Jak długo idzie paczka z Polski?

Wysyłanie paczek do Polski jest standardową procedurą, szczególnie w przypadkach, kiedy mieszkamy za granicą na stałe lub czasowo. Transport bagaży, których nie chcemy ze sobą dźwigać lub których zabranie samolotem byłoby bardzo kosztowne, pamiątek czy prezentów dla bliskich możemy zlecić firmom kurierskim, dla których wysyłka paczek za granicę jest łatwością, dzięki swoim sprawdzonym procedurom pozwalającym bezpiecznie dostarczyć naszą własność pod wskazany adres. Z tej opcji korzystają również firmy, aby dostarczyć swoje towary klientom na całym świecie.

jak długo idzie paczka z polski

Sposoby dostarczania przesyłek międzynarodowych

Wysyłka paczek za granicę może odbywać się w standardowy sposób, dzięki usługom Poczty Polskiej, której filia znajduje się na prawie każdym osiedlu. Łatwy dostęp to niestety dzisiaj zbyt mało, aby dorównać ofertom, które proponują firmy kurierskie. Główną przyczyną, przez którą coraz mniej osób korzysta z ich usług, jest to, jak długo idzie paczka z Polski pocztą. Zarówno czas poświęcony na nadanie przesyłki jak i jej koszt nie są najlepszym dostępnym rozwiązaniem. Jeśli zastanawiasz się nad tym jak długo idzie paczka z Polski pocztą, pamiętaj, że czas dostawy zależny jest od lokalizacji. Przykładowo, do Niemiec czy Norwegii czas realizacji wynosi siedem dni, do Wielkiej Brytanii dziewięć.

Wysyłka paczek przez granicę – sposoby

Kolejny sposób na nadanie przesyłki międzynarodowej to skorzystanie z usług prywatnego przewoźnika. Najczęściej obsługują oni busy i podejmą się przewozu paczki oczywiście za odpowiednią opłatą. Nie jest to jednak najtańsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie, a w razie uszkodzenia towaru jesteśmy zdani na dobrą wolę właściciela firmy.

Wysyłka paczek przez granicę – firmy kurierskie

Ostatnią opcją, którą możemy wybrać, jest skorzystanie z usług firmy kurierskiej, które zajmują się wysyłką paczek za granicę profesjonalnie i zawodowo. Zapewniają wysyłkę do państw na całym świecie,  w dużo lepszych cenach niż konkurencja. Wybierając znanego przewoźnika, możemy być również spokojni o bezpieczeństwo naszej przesyłki.

Jak długo idzie paczka z Polski – od czego zależy czas dostawy

Czas transportu przesyłek z Polski jest zależny od kraju, do którego wysyłana jest paczka. Jeśli zależy nam na szybkim dostarczeniu, biorąc pod uwagę fakt, jak długo idzie paczka z Polski pocztą, warto skorzystać z usług firmy kurierskiej, takiej jak np. kurier DPD. Paczka z Polski do Niemiec jedzie średnio 2-3 dni robocze, zaś do Anglii 3 – 5 dni roboczych. Do takich krajów jak Szwajcaria, Portugalia, Włochy czas dostawy zajmie około 4 – 5 dni do tygodnia. Gdy wysyłamy paczkę do państw bałkańskich — tydzień. Przesyłki do Rosji czy poza Europę będą dostarczane dłużej. Należy pamiętać, że do czasu transportu nie zaliczamy dnia odbioru paczki przez kuriera, weekendów, świąt i dni wolnych od pracy. Jeśli zależy nam na ekspresowej wysyłce, możemy zdecydować się na drogę lotniczą, którą będzie podróżować nasza paczka. Czas dostawy skraca się wtedy nawet do 24 godzin. Ta opcja jest często wybierana przy dostarczaniu przesyłek biznesowych.

Ile idzie paczka do Anglii?

Unia Europejska ustaliła w końcu szczegóły porozumienia handlowego, jednak nie zmienia to faktu, że w 2021 roku wysyłka paczek do Anglii będzie nieco trudniejsza.

ile idzie paczka z Polski

Od tego roku każda przesyłka, która jest wysyłana z kraju należącego do Unii Europejskiej do Wielkiej Brytanii, podlega obowiązkowi odprawy celnej. Musi również posiadać odpowiednio wypełnioną dokumentację celną, niezbędną do przejścia pozytywnie testu weryfikacji i związana jest z szeregiem opłat, m.in. za cło i VAT. W określonych przypadkach wymagane jest także posiadanie szeregu dokumentów i zezwoleń (numer EORI). Czas potrzebny do wysyłki paczki do Anglii to zazwyczaj około 4-5 dni roboczych, jeśli korzystamy z usług firmy kurierskiej (np. kurier DPD)

Jak długo idzie paczka z Polski do Niemiec?

W przypadku Poczty Polskiej czas doręczenia wynosi około 4-5 dni. Firmy kurierskie zwykle potrzebują około trzech dni na realizację zamówienia. Jeśli zdecydujemy się na firmę przewozową, przesyłka może dotrzeć nawet w ciągu 1-2 dni. Nie jest ona jednak ubezpieczona i w razie uszkodzenia musimy liczyć na uczciwość przewoźnika.

Jak długo idzie paczka z Polski do USA?

Czas dostawy paczki z USA zależy od sposobu dostarczenia. Jeśli jest to paczka standardowa, czas realizacji wynosi około 1-2 tygodni. Jeśli zależy nam na czasie, możemy zdecydować się na paczkę priorytetową. Może ona dotrzeć w mniej niż tydzień, ale jej cena jest przy tym dużo wyższa. W przypadku ekonomicznych paczek możemy zdecydować się na przesyłkę drogą morską, której czas realizacji zajmuje około czterech tygodni.

Za przesyłki zagraniczne z USA z reguły należy płacić cło. Wyjątkiem jest niska wartość przesyłki, do 150 Euro. Paczka będzie także zwolniona z cła, jeśli przesyłane w niej towary znajdą się w grupie produktów zwolnionych z opłat celnych (elektronika, wyroby z metali nieszlachetnych, syntetyczny kauczuk, wyroby medyczne, produkty terapeutyczne, urządzenia medyczne, statki, łodzie i konstrukcje pływające, pasze dla zwierząt).

Jak długo idzie paczka z Polski do Norwegii?

Jeżeli odpowiednio zapakujesz paczkę, przygotujesz etykietę i zadbasz, aby zawartość przesyłki międzynarodowej nie obejmowała towarów, których nie można wysyłać – dzięki usługom firm kurierskich, Twoja przesyłka może dotrzeć już w 1-2 dni robocze.

Pocztex – śledzenie paczki

Dlaczego tzw. tracking przesyłki jest tak istotny? Pozwala na bieżąco kontrolować proces doręczania, a w razie problemów dzięki temu jesteśmy w stanie szybko zareagować. Jest to też świetna opcja, jeśli chcesz przewidzieć, kiedy Twoja paczka dotrze na miejsce. Sprawdź status przesyłki i przygotuj się na jej odbiór. Taką opcję proponuje Pocztex – śledzenie paczki od Poczty Polskiej.

Uber Connect

GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl

black friday przygotowania