Jak wysłać szkło kurierem?

Wysyłanie i odbieranie przesyłek, w których znalazły się elementy szklane może się wiązać ze stresem. Przedmioty szklane są wyjątkowo kruche i delikatne oraz nieodporne na upadki czy wyginanie, stąd bardzo łatwo o ich uszkodzenie. Często także ciężko stwierdzić czy przedmiot był uszkodzony jeszcze zanim został zapakowany, czy też zniszczenie powstało w czasie transportu. Dlatego pakowanie i wysyłanie szkła kurierem to temat, nad którym warto chwilę się zatrzymać. Dowiedz się, jak najlepiej wysyłać szkło kurierem i czym jest kurier za pobraniem.

szkło kurierem

Szkło kurierem – pakowanie paczki

Żeby szkło dotarło do odbiorcy w stanie niezmienionym, należy zadbać o jego odpowiednie opakowanie. Każdy element szklany, który ma znaleźć się w paczce powinien zostać owinięty folią bąbelkową, a następnie zabezpieczony taśmą klejącą. Jeśli w paczce ma znaleźć się kilka elementów szklanych, oprócz tych zabiegów, dokładamy możliwie jak najwięcej miękkiego materiału pomiędzy wszystkie przedmioty znajdujące się w pudełku. Doskonałym pomysłem na pakowanie produktów szklanych są także piankowe wytłoczki, które można zamówić w firmach zajmujących się tworzeniem opakowań na zamówienie. Jest to jednak forma zabezpieczenia, która nie dla każdego będzie możliwa do szybkiego zrealizowania. Na zabezpieczone i zapakowane odpowiednio paczki można nakleić specjalną naklejkę informującą kuriera o tym, że w środku znajduje się szkło. Dostępne są również taśmy klejące z odpowiednim nadrukiem.

Sposób wysyłki – standardowy lub za pobraniem

Kiedy paczka jest już odpowiednio oznakowana i zapakowana, zadania nadawcy właściwie się kończą. Ważne jest jedynie zamówienie odpowiedniej usługi. Jeśli chcemy dostarczyć szkło w niezmienionym stanie, dobrym pomysłem będzie wybór usługi niestandardowej – wówczas paczka będzie traktowana delikatniej. Jeśli jednak znajdujemy się po drugiej stronie i odbieramy paczkę, której zawartość stanowi szkło, warto poprosić nadawcę o wysłanie przesyłki za pobraniem. Wiele osób jednak nie wie, co to znaczy za pobraniem, zatem wyjaśnijmy to pokrótce.

Paczka za pobraniem – co oznacza?

Przesyłki za pobraniem, chociaż mają wiele niezaprzeczalnych zalet, mogą czasami generować także straty. Przykładem takiej sytuacji jest to, kiedy odbiorca nie odbierze przesyłki za pobraniem. Wówczas sprzedawca ponosi koszty zapakowania i wysłania paczki, traci czas, aby dostarczyć ją do miejsca wysyłki, a paczka, której odbiorca nie odebrał, wraca po kilku dniach do osoby, która ją wysłała. Przesyłki za pobraniem mają jednak także swoją jasną stronę – pozwalają upewnić się, że przedmiot dociera do osoby, do której miał trafić, w całości i bez żadnych ubytków. Jeśli produkt po dostarczeniu okazuje się uszkodzony, osoba zamawiająca może za niego nie zapłacić. Wówczas przesyłka wyrusza w drogę powrotną do sprzedawcy. Nieco inaczej sprawa ma się w przypadku Inpost za pobraniem – tutaj niektóry mają również poczucie niejasności z nadawaniem, odbieraniem i śledzeniem przesyłek.

Szkło kurierem InPost – nadawanie i śledzenie przesyłek

Nadawanie i śledzenie przesyłek za pomocą paczkomatów Inpost za pobraniem to wyjątkowo prosty sposób transportu paczek. W końcu nie bez powodu paczkomat znajduje się obecnie w praktycznie każdym mieście i wsi na terenie polski. Jak nadać paczkę w paczkomacie? Robimy to za pośrednictwem internetu. Wystarczy wybrać sposób dostawy (do paczkomatu lub do domu), wybrać rozmiar paczki, wprowadzić dane nadawcy oraz odbiorcy i zanieść paczkę do paczkomatu z naklejoną etykietą, którą następnie musimy tylko zeskanować. Kiedy już paczka zostanie wysłana, możliwe jest śledzenie przesyłki Inpost. To również wyjątkowo prosta operacja, która wymaga jedynie wykorzystania 24-cyfrowego unikalnego kodu, który posiada każda paczka.

Jak odebrać paczkę z Paczkomatu InPost za pobraniem?

Kurier za pobraniem w przypadku Inpost to żaden problem, jednak można zdecydować się także na płatność w paczkomacie. Wtedy, podczas odbierania paczki korzystamy z terminala płatniczego, płatności BLIK lub przelewu, zgodnie z poleceniami wyświetlanymi na ekranie paczkomatu. Jeśli mimo wszystko wydaje się to być zbyt trudne, alternatywą dla paczkomatu Inpost, jest DHL – wysyłka za pobraniem lub usługa DPD paczka za pobraniem. Bardzo korzystne warunki wysyłania i odbierania paczek oferuje zarówno DPD, jak i DHL. Wysyłka za pobraniem to doskonały sposób dla każdego, kto nie chce martwić się o stan wysyłanego szkła, ani o to czy przesyłka dotrze w całości!

Uber Connect

GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie dla_czytelnikow.png