Tani kurier w Polsce – jaką firmę wybrać dla przesyłek krajowych?

Lokalny rynek dostaw wciąż ma się dobrze, pomimo że trendy globalizacyjne rosną w siłę, w większości państw Europy ruch krajowy stanowi aż 90% całkowitego wolumenu i 70% łącznych dochodów. Pod względem wzrostu wolumenu międzynarodowy biznes rozwijał się szybciej niż krajowy, nie znaczy to jednak, że lokalni kurierzy się nudzą. E-commerce bardzo napędza krajowy rynek B2C, co przekłada się na masową obsługę dostaw i zwrotów. Tani kurier dla przesyłek krajowych? Podpowiadamy jak go znaleźć. 

tani kurier

Tanie przesyłki krajowe czy profesjonalne usługi kurierskie? 

Utrzymanie kosztów wysyłki na niskim poziomie jest bardzo ważne dla małych firm i osób prywatnych, oszczędzać chce każdy i nie ma co do tego wątpliwości. Jednocześnie każdy podkreśla, jak ważne jest realizacja przesyłek krajowych z wykorzystaniem wiarygodnej firmy kurierskiej, która dostarczy produkty bezpiecznie i na czas. Oferta rynkowa jest bardzo szeroka, a pod hasłem „kurierzy polska” z pewnością znajdziemy oferty globalnych przewoźników. Usługi kurierskie realizują w Polsce międzynarodowi giganci: 

 • UPS — światowy lider logistyczny, który świetnie sprawdza się także na polskim gruncie. UPS jest atrakcyjny cenowo, przy czym zapewnia niezawodną i szybką obsługę.
 • DHL — niemiecka legenda, marka oferująca różnorodne rozwiązania, które nie rozczarują także polskiego konsumenta. Niezależnie od tego, czy jesteś klientem prywatnym, czy biznesowym, ta firma daje ci możliwość wyboru spośród kilku opcji dostawy.
 • GLS — będąc jedną z najlepszych firm kurierskich w Europie, GLS zapewnia szybką i tanią dostawę. 

Tani kurier — gdzie szukać?  

Tania przesyłka krajowa ze znanym przewoźnikiem jest możliwa. W ramach platformy GlobKurier.pl jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom bezpieczne dostawy paczek po bardziej przystępnych cenach. Jak działamy? Gromadzimy zlecenia od klientów indywidualnych i przekazujemy je bezpośrednio przewoźnikom. Ponieważ wysyłamy tak wiele paczek, jesteśmy w stanie wynegocjować lepsze stawki i przekazać te oszczędności naszym klientom.

Door to Door w atrakcyjnej cenie

Prowadzisz firmę? Usługi kurierskie pożerają sporą część Twojego budżetu? Niezależnie od tego, czy sprzedajesz za pośrednictwem Allegro, eBay czy własnej platformy e-commerce możesz integrować swoje narzędzie z GlobKurier.pl i osiągnąć oszczędności nawet do 70%. Integracje są całkowicie bezpłatne, jednocześnie zapewniają dostęp do niestandardowych usług kurierskich. Ponieważ istnieje tak wiele lokalnych i międzynarodowych firm zajmujących się dostarczaniem paczek, czasami małej firmie czy indywidualnemu klientowi jest trudno wybrać taniego kuriera do przesyłek krajowych. Platforma GlobKurier.pl gromadzi kilkadziesiąt firm kurierskich w jednym miejscu. Za pomocą kilku kliknięć możesz porównać oferty największych globalnych marek, ale też propozycje lokalnych, małych firm logistycznych. Nie musisz wertować cenników i kolejnych stron wyszukiwarki Google, pełen obraz dostaniesz w ramach jednej platformy. Po kilku kliknięciach myszką dowiesz się, który kurier jest odpowiedni dla Ciebie, czy to będzie tani kurier, szybki kurier, a może kurier z dodatkowym ubezpieczeniem. 

tani kurier

Kurierzy Polska — na co zwrócić uwagę? 

 • Cena — szukając kuriera do przesyłek krajowych, należy porzucić myślenie, że niskie ceny muszą oznaczać obniżoną jakość, usługa brokera kurierskiego pozwala osiągnąć atrakcyjne stawki nawet dla indywidualnych klientów. Pojęcie tani kurier, nie będzie więc tutaj abstrakcją. Trzeba wyłącznie potrafić go znaleźć.
 • Reputacja / niezawodność — przewoźnicy o ugruntowanej pozycji są zawsze bezpieczniejszym wyborem, opinie online nie zawsze są wiarygodnym źródłem, ale prezentują ogólny odbiór marki wśród klientów, negatywny jest bardzo łatwy do zweryfikowania.
 • Szybkość — nikt nie lubi czekać, kurierzy proponują wiele opcji, np. Same Day Delivery, sprawdź, z jakich z nich możesz skorzystać.
 • Skala — większe podmioty mogą zaoferować atrakcyjniejsze stawki, ale taka zasada ma też swoje wyjątki, a rynek oferuje wiele rozwiązań. 

Ile kosztują usługi kurierskie? 

Gdy chcesz ustalić, w jaki sposób przewoźnicy generują stawkę za wysyłkę, musisz prześledzić kilka zmiennych. Do określenia kosztów wysyłki paczki wykorzystywane są głównie cztery elementy: 

 • Po pierwsze, rozmiar — musisz odpowiedzieć na pytanie: jakie są wymiary Twojej paczki? Rozmiar paczki jest dużym wskaźnikiem kosztów. Przewoźnicy mają ograniczoną przestrzeń w swoich samochodach dostawczych, im więcej miejsca zajmuje Twoja paczka w ciężarówce, tym więcej będziesz musiał zapłacić. Pierwszym krokiem przy ustalaniu ceny paczki jest poznanie rzeczywistych wymiarów używanego pudełka (długości × szerokości × wysokości)
 • Po drugie, waga — jak ciężka jest Twoja paczka? Drugą zmienną, która określa stawkę wysyłki, jest waga paczki. Waga powinna obejmować wysyłany produkt, opakowanie (folię bąbelkową i taśmę) oraz pudełko używane do wysyłki.
 • Po trzecie, odległość — dokąd podróżuje Twoja paczka? Inną zmienną, która wpływa na stawki wysyłki, jest odległość, jaką paczka podróżuje. Jeśli rejonem, który Cię interesuje, jest Polska, kurierzy proponują zdecydowanie niższe stawki, niż w przypadku dostaw międzynarodowych 
 • Po czwarte, szybkość — jak szybko Twoja paczka musi dotrzeć do miejsca docelowego? Ostatnią zmienną, która określa stawki wysyłki, jest szybkość dostawy. Niektóre osoby potrzebują dostarczenia paczek z dnia na dzień. Inni potrzebują dostarczenia paczek w ciągu 3 dni, a jeszcze inni mogą poczekać do 7 dni. Szybkość dostarczania paczek ma duży wpływ na koszt wysyłki, ponieważ dostawa w ciągu nocy kosztuje nawet kilkakrotnie więcej. 

tani kurier, globkurier, wycena przesyłki

Mechanizm dostępny w ramach serwisu GlobKurier.pl może pomóc Ci wycenić wszystkie te czynniki za jednym razem i uzyskać proste zestawienie ofert. Natomiast dzięki wizualizacji szybko zlokalizujesz najniższą cenę i znajdziesz usługę kurierską dla siebie. 


GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl