Jak wykorzystać opcję śledzenie przesyłki?

W dobie nieustannie rozwijających się i wszechobecnych sklepów internetowych, szybka dostawa paczek stała się jedną z kluczowych kwestii. Prowadząc biznes e-commerce z pewnością chcesz wiedzieć, kiedy i w jakim stanie przesyłka trafi do Twojego klienta. Z kolei jako osoba zamawiająca chcesz znać szacowany termin dostawy, co ułatwi Ci odbiór zamówienia od kuriera lub z automatu paczkowego. Oznacza to, że najprostszym sposobem na kontrolowanie tych dwóch kwestii jest śledzenie przesyłki. Dlaczego jeszcze warto na bieżąco sprawdzać tracking paczki?

śledzenie przesyłki

Dlaczego warto śledzić przesyłkę?

Jest to wygodna opcja, która umożliwia bieżące reagowanie na wszelkie zmiany oraz niespodziewane wypadki w procesie doręczenia. Osoba, która odbiera paczkę, może w prosty sposób przewidzieć datę jej doręczenia. Dlaczego to takie ważne? Nie ma chyba nic gorszego niż kurier, który odbił się od naszych drzwi, podczas gdy my byliśmy w pracy lub na spacerze. Tracking przesyłki pozwala także na oszacowanie czasu, w którym ktoś powinien znajdować się w domu aby odebrać zamówienie.

W momencie, kiedy paczka zostaje nadana, przewoźnicy zazwyczaj wysyłają wiadomość informującą o tym, że znajduje się ona „w doręczeniu”. Jest to moment, od którego możemy spokojnie czekać na dostawę. Co więcej, niektóre firmy kurierskie informują w takiej wiadomości o planowanym terminie doręczenia. Dlaczego ma to znaczenie? Ponieważ jeśli paczka nie dotrze w tym czasie i kurier nie pojawi się w ciągu najbliższych kilku dni, będziesz mógł sprawdzić, na którym etapie procesu pojawiły się problemy. W takiej sytuacji skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta danego przewoźnika, gdzie z pewnością otrzymasz więcej informacji.

śledzenie przesyłkiPamiętaj, że śledzenie paczki jest również przydatne w przypadku przesyłek zagranicznych. Dzięki tej opcji możesz na bieżąco sprawdzać status przesyłki, którą wysyłasz nawet na drugi koniec świata. Możesz również przewidzieć czas doręczenia, a kiedy adresat odbierze paczkę, także zostaniesz o tym poinformowany.

Na czym polega śledzenie przesyłki w GlobKurier.pl?

Śledzenie przesyłki to nic innego jak bieżące sprawdzanie drogi doręczenia oraz statusu paczki. Z usługi tej możesz skorzystać zarówno jako osoba zamawiająca, jak i jako sprzedawca, który nadaje wysyłkę. Opcja jest dostępna w przypadku paczek kurierskich oraz paczkomatowych, dzięki czemu niezależnie od tego, jak forma dostawy jest dla Ciebie najlepsza, zawsze możesz sprawdzić jej status. Super, prawda?

Co więcej, opcja ta jest całkowicie darmowa i możesz z niej skorzystać zarówno na stronie przewoźnika, który dostarcza Twoją paczkę, jak i na stronie GlobKurier.pl. Aby jednak było to możliwe musisz mieć numer GK przesyłki, którą chcesz zlokalizować. Gdzie go znaleźć? Sprawdź poniżej.

Śledzenie przesyłki – skąd wziąć numer paczki?

Numer przesyłki GK jest generowany automatycznie w momencie wygenerowania zlecenia przesyłki. W momencie, kiedy wypełnisz formularz i złożysz zamówienie, na Twojego maila zostanie przesłana wiadomość z potwierdzeniem zlecenia. Jest to również moment, w którym Twoja paczka otrzyma numer GK umożliwiający śledzenie przesyłki. Gdzie zatem znajdziesz ten numer?

  • W mailu potwierdzającym zlecenie wysyłki – numer GK pojawi się już w temacie wiadomości.

śledzenie przesyłki

  • Jeśli jesteś użytkownikiem zalogowanym na stronie GlobKurier.pl, numer znajdziesz w Panelu Klienta.

śledzenie przesyłki

  • Twoje zamówienie jest obsługiwane przez FedEx Next Day lub Paczkomaty InPost? Numer GK będzie umieszczony na liście przewozowym.

Numer przesyłki? Jest! Co dalej?

Śledzenie przesyłki w GlobKurier.pl jest niezwykle proste. Wystarczy, że numer GK wkleisz w wyszukiwarkę dostępną tutaj. Po kliknięciu przycisku „zlokalizuj” na dole wyświetli się aktualny status przesyłki. Dzięki opcji tracking na GlobKurier.pl poznasz również datę i godzinę:

  • przyjęcia paczki,
  • zarejestrowania przesyłki,
  • odebrania paczki przez przewoźnika,
  • przekazania przesyłki do transportu,
  • dostarczenia przesyłki do magazynu,
  • dostarczenia paczki do odbiorcy,
  • oraz notkę o tym, że paczka ciągle jest w transporcie,

Jeśli nigdy nie śledziłeś przesyłki, bo wydawało Ci się to zbyt skomplikowane, to jest dobry moment, abyś przetestował tę opcję. Niezależnie od tego, jakie firmy kurierskie preferujesz, na naszej stronie możesz śledzić tracking znacznej większości z nich. Spróbuj – to tylko kilka prostych kroków!

śledzenie przesyłki

GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl