Jak zwrócić towar do Empiku?

Empik to polska marka zajmująca się sprzedażą książek, muzyki, filmów, gier, audiobooków, prasy, artykułów kreatywnych, jak również biletów na wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Ponadto na stronie internetowej sklepu można znaleźć produkty z kategorii takich jak: AGD, Dom i ogród, Dziecko i mama, Elektronika, Sport, Zabawki oraz Zdrowie i uroda. W asortymencie sklepu znajduje się również wywoływanie zdjęć, odbitek cyfrowych czy fotoksiążek. Oferta Empiku dostępna jest w salonach, online, a także w aplikacji mobilnej. Wszystkie trzy kanały dystrybucji są ze sobą związane za pomocą konta Mój Empik. Zwrot empik, zwrot towarów do Empika, kurier do empika

Jak zwrócić zakupiony produkt w Empiku? Kiedy mogę dokonać zwrotu?

Zwrotu zakupionego towaru możesz dokonać w ciągu 14 dni od dnia, gdy:
  • Otrzymałeś zamówienie;
  • Wskazana przez Ciebie osoba (inna niż przewoźnik) weszła w posiadanie towaru;
  •  Odebrałeś ostatnią partię zamówienia, jeżeli zamówienie było wysyłane w częściach.
Aby zwrócić towar musisz przesłać do sklepu oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Ważne, aby deklaracja zwrotu została wysłana przed upływem terminu odstąpienia od umowy. Formularz zwrotu możesz znaleźć na odwrocie faktury dodanej do zamówienia, ponadto możesz go pobrać ze strony empik.com. Jeśli posiadasz konto Mój Empik, to możesz zarejestrować zwrot towaru na swoim koncie.

Jaki jest czas zwrotu towaru? Jaki jest koszt zwrotu?

Od momentu poinformowania sklepu o decyzji o odstąpieniu od umowy masz 14 dni na zwrot produktu. Koszt zwrotu to cena, którą ponosisz za odesłanie zwracanego towaru do magazynu. Jeżeli wartość zwracanych towarów zmniejszyła się z powodu używania ich w inny sposób, niż było to niezbędne do stwierdzenia cech, charakteru i funkcjonowania produktów, to będziesz musiał za to zapłacić.

Czy muszę podać przyczynę zwrotu towaru?

Sklepy internetowe muszą brać pod uwagę ryzyko, że zakupiony towar nie spodoba się konsumentowi i zechce on zwrócić zakupione produkty. Jako klient masz prawo do odstąpienia od umowy i zwrotu zakupów. Jeśli stwierdzisz, że zakupiony towar nie spełnia Twoich oczekiwań to możesz oddać produkt bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Od momentu otrzymania produktu masz 14 dni na zwrot zakupów w sklepie internetowym empik.com.

Gdzie dostarczyć zwracany produkt? Czy mogę zwrócić towar bez wychodzenia z domu?

Jeśli zakupiony towar odebrałeś w Punkcie Odbioru, to zwracane zamówienie musisz przekazać również do Punktu Odbioru. Jeżeli zamówienie zostało doręczone pocztą lub kurierem, to zwracany produkt musisz odesłać na adres magazynu:

Magazyn SPL (empik.com) Ul. Olimpijska 16 96-500 Sochaczew

Możesz zwrócić towar do Empiku bez wychodzenia z domu, wystarczy, że zamówisz kuriera, który odbierze go spod Twoich drzwi w dogodniej dla Ciebie godzinie. zamów tanio przesyłki Uwaga: Sklep internetowy empik.com nie przyjmuje paczek wysłanych za pobraniem. Pamiętaj również o odpowiednim zapakowaniu i zabezpieczeniu towaru, aby nie uszkodził się podczas transportu. O tym, jak perfekcyjnie zapakować paczkę przeczytasz tu: https://www.globkurier.pl/jak-zapakowac/jak-zapakowac-paczke/

Kiedy otrzymam pieniądze za zwrot towaru?

Empik zwróci Ci pieniądze za zakupiony towar oraz koszt dostawy produktu w ciągu 14 dni od otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy. Zwrot gotówki zostanie dokonany tym samym sposobem płatności, jaki został użyty przy zakupie towaru, chyba że wyrazisz zgodę na inny sposób. Sklep może wstrzymać się ze zwrotem płatności do momentu otrzymania potwierdzenia odesłania towaru lub dostarczenia zwracanego produktu. Uwaga: Jeżeli towar opłaciłeś przy odbiorze, a zwracasz go do magazynu, to musisz podać numer rachunku lub dane do przekazu pocztowego, aby sklep mógł Ci zwrócić pieniądze.

Kiedy nie mogę zwrócić towaru w Empiku?

Odstąpienie od umowy w Empiku jest niemożliwe w pięciu przypadkach: 1) Gdy zakupiona została usługa, którą sklep internetowy empik.com w pełni wykonał, a zakupione świadczenie odbyło się za wyraźną zgodą Konsumenta. Ponadto Konsument przed rozpoczęciem świadczenia usług został powiadomiony, że straci prawo do odstąpienia od umowy, gdy świadczenie zostanie wykonane. 2) Gdy umowa dotyczyła dostarczenia dzienników, periodyków bądź czasopism. Wyjątek stanowi umowa o prenumeratę. 3) Gdy zakupione zostały programy komputerowe bądź nagrania dźwiękowe lub wizualne, które były dostarczone w zapieczętowanym opakowaniu, jeśli po doręczeniu towaru opakowanie zostało otwarte. 4) Gdy nabyta została rzecz doręczona w zapieczętowanym opakowaniu, której z powodów higienicznych bądź ze względu na ochronę zdrowia nie można oddać, jeśli po doręczeniu zapieczętowane opakowanie zostało otwarte. 5) Gdy umowa dotyczyła doręczenia treści cyfrowych niezapisanych na nośniku materialnym, jeśli usługa została rozpoczęta przed końcem terminu rozwiązania umowy i za wyraźną zgodą Konsumenta, a sklep internetowy empik.com poinformował Konsumenta o utracie prawa do odstąpienia od umowy.
Alicja Lewkowicz Studentka Ekonomii na pierwszym roku studiów magisterskich.

Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl