Nadanie paczki w Paczkomacie – sprawdź, jakie to proste!

Paczkomaty usprawniły łańcuchy dostaw, zyskały ogromną przychylność konsumentów i na stałe wpisały się w rozwiązania szeroko wykorzystywane przez branżę e-commerce. Są popularne także wśród firm i osób prywatnych. A czy Ty wiesz, jak nadać paczkę w paczkomacie? Przeczytaj nasz poradnik i rozwiej swoje wątpliwości.  

jak nadać paczkę w paczkomacie InPost

Paczkomaty rozpowszechniły się głównie za sprawą branży e-commerce i możemy się spodziewać, że taka tendencja będzie mieć swoją kontynuację. Oczekuje się, że globalna sprzedaż e-commerce do 2021 roku osiągnie 4,5 biliona dolarów. To ogromny wzrost, dlatego rozwój branży KEP, w tym dostawy do paczkomatów jest jego naturalną konsekwencją.

Nadawanie paczki w paczkomacie: Czas, wygoda i swoboda

Klienci coraz chętniej korzystają z paczkomatowej formy dostawy, uważając ją za wygodną i bezpieczną. Zastanawiasz się jak nadać paczkę w paczkomacie? Proces jest zaskakująco szybki i łatwy. Nie ma konieczności wypełniania stosu dokumentów i formularzy, nie tracimy też czasu na oczekiwanie kuriera. Paczkomaty to system, który oszczędza czas nas wszystkich: nadawcy, dostawcy i odbiorcy.

Prowadzisz firmę i nie chcesz każdorazowo nadawać paczek w paczkomacie? Mamy na to rozwiązanie – stałe odbiory! Jeśli nadajesz dziennie ponad 5 przesyłek możesz skontaktować się z nami: kontakt@globkurier.pl w celu ustalenia szczegółów związanych ze stałym podjazdem kuriera. Kurier będzie od Ciebie odbierał przesyłki o wyznaczonej porze i dostarczał je do najbliższego paczkomatu.

Paczkomat: czy to bezpieczna technologia?

Paczkomat to w pełni bezpieczny kontener, który pozwala dostawcom na przesyłanie paczek o określonych gabarytach. Jeśli przesyłka nie mieści się w tradycyjnej skrzynce pocztowej, paczkomat będzie odpowiedzią na ten gabarytowy problem. Znika także problem straty czasu w kolejkach na poczcie czy oczekiwaniu na kuriera. Odbiorca ma szansę dostosować odbiór przesyłki pod swój rytm dnia. Podobne plusy dostrzegają bezpośredni nadawcy, aby nadać paczkę w paczkomacie, nie trzeba tracić zbyt wiele czasu. Plusy takiej formy dostawy widzą także spedytorzy, którzy nie muszą podejmować bezowocnych prób doręczenia.

Światowe trendy i propozycja InPost

Wzrost popularności dostaw do punktów odbioru to ogólnoświatowa tendencja. W ankiecie dotyczącej transgranicznego handlu elektronicznego IPC w 2017 r. przeanalizowano preferencje dostaw oraz zbadano doświadczenia ponad 28 892 transgranicznych klientów internetowych z 31 krajów.

Co na rynku polskim i zagranicznym oferuje InPost? Powstały w 2006 roku niezależny dostawca usług pocztowych w Polsce zapewnia bezpieczne usługi przesyłek pośrednictwem swoich opatentowanych urządzeń – Paczkomatów. Każda “pocztowa maszyna” wygląda tak samo, ma 76 skrytek w trzech rozmiarach. Największym, niekwestionowanym plusem tego rozwiązania jest jego dostępność: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Obsługa całego procesu dla klienta docelowego jest banalnie prosta. Powiadomienie SMS zawiera kod dostawy, który wraz z numerem telefonu użytkownika jest wpisywany w konsolę paczkomatu przy odbiorze. Wprowadzone na ekranie dane otwierają drzwiczki konkretnej skrzynki z paczką. Od momentu powiadomienia SMS odbiorca ma 48h na udanie się do paczkomatu i odebranie swojej przesyłki.


Czy wiesz, że…

InPost ma swoje terminale pocztowe w innych krajach  – Australii, Chile, Arabii Saudyjskiej, Cyprze, Estonii, Irlandii, Litwie, Łotwie, Rosji czy Hiszpanii.


