Śledź przesyłkę zagraniczną! To proste!

Czy wiesz, że większość kupujących online uważa, że śledzenie przesyłki zagranicznej jest najważniejszą funkcją zapewniającą bezstresowe zakupy online? Nic więc dziwnego, że najwięksi giganci tacy jak Amazon czy eBay zalecają wszystkim sprzedawcom dołączenie informacji o śledzeniu paczki międzynarodowej za pomocą unikatowych numerów przesyłek.

śledzenie przesyłki zagranicznej, globkurier

Jeśli do tej pory nie doceniałeś znaczenia śledzenia, możesz zrewidować swoją postawę. Przekazywanie klientom dokładnych i aktualnych informacji o dostawach umożliwiając śledzenie paczek międzynarodowych, jest ogromnym plusem i z pewnością już niedługo znajdzie się w standardzie usługi kurierskiej. Nie daj się wyprzedzić konkurencji! Zadbaj o zaufanie do Twojej firmy.

Śledzenie przesyłek zagranicznych — jak to działa?

Śledzenie polega na możliwości lokalizowania paczek podczas podróży z miejsca pochodzenia do miejsca docelowego w czasie rzeczywistym. Zwykle odbywa się to za pomocą numerów śledzenia dostarczanych przez firmy kurierskie: większość sprzedawców detalicznych przekazuje je swoim klientom w wiadomości e-mail, które są jednocześnie potwierdzeniem wysyłki. Klient wie, że paczka została do niego wysłana, co więcej ma możliwość sprawdzenia, gdzie aktualnie się znajduje.

Czy możesz śledzić przesyłki międzynarodowe?

Często klienci dokonujący zakupów online zastanawiają się, czy mogą korzystać z międzynarodowego śledzenia swoich zamówień. Odpowiedź brzmi oczywiście tak! Niezależnie od tego, czy przesyłka jest wysyłana przez FedEx, DHL czy UPS opcja jest śledzenia jest dostępna w ramach platformy GlobKurier.pl. Większość usług kurierskich zapewnia szczegółowe opcje śledzenia dla paczek międzynarodowych. Ze względu na długi dystans, jaki pokonuje paczka, śledzenie przesyłek zagranicznych jest dla klientów bardzo istotne. Wydłużony czas oczekiwania na przesyłkę może budzić zniecierpliwienie u odbiorcy, a opcja śledzenia uspokaja go i powstrzymuje przed nerwowymi telefonami do biura obsługi klienta. Dzięki mechanizmom śledzenia, konsultanci mogą odetchnąć z ulgą, podobnie jak klient, który podgląda podróż swojej przesyłki.

zamów tanio przesyłki, zamów kuriera
Jak mogę śledzić przesyłkę zagraniczną?

Śledzenie paczek, niezależnie od tego, czy są to przesyłki międzynarodowe, czy krajowe jest zwykle prostą sprawą. Technologia działania monitoringu jest w obu przypadkach taka sama. Kod kreskowy wydrukowany na liście przewozowym jest elementem identyfikującym paczkę. Jeśli tylko przekroczy ona kolejny punkt w swojej podróży (np. trafi do sortowni) kod kreskowy zostanie zeskanowany, a Ty otrzymasz informacje gdzie, w jakim mieście czy kraju jest Twoja paczka. Lokalizację paczki można sprawdzić szybko, korzystając z numeru zamówienia lub loginu użytkownika. Kroki są następujące:

 • Zaloguj się na swoje konto
 • Otwórz zakładkę globkurier.pl/tracking
 • W wyznaczonym polu wpisz numer zamówienia GK
 • Kliknij «Zlokalizuj»

To naprawdę proste! Masz wątpliwości? Przeczytaj dokładniejszy opis. Znajdziesz go w naszym wcześniejszym artykule odnośnie śledzenia przesyłki.

Obejrzyj, krótki film, jak krok po kroku śledzić przesyłkę przez GlobKurier.pl, będąc zalogowanym w serwisie:

śledzenie paczki, śledzenie przesyłki, śledzenie przesyłki zagranicznej, zlokalizuj paczkę

Dlaczego śledzenie przesyłki zagranicznej jest ważne?

Warto wskazywać klientom opcje śledzenia przesyłek międzynarodowych. Raz jeszcze prześledźmy konkretne plusy dla klienta, ale także dla przedsiębiorców wdrażających takie rozwiązanie. Istnieje wiele konkretnych powodów, dla których handlowcy, szczególnie Ci działający wyłącznie online powinni używać międzynarodowego śledzenia przesyłek. Przy współczesnych standardach nieoferowanie tej opcji bardzo zniechęca i może zmniejszyć potencjał sprzedażowy.

Co daje śledzenie przesyłki zagranicznej?

 • Spokój dla dwóch stron — nadawcy i odbiorcy. To przede wszystkim realne odciążenie dla biura obsługi klienta. Klient może mieć wirtualnie oko na swoją przesyłkę podczas całego transportu, co daje mu pewność, że zamówienia dotrą tam, gdzie powinny.
 • Skuteczna komunikacja: dzięki śledzeniu powstaje jedna, skuteczna linia łącząca komunikacyjnie wszystkie podmioty zaangażowane w wysyłkę: sprzedawcę — firmę kurierską — odbiorcę. Jest to niezwykle przydatne w optymalizacji procesów, które pozwolą zapewnić sprawne działanie firmy.
 • Tworzy harmonogram: śledzenie może pomóc w zaplanowaniu dostaw, daje szansę na monitorowanie zwrotów i stanów magazynowych, co pozwala usprawnić proces realizacji.
 • Wiarygodność — jeśli jako sprzedawca wiesz, gdzie są wszystkie Twoje paczki, możesz odpowiedzieć na każde zapytania klientów. Jeśli pomożesz rozwiać wątpliwości, masz szansę przekonwertować jednorazowego klienta w ambasadora Twojej marki, który z pewnością wróci po kolejne zakupy.
 • Zmniejszenie strat — dzięki konsekwentnemu śledzeniu zarówno sprzedawcy internetowi, jak i klienci mogą dowiedzieć się, gdzie jest każda paczka, co znacznie zmniejsza liczbę zgubionych zamówień.
 • Ograniczenia wydatków — śledząc przesyłki międzynarodowe, możesz uzyskać wyraźniejszy obraz procesu logistycznego. Wizualizujesz płynność swoich dostaw, a to pomoże wyeliminować wąskie gardła i zlokalizować punkty newralgiczne całego procesu, które niepotrzebne pochłaniają fundusze.

Dla firm

 • Zdrowa konkurencja — śledzenie przesyłek zagranicznych stało się niemal podstawową ofertą dla e-commerce, ponieważ klienci ciągle wymagają więcej. Brak tej opcji to oddanie przewagi konkurencji
 • Minimalizuj opóźnienia — śledzenie zamówień zagranicznych klientów pomaga wykryć wszelkie potencjalne opóźnienia, a z kolei daje wystarczająco dużo czasu na proaktywne rozwiązywanie tych opóźnień lub uspokojenie klientów.
 • Poprawa obsługi klienta — klienci są zadowoleni, gdy jesteś w stanie podać im dokładne informacje dotyczące ich zamówień, szczególnie podczas transportu. Dzięki śledzeniu możesz przekazać im informacje zwrotne na temat lokalizacji paczki, statusu dostawy i wszelkich innych potrzebnych informacji.
 • Zwiększenie zaufania: ostatnim — i być może najważniejszym — powodem, dla którego warto wiedzieć, jak śledzić pakiet międzynarodowy, jest to, że pomaga zwiększyć zaufanie do klientów. Kiedy Twoi klienci będą pewni, że zawsze będą znać status swoich zamówień — wygrywasz ich lojalność.

Śledzenie przesyłki zagranicznej pozwoli ci mieć większą kontrolę nad realizacją, unikniesz niepotrzebnych konfliktów z klientami i zmniejszysz wpadki związane z dostawą. Poznaj możliwości, jakie przyniesie Twojej firmie integracja z platformą GlobKurier.pl


GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl