Jak wysłać meble kurierem? Pakowanie, paletyzacja, ceny – wszystko, co musisz wiedzieć.

 

Jak wysłać meble kurierem?

Meble pomimo swoich gabarytów mogą być bezpiecznie przesyłane za pośrednictwem kuriera. Meble z wykorzystaniem kanałów online kupuje coraz liczniejsza grupa osób, dlatego dopasowanie odpowiednich do potrzeb rozwiązań wysyłkowych okazało się konieczne. Na tym etapie rynek wypracował już pewne standardy. Sklepy internetowe czy platformy takie jak eBay bądź Allegro są pełne ciekawych ofert meblowych. Sprzedawcy oprócz opcji odbioru osobistego w większości oferują także wysyłkę mebli kurierem. Aby zachęcić klienta do zakupu i wyróżnić się wśród konkurencji, proponują sprawną i szybką dostawę. O ten aspekt w większości dba wybrana firma kurierska, należy jednak pamiętać, że “wysyłkowa odpowiedzialność” ciąży także na sprzedawcy. W tym wypadku szczególnie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie i zapakowanie przesyłki. Jak spakować i wysłać meble kurierem? 

Meblowy e-commerce

Pojawiają się głosy, że sprzedaż i wysyłka mebli online to jeden z trudniejszych obszarów e-handlu. W opinii początkujących sprzedawców stworzenie funkcjonalnej platformy do sprzedaży w sieci okazuje się być łatwiejszą częścią w całym procesie.  To właśnie wysyłka mebli budzi wątpliwości i rodzi najwięcej pytań. Ile kosztuje wysyłka mebli? Jak je zapakować, aby zmieściły się w samochodzie przewoźnika? Czy mogę wysyłać meble za granicę? Co z ubezpieczeniem? Postaram się odpowiedzieć na te i inne pytania związane z wysyłką mebli. 

Ile kosztuje wysyłka mebli?

Udana wysyłka mebli musi uwzględniać wiele aspektów. Istotne są koszty, dobór odpowiedniego kuriera i bezpieczeństwo pakowania. Koszty wysyłki mebli różnią się w zależności od czynników takich jak: wymiary (wysokość, szerokość, długość) czy waga danego przedmiotu. Nie bez znaczenia będzie też szacunkowa wartość przesyłki i długość trasy, jaką musi pokonać kurier. Rozmiar i wymiary przedmiotu są punktem wyjścia do określenia kosztów każdej przesyłki, jednak przy meblach są one szczególnie ważne. Dokładne wymierzenie jest konieczne. To może mieć szczególne ogromne znaczenie w przypadku firm regularnie sprzedających meble i wpłynąć na optymalizację kosztów poszczególnej transakcji.  

Paletyzacja mebli – jak wysłać szafę kurierem?

Waga produktu to kolejny kluczowy czynnik. Ciężkie przedmioty są trudniejsze do przeniesienia, dlatego koszty wysyłki mogą wzrosnąć. W przypadku bardzo ciężkich mebli możliwości transportowe są ograniczone. Większość przewoźników towarowych będzie wymagać paletyzacji mebli przed wysyłką, aby można je było łatwo załadować i rozładować za pomocą wózka widłowego lub innych maszyn.

Jeśli przesyłamy meble na palecie, musimy pamiętać o trwałym przymocowaniu mebla do konstrukcji i owinięciu całości folią stretch (najlepiej kilkakrotnie) oraz o dodatkowym zabezpieczeniu całości taśmą klejącą. Przewóz mebli na paletach jest najbezpieczniejszą formą i pomaga uniknąć uszkodzeń. Obawiasz się o bezpieczeństwo swojej wysyłki? Pomyśl o usłudze dodatkowej i zainwestuj w ubezpieczenie. Więcej o tej usłudze przeczytasz na: Ubezpieczenie przesyłki .

Przy wysyłce paletowej, wciąż należy pamiętać o zabezpieczeniu narożników i poszczególnych elementów. Niektóre elementy mebli (np. ozdobne uchwyty) mogą również wymagać dodatkowego oklejenia bądź kolejnej warstwy ochronnej. Dbanie o detale to następny wydatek, ale zdecydowanie warty rozważenia, szczególnie przy przesyłkach drogich, designerskich mebli. Warto pamiętać, że firmy kurierskie mogą odmówić zrealizowania przesyłki antyków. Głównym powodem są wysokie wartości takich mebli i trudności w szacowaniu kosztów ewentualnych zniszczeń. 

Przesyłki wielkogabarytowe – jaka cena?

Odległość jest też bardzo istotnym czynnikiem przy określaniu kosztów wysyłki mebli. Usługi popularnych firm kurierskich mogą być wykorzystywane do dostaw na krótkich dystansach, ale jeśli Twoja firma wysyła meble międzynarodowo, prawdopodobnie będziesz potrzebować optymalnych rozwiązań pod względem cenowym. Nie można się łudzić, gabaryty przesyłki meblowej i odległości  wpłyną na całościowy koszty wysyłki. Orientacyjnie ceny: za transport biurka trzeba będzie zapłacić około 130 zł, jeśli musimy przetransportować je w promilu do 200 km. W tym przypadku zapłacimy około 0,90 zł za kilometr. Jeśli transportujemy biurko na trasie powyżej 200 km, zapłacimy około 160 zł. W przypadku łóżka, które z reguły jest zdecydowanie większe, szacunkowe koszty wahają się od 170 zł (na trasie do 200 km) do ponad 200 zł na dalszych dystansach. W podobnym przedziale mieścić się będzie transport szafy, stołu czy komody. Oczywiście, jeśli zdecydujemy się wysłać meble za granicę, musimy liczyć się z proporcjonalnie większym kosztem. W przypadku wysyłki biurka koszt może sięgnąć kilkuset złotych. Za transport szafy zapłacić możemy powyżej 700 złotych. 

WYŚLIJ TANIO PALETY

Jak pakować meble do wysyłki?

Właściwy demontaż, a następnie zapakowanie mebli i w dalszej kolejności wybór najtańszego kuriera są kluczem do udanej wysyłki mebli w handlu elektronicznym. 

Jednym z głównych powodów uszkodzenia ładunków jest niewłaściwe opakowanie, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na to,  jak i czym zabezpieczamy meble w transporcie. Istnieje wiele sposobów ochrony mebli przed uderzeniami w trakcie podróży. Oto krótkie spojrzenie na to, jak to zrobić. 

  1. 1.Zamów pudełko o odpowiedniej wielkości. Może to być karton lub drewniana skrzynia, w zależności od potrzeb. Rozważ wymiary i materiał z jakiego wykonane są wysyłane meble. Jeśli meble są szczególnie duże i posiadają nieregularne kształty, a znalezienie pudełka o pasującym rozmiarze jest niemożliwe, posłuż się  arkuszami z tektury falistej i zabezpieczy mebel tak, by tektura pasowała do wymiarów mebli.
  2. 2.Dokładnie rozkręć wszystkie elementy. Jeśli to tylko możliwe zdemontuj mebel i owiń każdą część oddzielnie. Koniecznie wyjmij wszystkie ruchome części. Mowa tu o takich elementach jak: nogi stołowe czy podłokietniki. Jeśli te bardziej delikatne elementy nie są odłączalne, zawiń je ostrożnie w piankę lub folię bąbelkową.
  3. 3.Owiń meble styropianem, następnie użyj taśmy do pakowania, aby zabezpieczyć styropian. Wszystkie meble ruchome części takie jak szuflady czy drzwiczki szafek, jeśli nie mogą być zdemontowane, powinny być zaklejone taśmą lub owinięte w folię, tak aby uniknąć poluzowania w trakcie transportu. 
  4. 4.Umieść zabezpieczone meble w wcześniej przygotowanym pudełku. Jeśli samodzielnie “tworzysz” pudełko z tektury falistej, tnij arkusz kartonu szerzej, dzięki czemu będziesz mógł obrócić krawędzie podczas pakowania. Pamiętaj, że meble zapakowane w pudełka (wzorem mebli z IKEA), nie stanowią problemu dla firmy kurierskiej, mogą być transportowane w łatwy sposób, co może mieć wpływ na koszty takiej wysyłki.  
  5. 5.Chroń przedmioty z tkaniny przed zabrudzeniem lub rozdarciem. Kanapy, fotele, krzesła z obiciami powinny zostać owinięte w dodatkowy materiał lub folię. 
  6. 6.Użyj opaski polipropylenowej, umieść ją wokół pudełka, aby utrzymać wszystkie elementy nieruchomo. Upewnij się, że starannie zabezpieczyłeś wszystkie boki pudełka. 
  7. 7.Dokładnie odmierz i zważ opakowanie. Właściwe pomiary i wskaźniki masy pomogą określić koszt przesyłki 
  8. 8.Sprawdź strony kurierskie, skorzystaj z kalkulatora przesyłek GlobKurier.pl, określi koszty wysyłki i przeanalizuj wszystkie dostępne opcje. 

Wysyłka mebli kurierem

Wybierz swojego kuriera. Jeśli jest to przesyłka jednorazowa, złóż zamówienie na odbiór online. Możesz dostarczyć przesyłkę do punktu bądź wybrać wygodniejszą opcję, większość kurierów oferuje odbiór ciężkich mebli pod wskazanym adresem. Jeśli wysyłasz regularnie, upewnij się, że założyłeś konto. Zawsze korzystaj z opcji logowania, aby sprawdzić, czy możesz wykorzystać ewentualne rabaty za przesyłki zbiorcze.

Z pewnością szukasz odpowiedniego partnera logistycznego. Skorzystaj z usług brokera i porównaj ceny kurierów. Szybka wyszukiwarka pomoże Ci usprawnić cały proces decyzyjny. Za pomocą kilku kliknięć sprawdzisz propozycję 50 kurierów, w dodatku możesz liczyć na atrakcyjne ceny, nawet do 70% taniej. Współpracując z czołowymi dostawcami jesteśmy w stanie zorganizować przewóz: szafy, komody, biurka, łóżka, krzeseł i wszystkich innych mebli, które oferujesz swoim klientom. W GlobKurier.pl realizujemy wysyłkę mebli na terenie kraju oraz międzynarodowo. Sprawdź dostępne destynacje i rozwiń swój meblowy handel. 

Jeśli potrzebujesz pomocy i chcesz wiedzieć więcej w kwestii pakowania mebli bądź warunków cenowych, napisz na adres transportmebli@globkurier.pl lub zadzwoń pod numer telefonu: 22 300 16 21

jak wysłać telewizor wycena kurier przesyłka ostrożnie


GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl