Jak sprzedawać na OLX?

OLX to jeden z najpopularniejszych serwisów sprzedażowych w Polsce, ale także jedna z największych firm tego typu, która oferuje na świecie dostęp do platform sprzedażowych. Obecnie serwuje ona swoim użytkownikom wiele funkcji i możliwości, do których zaliczyć można przeglądanie i dodawanie ogłoszeń w licznych kategoriach, ale także szukanie pracy! Istnieje także funkcja wysyłania wiadomości, obserwowania ogłoszeń. Dostęp do serwisu masz zarówno z pozycji komputera jak i z pomocą aplikacji mobilnej. Jak jest historia marki? Jak sprzedawać na OLX? Co jest ważne w trakcie korzystania z platformy i na co zwracać szczególną uwagę? Jak dodać ogłoszenie na OLX? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w artykule!

OLX – o platformie słów kilka!

Źródła platformy sięgają 2006 roku w Argentynie. Obecnie właścicielem jest grupa medialna, pochodząca z południowej Afryki, Naspers. Grupa rozwija się w takich krajach jak chociażby Indie, Bułgaria, Rosja, czy Portugalia. W Polsce serwis działa od 2014 roku, dokładnie od 14 kwietnia. Spółka wykupiła i przeistoczyła w OLX wcześniejszy portal tablica.pl, której właścicielem była Grupa Allegro. Użytkownicy korzystający z serwisu mogą obecnie korzystać z 15 kategorii głównych, do których zalicza się między innymi: motoryzację, dom i ogród, nieruchomości, czy elektronikę oraz rolnictwo. Platforma cały czas się rozwija i wprowadza kolejne innowacje, aby zarówno dodawanie ogłoszeń jak i szukanie najlepszych okazji, oraz nadanie przesyłki kurierskiej, było maksymalnie intuicyjne. Dzięki takim rozwiązaniom pytanie “jak sprzedawać na OLX?” nie zaprząta godzinami głowy osobom wystawiającym swoje towary lub usługi.

Jak dodać ogłoszenie na OLX?

Aby dodać ogłoszenie na OLX, w pierwszej kolejności musisz założyć konto w serwisie. Do tego możesz użyć adresu skrzynki pocztowej, lub konta na Facebook’u. To podstawowy krok, aby przejść dalej i dowiedzieć się, jak sprzedawać na OLX. Przede wszystkim przygotuj najważniejsze informacje takie jak: cenę produktu, dokładne zdjęcia (pod żadnym pozorem nie korzystaj z fotografii pobranych z Internetu, dodawaj tylko te własnego autorstwa) oraz rzetelny opis. Odpowiednie podejście do tych elementów to klucz do sprzedażowego sukcesu. Posiadając te informacje, wybierasz odpowiedni kategorie. W większości z nich dodawanie ogłoszeń jest całkowicie bezpłatne! Wyjątek stanowią nieruchomości, czy motoryzacja. Oczywiście możesz swoje zgłoszenie dodatkowo opłacić, wykupując opcję promowania na górze listy ogłoszeń czy odświeżeń lub promowania na stronie głównej OLX. Jak sprzedawać skutecznie? Przekazuj rzetelne informacje o produkcie i przede wszystkim bądź w stałym kontakcie z potencjalnymi kupującymi. Może w tym pomóc aplikacja OLX przy wsparciu, której także możesz dodać ogłoszenie. Pamiętaj także o podaniu swoich danych kontaktowych, takich jak numer telefonu czy mail. Po przejściu tych kroków musimy odczekać chwilę, aby serwis zaakceptował nasze zgłoszenie. Jeśli nie łamiemy zasad regulaminu – z publikacją nie powinno być problemu. Znajdziesz je w sekcji Moje OLX.

Jak wysłać rzeczy sprzedane przez OLX?

Kiedy wiesz już jak sprzedawać na OLX, możesz przejść do dalszych kroków. Przesyłka kurierska ze sprzedanym przez Ciebie towarem ma szansę dotrzeć do nabywcy na kilka sposobów. Możesz nadawać pakunek we własnym zakresie, na przykład po określonych ustaleniach z osobą odbierająca pakunek. Niestety może się to wiązać z potencjalnymi problemami, kiedy to nadawca nie odbiera paczki, a my ponieśliśmy koszty wysyłki. W związku z tym zawsze należy pamiętać, aby obciążać adresata taką opłatą, aby uniknąć konfliktów w przypadku nieodebrania towaru. W serwisie istnieje jednak ułatwiająca wysyłkę opcja – przesyłka OLX. Jak sprzedawać i nadawać pakunki w ramach tej funkcji? Dodajesz do swojego ogłoszenia opcję przesyłki, co wpływa także na lepszą widoczność. Za pakunek, z automatu musi zapłacić kupujący. Po stronie sprzedającego  zostaje naklejenie etykiety na paczkę, a następnie nadanie w wybranym Paczkomacie lub przy wsparciu poczty Polskiej. Co więcej – to rozwiązanie objęte jest dodatkowo ubezpieczeniem.

Zastanawiasz się, czy poradzisz sobie z opisywanym serwisem i zadajesz sobie pytanie: jak sprzedawać na OLX? Bez wątpienia ten artykuł rozwiał wszelkie wątpliwości! System platformy jest zbudowany w sposób intuicyjny i nie powinien sprawić problemu nawet osobom, które korzystają z tego rozwiązania pierwszy raz! OLX ułatwia wszelkie formalności do minimum. Po stronie sprzedającego, nadającego przesyłkę kurierską, zostaje więc jedynie odpowiednie przygotowanie pakunku i przekazanie paczki do wybranej firmy kurierskiej.


GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl