AGD). To także dobra i korzystna cenowo opcja dla przesyłek niestandardowych – np. żywności lub mebli. Przesyłkę można śledzić w każdym momencie od jej dostawy. Dzięki temu odbiorca może oszacować termin i porę dostarczenia paczki.

 

PACZKOMAT

Paczkomat to system automatycznych skrytek pocztowych. Urządzenia te są rozlokowane na terenie całej Polski i są czynne 7 dni w tygodniu, przez całą dobę. Dzięki temu można nadawać i odbierać paczki w dogodnych, elastycznych terminach. Przesyłkę może odebrać każdy, kto zna numer telefonu odbiorcy oraz posiada specjalny kod odbioru, wysyłany w wiadomości sms oraz pocztą e-mail.

Jak działa Paczkomat? Przy zakupach wystarczy podać numer telefonu oraz adres e-mail. Po doręczeniu zamówienia, użytkownik otrzymuje wiadomość odnośnie jego statusu, a następnie ma 48 godzin na odebranie przesyłki. W sytuacji, gdy dany paczkomat jest przepełniony, paczka trafia do najbliższego Punktu Obsługi Paczek.

SAMEDAY

Same Day to usługa transportu pilnych przesyłek. Rozwiązanie to jest dedykowane w nagłych przypadkach, kiedy trzeba coś doręczyć natychmiast. Przesyłki trafiają do odbiorców jeszcze tego samego dnia. Z opcji Same Day korzystają najczęściej klienci biznesowi.

Rozwiązania Same Day są bardzo elastyczne i dostosowane do nagłych wypadków. Można je zamawiać zarówno na terenie kraju, jak i poza nim. Dużą zaletą tego typu wysyłki jest to, że po złożeniu zamówienia, przesyłkę można odebrać jeszcze tego samego dnia.

UPS DORĘCZENIE GWARANTOWANE

Firma UPS oferuje usługi transportu w kilku różnych wariantach, w tym między innymi także przesyłki krajowe. Do zalet tego rozwiązania należy wysoki poziom  monitoringu paczki oraz duża dostępność punktów nadań i odbiorów UPS. Użytkownik jest informowany o każdej zmianie statusu dostawy i może sprawdzać lokalizację paczki z poziomu urządzeń mobilnych.

Dostawa może się odbyć jeszcze tego samego dnia (UPS Today), w ciągu 1 dnia roboczego (UPS Express) lub w ciągu kilku dni, określonych podczas zamawiania (UPS Standard). Firma oferuje także szereg usług dodatkowych.

 


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl