Jak wysłać zastawę kuchenną kurierem?

Duża popularność usług kurierskich sprawia, że coraz częściej kupujemy przez Internet. Zamawiamy już nie tylko ubrania, kosmetyki, książki czy sprzęt RTV, ale też np. zastawę stołową. Jeśli zdecydujemy się na transport przedmiotów delikatnych kurierem, takich jak np. talerze czy szklanki, to warto wcześniej przygotować je do transportu. Przesyłki delikatne muszą być odpowiednio spakowane, aby nie ulec zniszczeniu. Sprawdź zatem, jak wysłać zastawę kuchenną kurierem.

jak wysłać zastawę kuchenną kurierem

Jak wysłać zastawę kuchenną – przygotowanie do wysyłki

Przygotowując do wysyłki przedmiot delikatny, taki jak zastawa stołowa, warto zadbać o prawidłowe pakowanie paczki. Dzięki temu dotrze ona do odbiorcy bez żadnych problemów oraz zostanie zminimalizowane ryzyko uszkodzenia pudła i jego zawartości. Zatem jak wysłać zastawę stołową kurierem? Przede wszystkim odpowiednio dobierz rodzaj opakowania do przesyłki. Przy wysyłce zastawy stołowej dobrze sprawdzi się np. pudło z tektury falistej. Ten rodzaj pudełka jest bardziej wytrzymały i zapewnia również amortyzację. Pudła z tektury falistej są dostępne w różnych rozmiarach. Karton powinien być dostosowany wielkością do wysyłanego przedmiotu, aby towar nie przemieszczał się w kartonie. Pudełko powinno też być odpowiedniej jakości, aby nie doszło do jego pęknięcia, przedarcia czy przedziurawienia. Karton musi więc być odpowiednio gruby, sztywny i solidny.

Po zapakowaniu, pudełko należy odpowiednio skleić, używając mocnej i szerokiej taśmy do pakowania. Podczas pakowania zastawy kuchennej do kartonu, warto dodatkowo owinąć ją w folię bąbelkową. Zapewnia ona doskonałą ochronę podczas transportu delikatnych i łamliwych towarów. Dobrze sprawdzi się tutaj też np. pianka opakowaniowa (pianka polietylenowa), która ochroni produkt w przypadku uderzenia czy przewrócenia.

Jak zabezpieczyć zastawę kuchenną?

Jak wysłać zastawę kuchenną kurierem

Pakując przesyłkę zawierającą delikatny produkt, taki jak zastawa kuchenna, warto też pamiętać o odpowiednim oznaczeniu takiej przesyłki. Symbole ostrzegawcze wskazują firmie kurierskiej, jaki rodzaj produktu znajduje się wewnątrz paczki i w jaki sposób się z nią obchodzić. W przypadku wysyłki zastawy stołowej odpowiednie będzie oznaczenie “Fragile/Delikatne — obchodzić się ostrożnie”, który stosuje się do ładunków, które łatwo mogą się złamać lub potłuc. Z ładunkami oznaczonymi tym symbolem należy obchodzić się ostrożnie i nigdy nie należy ich przewracać ani podrzucać. Ostrzeżenie często obrazowane jest kształtem kieliszka. Dodatkowo można też zastosować oznaczenie “Nie rzucać”. Warto pamiętać o tym, że oznakowanie paczki musi być jasne i precyzyjne. Zarówno w przypadku oznakowania bezpośrednio na opakowaniu, jak i stosowania etykiet samoprzylepnych, trzeba zwrócić uwagę na to, aby nanieść naklejkę na opakowanie w sposób czytelny i trwały. 

Jak wysłać zastawę kuchenną – najlepszy kurier i szybkie doręczenie

Przy wysyłce zastawy kuchennej warto odpowiedzieć sobie na pytanie, który tani kurier najlepiej sprawdzi się przy wysyłce delikatnych przedmiotów oraz, która firma kurierska szybko dostarczy przesyłkę. Ważny będzie też atrakcyjny koszt dostawy. Szybkiej wyceny przesyłki można dokonać na Globkurier.pl, gdzie znajdziesz dostęp od ofert różnych firm kurierskich, które możesz porównać ze sobą. Dodatkowo masz opcję wyboru najlepszego sposobu dostawy i szybkiego zamówienia kuriera bez wychodzenia z domu. Można też wcześniej sprawdzić ranking firm kurierskich, aby wybrać tę najlepszą i mieć pewność, że przesyłka dotrze do odbiorcy na czas, a także w nienaruszonym stanie.

Uber Connect

GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie dla_czytelnikow.png