Jak wysłać paczkę kurierem InPost?

Jak wysłać paczkę InPost? To nic trudnego! Z propozycji przygotowanej przez InPost korzysta coraz więcej firm i klientów indywidualnych. Wysyłka tym kanałem jest szybka i elastyczna, daje możliwości dostosowania całego procesu wysyłkowego pod własny rytm dnia. Rosnąca liczba paczkomatów poszerza możliwości. Sprawdź, jak szybko dotrze paczka kurierem InPost.

Przesyłki Kurierskie InPost, Jak zamówić Kurier InPost, Paczki do paczkomatu

Wysyłka paczek kurierem InPost

Aby wysłać paczkę InPost, musisz wykonać kilka prostych kroków. Czy wiesz, że w ramach swojej działalności InPost oferuje ponad 5000 tysięcy paczkomatów? Jeśli mieszkasz w mniejszej miejscowości i nie masz możliwości skorzystania z paczkomatu, InPost przygotował inne rozwiązanie. Firma dysponuje ponad 8000 pracownikami, którzy są gotowi do odbioru paczki z każdego miejsca w Polsce.

Jak wysłać paczkę kurierem InPost?

1.Wejdź na stronę GlobKuirer.pl i skorzystaj z opcji szybkiej wyceny

Szybka wycena, przewoźnicy. GlobKurier, wyceń przesyłkę kurierską

2. Uzupełnij pola, podaj informacje dotyczące Twojej przesyłki. W ramach formularza musisz określić, skąd nadajesz przesyłkę i dokąd ją wysyłasz. Konieczne będzie także określenie wymiarów. Istotna jest długość, szerokość, wysokość, ale też waga. Gabaryty wpływają na cenę wysyłki, dlatego już z tego poziomu musisz wpisać faktyczne wymiary.

3. Po wpisaniu wszystkich informacji zaawansowany mechanizm porównywarki przedstawi Ci proponowane opcje. Z widoku wszystkich kurierów dopasowanych do parametrów Twojej przesyłki wybierz okienko InPost. Najczęściej będziesz mógł wybrać pomiędzy opcją obsługi paczkomatowej a kurierem. Dostosuj formę realizacji usługi do swoich preferencji.

Kurier InPost, Przesyłka InPost, Zamów kuriera InPostZachęcamy do przetestowania możliwości wysyłki do Paczkomatu, to szybki i niezawodny sposób na dostawę. Ponad 90% przesyłek jest dostarczanych już następnego dnia od nadania. To naprawdę świetny wynik, który szczególnie cieszy w branży e-commerce.

Kurier InPost, Przesyłka InPost, Zamów kuriera InPost

Paczkomaty są zwykle zlokalizowane we wspólnych przestrzeniach, do których kurierzy i klienci mają łatwy dostęp. Wysyłkę można zaplanować w drodze na zakupy czy do pracy. Jest duża szansa, że paczkomat znajduje się w miejscu, które odwiedzasz codziennie. Nie musisz martwić się o bezpieczeństwo. Paczkomaty InPost mają wzmocnione zamki i solidne konstrukcje. InPost ubezpiecza towary swoich klientów, więc nie stracisz w mało prawdopodobnym przypadku włamania. Możliwość wysyłania i odbierania paczek w trybie 24-godzinnym bardzo zmieniły rynek kurierski. To olbrzymia elastyczność. Paczkomaty zmniejszają obciążenie administracyjne urzędów pocztowych i upłynniają pracę kuriera. Nie wspominając o oczywistej korzyści dla klienta, który może wygodnie odbierać swoje przesyłki.

Nadaj paczkę kurierem InPost online 24/7

Możesz nadawać i odbierać paczki z automatu paczkowego 24 godziny na dobę, każdego dnia. Aby nadać bądź odebrać paczkę, potrzebujesz unikalnego kodu, który zostanie Ci przesłany SMS-em lub e-mailem. Po wprowadzeniu kilku cyfr na ekranie paczkomatu bądź zeskanowaniu kodu kreskowego — otworzy się skrzynka na Twoją paczkę. Umieść paczkę we wnętrzu szafki i zatrzaśnij drzwiczki. Podróż przesyłki właśnie się rozpoczęła! Wkrótce kurier odbierze paczkę i zawiezie do miejsca docelowego. Pamiętaj, jeśli adresat nie odbierze paczki z docelowego paczkomatu w ciągu 2 dni — zostanie ona zwrócona do Ciebie.

W ramach oferty możesz wysłać paczkę kurierem InPost w modelu:

  • z paczkomatu do paczkomatu
  • z domu do domu

Wybierz opcję dopasowaną do swojej lokalizacji i preferencji. 

Rozmiar paczki

W kontekście pytania, jak wysłać paczkę kurierem InPost często pojawiają się wątpliwości co do rozmiarów danej przesyłki. Już przed wypełnieniem formularza zlecenia na stronie GlobKurier.pl musisz znać wymiary swojej przesyłki. Jeśli niepokoją Cię rozmiary skrzynek w paczkomatach — uspokajamy, maszyna została zaprojektowana tak, aby pomieścić paczki o różnych wielkościach. Osoba dostarczająca paczkę wprowadza swój indywidualny numer identyfikacyjny na ekranie dotykowym szafki i skanuje kod kreskowy paczki. Następnie na tym samym ekranie wybiera rozmiar skrzynki. Pozostało tylko umieścić paczkę w automatycznie wybranej szafce. Paczkomaty są idealne dla paczek, które nie mieszczą się w standardowych skrzynkach pocztowych. Zamiast podejmować wiele prób doręczenia, kurierzy mogą zostawić je w skrytce paczkowej, gdzie będą przez kolejne 48 h czekać na odbiór.

Paczka kurierem InPost — dlaczego warto?

System InPost umożliwia bezpieczne przechowywanie i dystrybucję dużej liczby paczek przychodzących. Łatwy w użyciu interfejs pozwala śledzić paczki i informować odbiorców o aktualnym statusie.

Zastanawiasz się jak śledzić paczki InPost? Przeczytaj artykuł: Jak śledzić przesyłkę na GlobKurier.pl?

Odbiór zajmuje tylko kilka sekund, a szafki są dostępne przez całą dobę. To naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie! Jeśli jesteś klientem biznesowym, pamiętaj o opcji logowania.

Zarejestrowani na platformie Globkurier.pl klienci mogą liczyć na specjalne rabaty. Sprawdź, jak tanio możesz wysyłać paczki kurierem InPost. Jeśli wysyłasz duże ilości poczty, możesz również kwalifikować się do preferencyjnych stawek. Skontaktuj się z nami i dowiedz jaką ofertę przygotowaliśmy dla właścicieli firm. W dzisiejszych wymagającym e-commercowych czasach, warto, aby każdy sprzedawca oferował możliwość dostawy z wykorzystaniem paczkomatu InPost.

Jak wysłać paczkę kurierem InPost

zamów tanio przesyłki


Karolina Kadłubek, BOK, GlobKurier.plKarolina Kadłubek

Key Account Manager w firmie Globkurier.pl. Odpowiada za kontakt firmy z kluczowymi klientami. Koordynuje współpracę z przewoźnikami. Zarządza i wspiera swoim wieloletnim doświadczeniem Biuro Obsługi Klienta.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl