Jak długo idzie paczka do USA?

Stany Zjednoczone to częsty kierunek, na jaki adresowane są paczki z Polski. Odległość z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, która w linii prostej liczy aż 8363 km, może zostać przemierzona przez przesyłkę drogą morską lub lotniczą. Oczekując paczki lub wysyłając paczkę do USA warto wiedzieć, ile będzie trwała jej dostawa, aby wybrać właściwy rodzaj transportu. Jest to o tyle ważne, że czas ten w poszczególnych opcjach może wahać się od 3 dni do nawet 6 tygodni. Jak długo idzie paczka do USA i od czego zależy czas dostawy?

Jak długo idzie paczką do USA

Jak długo idzie standardowa paczka lotnicza do USA?

Paczka lotnicza do USA to rozwiązanie najczęściej wybierane w sytuacji, gdy nadawcy zależy na szybkim dostarczeniu przesyłki do odbiorcy. Także jeśli w grę wchodzi wysyłka pojedynczej paczki. Hurtowa wysyłka paczek do USA transportem lotniczym jest bowiem zupełnie nieopłacalna. Dlatego w przypadku większych potrzeb wysyłkowych zdecydowanie lepiej jest wybrać ekonomiczną przesyłkę do USA drogą morską.

Ile trwa dostawa paczki lotniczej do USA? Jest to zależne przede wszystkim od tego, którą opcję wysyłki wybierzemy. Dostępne są dwie: paczka standardowa do USA oraz paczka priorytetowa. Pierwsza z opcji to klasyczna poczta lotnicza, która przez wysyłających wybierana jest dużo chętniej. Spowodowane jest przez znacznie niższy koszt przesyłki, w porównaniu z kosztem paczki priorytetowej do USA. Czas oczekiwania na standardową paczkę lotniczą do Stanów Zjednoczonych waha się zazwyczaj od jednego do dwóch tygodni.

Szybkie dostawy priorytetowych paczek lotniczych

Lotnicza paczka priorytetowa do USA to paczka, której czas dostawy jest najkrótszy w porównaniu z innymi rodzajami przesyłek. Ma ona bowiem szansę zostać dostarczona w mniej niż tydzień. Wiele zależy jednak od tego, do jakiego miasta adresujemy przesyłkę. W przypadku stolicy lub miast, w których zlokalizowane są międzynarodowe lotniska, możemy liczyć na dostarczenie przesyłki nawet w 3 dni robocze. Waszyngton, Los Angeles, Nowy Jork, Chicago, Filadelfia czy Houston – to miasta, do których przesyłki z Polski niewątpliwie docierają najszybciej. Warto pamiętać, że podany czas dotyczy tylko i wyłącznie czasu transportu. Należy jeszcze uwzględnić czas odprawy celnej, który może wydłużyć termin doręczenia paczki do USA.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że wysłanie lotniczej paczki priorytetowej do USA może wiązać się z kosztem rzędu kilku tysięcy złotych. Jeśli więc nie zależy nam aż tak bardzo na czasie dostawy, a cenimy sobie niski koszt wysyłki, zdecydowanie lepiej wybrać opcję dostarczenia paczki do USA drogą morską. W celu znalezienia najtańszej możliwości wysyłki, warto skorzystać z serwisu GlobKurier.pl.

Tania przesyłka do USA

Morska przesyłka ekonomiczna do USA

Najdłużej docierającą, ale zarazem najtańszą przesyłką do USA, jest przesyłka drogą morską. Z tego też powodu często bywa ona określana jako paczka do USA ekonomiczna. Standardowy czas oczekiwania wynosi w tym przypadku 4 tygodnie. Może się zdarzyć, że przesyłka dotrze do odbiorcy dopiero po 6 tygodniach od wysłania.

Co wpływa na czas dostawy paczki morskiej do USA?

Dlaczego wysyłka paczek morskich do USA trwa tak długo? Po pierwsze, transport wodny umożliwia przewóz dużej liczby paczek. Aby wysłanie statku było opłacalne, jego możliwości przewozowe muszą być wykorzystane w pełni lub w możliwie największej mierze. Powoduje to konieczność konsolidowania przesyłek, czyli gromadzone przez pewien czas paczek pochodzących od różnych nadawców i wysłania ich statkiem dopiero w momencie uzbierania odpowiedniej wielkości ładunku.
Po drugie, trzeba doliczyć czas poświęcany na załadunek i rozładunek statku oraz czas na transport paczki od nadawcy do portu wysyłkowego oraz z portu docelowego do adresata. Niektórzy przewoźnicy umożliwiają osobisty odbiór przesyłki w porcie, co nieznacznie skraca proces dostawy. Nie bez znaczenia jest także to, ile trwa odprawa celna. Ta procedura ma na celu sprawdzenie wymogów formalnych przesyłki oraz sporządzenie dokumentów dotyczących przewożonych towarów. Zwykle przesyłki odprawiane są w ciągu jednego dnia, ale brak dokumentów czy tłumaczeń może przedłużyć ten proces.


Potrzebujesz pomocy przy odprawie celnej? Nie wiesz, jakie dokumenty są nie zbędne? To nie problem, niezbędne informacje znajdziesz na stronie: Odprawa celna GlobKurier. W razie dodatkowych pytań możesz się również z nami skontaktować: kontakt@globkurier.pl


Warto też pamiętać o tym, że oferty poszczególnych firm kurierskich w zakresie dostarczenia paczki do USA drogą morską mogą różnić się od siebie terminem dostawy. Niektóre firmy mają bowiem ustalony harmonogram cyklicznych dostaw. Dzięki temu są w stanie zagwarantować konkretny termin wysyłki. Inne firmy dopasowują termin wysyłki względem wielkości uzbieranych zamówień, przez co konkretny dzień wysyłki w momencie jej nadawania jest bliżej nieokreślony.

Zalety paczki morskiej do USA

Nie zapominajmy, że ekonomiczna paczka do USA, oprócz tańszej ceny ma jeszcze jedną istotną zaletę. W przeciwieństwie do transportu samolotowego, w transporcie morskim nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do gabarytów przesyłki. W przypadku chęci przesłania do USA np. dużych maszyn lub innych przedmiotów o pokaźnych rozmiarach, droga morska staje się jedyną możliwością, mimo tego, że nie zawsze spełnia ona nasze oczekiwania co do czasu dostawy. Wysyłka paczek do USA drogą morską to także doskonałe rozwiązanie dla firm, które zwykle mają większe i regularne potrzeby wysyłkowe. Do tego poszukują możliwości ich zaspokojenia po możliwie najniższym koszcie.

Wysyłka paczki do USA w każdym przypadku wymaga oceny czy w zamian za krótszy czas dostarczenia przesyłki opłaca się ponieść wyższy koszt. Wszystko zależne jest od potrzeb. Mimo to, wciąż zdecydowanie częściej wybieraną opcją jest ekonomiczna przesyłka do USA. Warto pamiętać, że w porównaniu ofert przewoźników może pomóc nam serwis GlobKurier.pl. W razie potrzeby nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysłać zapytanie do specjalistów, którzy chętnie pomogą w wyborze najkorzystniejszej oferty.

Chcesz więcej o przesyłkach do USA? Sprawdź nasze inne artykuły: 

Co można wysłać w paczce do USA?

Wysyłka z USA a cło – kiedy płacimy cło?


Karolina Kadłubek, BOK, GlobKurier.plKarolina Kadłubek

Key Account Manager w firmie Globkurier.pl. Odpowiada za kontakt firmy z kluczowymi klientami. Koordynuje współpracę z przewoźnikami. Zarządza i wspiera swoim wieloletnim doświadczeniem Biuro Obsługi Klienta.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl