Jak wysłać sprzęt wędkarski kurierem?

Coraz częściej korzystamy z usług kurierskich, za pośrednictwem których możemy szybko i sprawnie przesłać praktycznie każdą rzecz. Czasami jednak mogą pojawić się wątpliwości, co do bezpieczeństwa i możliwości wysyłki konkretnych przedmiotów. Ma to miejsce zazwyczaj w przypadku paczek o niestandardowych wymiarach lub też przy transporcie delikatnych przedmiotów. Do tych kategorii na pewno możemy zaliczyć sprzęt wędkarski. Jeśli zastanawiasz się jak wysłać sprzęt wędkarski kurierem i bezpiecznie zapakować pozostałe akcesoria wędkarskie, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

sprzęt wędkarski kurierem

Wysyłaj sprzęt wędkarski kurierem

Potrzeba wysłania akcesoriów wędkarskich może pojawić się bardzo nagle i prędzej czy później dotyka każdego wędkarza. Gdy zechcesz sprzedać swoje stare i nieużywane wędki albo gdy będziesz chciał pojechać na wędkarskie wakacje do innego województwa lub kraju. Przewiezienie ich transportem publicznym nie jest zazwyczaj ani łatwe, ani opłacalne. Zwłaszcza jeśli zamierzasz lecieć samolotem. Każda linia lotnicza posiada własne procedury dotyczące przewożenia tego typu sprzętów, z którymi związane są dodatkowe koszty i ograniczenia. Przewożenie wędek autokarem lub pociągiem to z kolei dodatkowy bagaż, który będziesz musiał pilnować i nosić, dlatego najprościej wysłać sprzęt wędkarski kurierem.

Firmy kurierskie oferują nam obecnie przeróżne usługi, w których znajduje się też przewóz nietypowych, wartościowych i delikatnych towarów. W takim przypadku bardzo ważne jest indywidualne podejście do klienta i gwarancja bezpiecznego transportu. Warto wybrać firmę kurierską, w ofercie której znajduje się tani kurier, ale również taką, która cieszy się zaufaniem klientów i już nie raz sprawdziła się właśnie podczas takich wyjątkowych zleceń. Przed wyborem konkretnej oferty warto sprawdzić ranking kurierów. Zapoznać się z opiniami i ocenami innych klientów, co na pewno ułatwi i przyśpieszy podjęcie decyzji. 

Jak wysłać wędkę kurierem?

Spośród wszystkich wędkarskich akcesoriów, wędka jest najtrudniejszym elementem do wysyłki. Posiada niestandardowe wymiary i łatwo może ulec uszkodzeniu. Musisz pamiętać, że w takim przypadku przesyłka jest zazwyczaj traktowana jako niestandardowa, a więc będzie obowiązywała inna cena – nawet jeśli usługę oferuje tani kurier. Koszt kuriera zależy też od tego, czy jest to przesyłka krajowa czy zagraniczna, a także od wagi i terminu dostarczenia. Przewidywaną cenę wysyłki możesz szybko oszacować na stronie GlobKurier.pl.

Wybór dobrej firmy kurierskiej to jedna kwestia, ale bardzo ważny jest też sposób zapakowania wędki. Od tego w dużej mierze zależy, czy sprzęt dojedzie do celu w nienaruszonym stanie. Powinieneś odłączyć od niej wszelkie ruchome elementy, a także ściągnąć żyłkę. Teleskopowa wędka znacznie ułatwia sprawę, gdyż można ją schować do mniejszego pudełka. Problem pojawia się przy standardowej wędce, ale i tu można znaleźć rozwiązanie. Wystarczy kupić kartonową tubę lub osłonę PVC. Dostępne są one w różnych rozmiarach, więc łatwo dobierzesz odpowiednią długość. Wędkę warto owinąć gazetami lub szarym papierem tak, by nie ruszała się w tubie podczas transportu. Pamiętaj też o dokładnym zabezpieczeniu i zaklejeniu końców tuby.

Jak zapakować sprzęt wędkarski do wysyłki kurierem?

Pozostałe elementy sprzętu wędkarskiego warto zapakować w osobne pudełka, a następnie umieścić je w pudełku zbiorczym. Możesz oczywiście wykorzystać też oryginalne opakowania, w które była zapakowana Twoja wędka podczas zakupów. Wtedy wszystko będzie do siebie idealnie pasować. Warto je zachować właśnie na wypadek konieczności wysyłki, bądź podróży z wędką. Pozostały sprzęt wędkarski, jak plastikowe przynęty, elektroniczne wabiki, czy sygnalizatory możesz wysłać za pomocą standardowej przesyłki. Problem może pojawić się w przypadku wędkarskich haczyków, ponieważ są one traktowane jak ostre przedmioty. Firmy kurierskie ustalają swoje własne zasady wysyłki takiej zawartości paczek, dlatego warto wcześniej sprawdzić, czy jest to dozwolone. Z pewnością nigdy nie powinieneś przesyłać kurierem lub pocztą żywej przynęty, ponieważ jest to całkowicie zabronione.

Kierując się powyższymi zasadami bezproblemowo prześlesz swój sprzęt rybacki. Skorzystaj z naszych rad i już dziś zamów kuriera!

Uber Connect

GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl

sprzęt wędkarski kurierem