Jak wysłać przybory szkolne kurierem?

Początek roku szkolnego często wywołuje u rodziców słodko-gorzkie uczucia: duma z rosnących dzieci często przeplata się z obawami o wydatki i stresem spowodowanym bieganiem po sklepach. W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na wysłanie przyborów szkolnych kurierem. To dobry sposób na przekazanie wyprawki dziecku, gdy przebywasz w innym mieście lub na prezent dla rodziców, których chcesz odciążyć w kosztach. W jaki sposób zatem wysyłać przybory szkolne kurierem?

przybory szkolne kurierem

Jak przygotować przybory szkolne do wysyłki?

Pierwszym etapem jest oczywiście skompletowanie wszystkich niezbędnych rzeczy. W skład standardowej wyprawki szkolnej powinny wchodzić przede wszystkim:

  • wygodny plecak lub tornister;
  • podręczniki i zeszyty do każdego przedmiotu;
  • piórnik wraz z wyposażeniem (przybory do pisania);
  • przybory do malowania (farby, kredki, flamastry);
  • artykuły papiernicze (bloki, wycinanki, okładki);
  • strój na wf i obuwie sportowe;
  • pojemnik na śniadanie i bidon.

W jaki sposób zapakować przybory szkolne? W tym celu powinniśmy zakupić odpowiednie pudła lub koperty wypełnione folią bąbelkową (dostępne na poczcie, w sklepach papierniczych i w supermarketach). Ważne jest by były one nowe – używanie starych, podniszczonych opakowań i może sprawić, że przesyłka nie wytrzyma transportu. Pudła i paczki najlepiej zamykać oklejając szeroką i mocną taśmą klejącą.

Przybory szkolne kurierem – jak je zabezpieczyć?

Wysyłka podręczników czy stroju na wf nie powinna przysporzyć nam zbyt wielu problemów. O wiele bardziej kłopotliwe mogą być jednak delikatne i drobne akcesoria, które podczas transportu mogą łatwo ulec uszkodzeniu. Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie wszystkich elementów przed zapakowaniem. Ołówki czy temperówki, które mogą pęknąć należy zabezpieczyć zawijając w papier (możemy w tym celu użyć na przykład starych gazet lub szmatek). Podobnie należy dokładnie zawinąć wszystkie przedmioty, które mogą łatwo się potłuc np. bidon. Bloki, kolorowanki czy cienkie zeszyty powinniśmy usztywnić by zapobiec pognieceniu.

Podczas pakowania zadbajmy o to, by w pudle nie było wolnych przestrzeni, które sprawią, że przedmioty będą mogły się przemieszczać – jako wypełnienie możemy wykorzystać specjalne kuleczki ze styropianu, a jeżeli ich nie mamy, to np. zgniecione papiery i gazety. Jeżeli wysyłamy jednocześnie duże i małe przedmioty, to dobrym pomysłem będzie włożenie tych mniejszych do osobnej koperty z folią bąbelkową i dopiero później do większego pudła.

Jaką firmę kurierską wybrać i kiedy najlepiej zlecić wysyłkę?

Pamiętajmy o tym, by wysyłkę nadać odpowiednio wcześnie – najlepiej co najmniej dwa tygodnie przed początkiem roku szkolnego. Co prawda, zdecydowana większość renomowanych firm kurierskich dostarcza paczki na terytorium Polski znacznie szybciej, jednak nie warto zwlekać i denerwować się na ostatnią chwilę, czy wyprawka dotrze na czas. Oczywiście, nieco więcej czasu będziemy potrzebowali jeżeli planujemy wysłać przybory zza granicy. Jeżeli nie chcesz przepłacać i interesuje Cię tani kurier, możesz skorzystać z porównywarki i wygodnie obliczyć koszty wysyłki online. Warto również zwrócić uwagę na usługę śledzenia przesyłek. Dzięki niej zawsze będziesz wiedzieć, gdzie Twoja paczka aktualnie się znajduje.

przybory szkolne kurierem
Uber Connect

GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie dla_czytelnikow.png