Znamy już główne plusy, warto przyjrzeć się kwestiom technicznym i odpowiedzieć na pytanie, jak nadać paczkę w paczkomacie?Wystarczy, że złożysz zamówienie w naszym serwisie, wygenerujesz list przewozowy, a następnie udasz się do wybranego paczkomatu.

Jak nadać paczkę w paczkomacie InPost?

1. Wejdź na GlobKurier.pl za pomocą szybkiej wyceny: Szybka Wycena i sprawdź jak w łatwy sposób nadać paczkę w paczkomacie

2. Z dostępnych ofert wybierz propozycję InPostu:

 

nadawanie apczki w paczkomacie InPost

 

3. Jeśli logujesz się do serwisu po raz pierwszy, załóż konto i wypełnij swoje dane. Istnieje także opcja zamówienia usługi bez konieczności rejestracji.

W kolejnych krokach musisz uzupełnić dane nadawcy i odbiorcy.

nadawanie paczki w Inpost dane nadawcy i odbiorcy

4. W kroku “Ustawienia Przesyłki” należy opisać jej zawartość, wybierając kategorie z rozwijanej listy.

 

paczka_w_paczkomacie_ustawienia_przesyłki5. Zapoznaj się z możliwościami usług dodatkowych, które obejmują ubezpieczenie i usługę płatności przy odbiorze.

paczka_w_paczkomacie_usługi_dodatkowe6. Na podstawie wpisanych danych kontaktowych, formularz wskaże Ci dostępne paczkomaty w Twojej okolicy. Wybierz z listy najdogodniejszy dla Ciebie.

nadawanie_paczki_w_paczkomacie_punkt_nadania

7. W analogiczny sposób wybierasz także punkt odbioru.

Pamiętaj! Paczka nadana w paczkomacie może być dostarczona wyłącznie do paczkomatu w innej lokalizacji, a nie pod adres odbiorcy. Uzgodnij z nadawcą, który paczkomat znajduje się w najdogodniejszym dla niego miejscu!

8. Następnie wybierasz formę płatności:

GlobKurier dzięki integracjom z systemami płatniczymi oferuje możliwości dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów.

 

nadawanie_paczki_w_paczkoamcie_forma_płatności
9. Po opłaceniu usługi postępuj wedle przesłanych instrukcji. Udaj się do pobliskiego paczkomatu, z opcji na ekranie wybierz “nadanie paczek”, a następnie kieruj się wskazówkami pojawiającymi się na monitorze. Wprowadź kod nadania i zeskanuj (bądź wprowadź ręcznie) kod paczki. Wprowadzone dane spowodują otworzenie się skrzynki. Umieść przesyłkę w środku i gotowe! Pamiętaj, że każda wygenerowana etykieta jest terminowa. Czas, w którym musisz umieścić paczkę w paczkomacie to 3 dni. Po upływie tego terminu, etykieta straci ważność i nie będziesz mógł zrealizować zlecenia.

Wymiary paczek, które można nadać w paczkomacie InPost:

Mała paczka oznaczona sygnaturą A to przesyłka o maksymalnych wymiarach:

  • 8cm x 38cm x 64cm
  • waga maksymalna – 25kg

Średnia paczka oznaczona sygnaturą B przesyłka o maksymalnych wymiarach:

  • 19cm x 38cm x 64cm
  • waga maksymalna – 25kg

Duża paczka, która oznacza jest sygnaturą C to przesyłka o maksymalnych wymiarach:

  • 41cm x 38cm x 64cm
  • waga maksymalna – 25 kg

Warto zwrócić należytą uwagę na definiowanie swojej przesyłki. Aby zmusić użytkowników do poważnego traktowania wprowadzonych ram, InPost wprowadził opłatę weryfikacyjną, którą nalicza dodatkową opłatę, jeśli użytkownik wyraźnie obniży rozmiar nadawanej przesyłki.

Paczkomaty to przyszłość

Dla firm logistycznych inwestycje w paczkomaty mogą obniżyć koszty łańcucha logistycznego, zwiększyć wydajność dostaw i stworzyć nowe możliwości rynkowe. Dla klientów to wygoda, która napędza ich decyzje zakupowe i wspiera prowadzone biznesy. Paczkomaty są przyszłością, dlatego już dziś warto wiedzieć, jak nadać paczkę w paczkomacie.

PORÓWNYWARKA KURIERÓW


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl