Rynek e-commerce potrzebuje nowych powierzchni magazynowych

Rynek e-commerce zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, nieustannie się rozwija. Jak szacuje firma konsultingowa CBRE, jego globalna wartość w roku osiągnie 3,9 bln dolarów. Taki wzrost oznacza nowe wyzwania, wśród których pojawia się m.in. potrzeba nowych powierzchni magazynowych. O jakich liczbach zatem mówimy?

rynek e-commerce

Wraz z rozwojem globalnego rynku e-commerce wzrasta również zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe. Firma CBRE szacuje, że w ciągu następnych czterech lat, na całym świecie powinno powstać ok. 138 mln kw tego typu powierzchni. Dla porównania, na koniec pierwszego kwartału 2021 roku w Polsce mieliśmy łącznie 21,3 mln mkw powierzchni magazynowych.

Rynek e-commerce – dynamiczny rozwój i nowe wyzwania

Wartość globalnego rynku między 2015 a 2020 rokiem wzrosła o 140 proc. Jak szacuje CBRE, w kolejnym pięcioleciu wzrost nie będzie już tak imponujący, ale wyniesie 62,5 proc. Skąd zatem prognozy dotyczące przyszłego zapotrzebowania na powierzchnie magazynowe? CBRE opiera je na założeniu, że 1 mld dolarów ze sprzedaży w sieci wymaga około 92 tys. mkw powierzchni logistycznej. Patrząc zatem na tempo, w jakim rozwija się rynek e-commerce, do 2025 roku zapotrzebowanie to znacznie wzrośnie.

Kto sprzedaje najwięcej na rynku e-commerce?

Handel internetowy kwitnie w niemal każdym kraju na świecie, do czego niewątpliwie przyczyniła się pandemia koronawirusa. Najwięcej jednak w Internecie kupują mieszkańcy Korei Południowej, Chin kontynentalnych, Wielkiej Brytanii, Indonezji oraz Stanów Zjednoczonych. Co więcej, CBRE przewiduje, że do 2025 roku penetracja sprzedaży internetowej znacznie wzrośnie. Prognozy te dotyczą również polskiego rynku e-commerce, który nieustannie się rozwija. Oznacza to, że w najbliższych latach także w naszym kraju wzrośnie zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe oraz na kompleksowe działania oferowane przez firmy kurierskie i logistyczne.

Chcesz wiedzieć, jak polski rynek e-commerce i branża kurierska rozwijały się podczas pandemii COVID-19? Zapraszamy do lektury artykułu: Branża kurierska 2020 – podsumowanie roku.

rynek e-commerce
Uber Connect

GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie dla_czytelnikow.png