Podsumowanie webinaru: Przesyłki poza UE – o czym warto pamiętać?

Webinar organizowany przez IdoSell, w którym wziął udział Damian Musiał z GlobKurier.pl, odbył się 12 sierpnia. Rozmawialiśmy m.in. o tym, jak sprawnie nadawać przesyłki poza UE oraz o dokumentach, jakie są niezbędne przy wysyłce towarów do takich państw jak Turcja czy USA. Widzowie mieli również możliwość zadawania pytań w sekcji Q&A.

przesyłki poza UE

Handel międzynarodowy nieustannie się rozwija, co możemy zauważyć obserwując m.in. obszary związane z działalnością e-commerce. Coraz częściej kupujemy za granicą a nowoczesne technologie pozwalają nam czuć się bezpiecznie nawet w przypadku zamówień towarów z krajów spoza Unii Europejskiej. Nic więc dziwnego, że również polscy e-przedsiębiorcy decydują się na sprzedaż do najdalszych zakątków globu. Tutaj jednak pojawiają się komplikacje związane z odprawą celną czy koniecznością zgromadzenia niezbędnych dokumentów. Jak zatem przebrnąć przez wszelkie niezbędne przepisy? Między innymi właśnie te kwestie zostały poruszone podczas sierpniowego webinaru zorganizowanego przez IdoSell.

Przesyłki poza UE – na co zwrócić uwagę?

Wysyłka poza Unię Europejską to przede wszystkim konieczność dopilnowania prawidłowo wypełnionej dokumentacji. Podstawą jest numer EORI, którego posiadanie jest niezbędne w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą. O tym, gdzie należy złożyć stosowny wniosek oraz do jakich celów numer ten jest konieczny, mówił właśnie podczas webinaru Damian Musiał z GlobKurier.pl.

Nieco inaczej wygląda kwestia dokumentacji w przypadku wysyłki jako osoba prywatna. Tutaj potrzebne będą przede wszystkim: list przewozowy, faktura proforma i upoważnienie do Agencji Celnej. W trakcie webinaru Damian dokładnie wyjaśnił, jak prawidłowo wypełnić niezbędne dokumenty oraz z czym wiąże się niedopilnowanie formalności.

Przesyłki poza UE – skorzystaj z usług profesjonalnego operatora logistycznego

Przesyłki poza UE wymagają od osoby nadające dobrego zorganizowania oraz uważności. Ważny jest również wybór sprawdzonego i zaufanego przewoźnika, który bez problemu dostarczy przesyłki nawet do najodleglejszych krajów. Jak takowego znaleźć? Najlepszą opcją jest skorzystanie z usług profesjonalnego operatora logistycznego, który w swojej ofercie ma najlepsze firmy kurierskie i transportowe. Korzystanie z tej opcji w GlobKurier.pl oznacza możliwość otrzymania dostępu nie tylko do najlepszych kurierów, ale również do zrabatowanych cenników i odroczonych terminów płatności. Podczas webinaru Damian wyjaśnił również, na czym polega usługa cross border, dzięki której możesz jeszcze sprawniej nadawać swoje przesyłki.

Sekcja Q&A

Podczas webinaru widzowie mieli możliwość zadawania pytań. Spora część z nich dotyczyła m.in. wysokości opłat celnych oraz cen przesyłek do konkretnych krajów spoza Unii Europejskiej.

Nie mogłeś być z nami? Zobacz nagranie z webinaru dostępne tutaj.

Załóż konto i zamów kuriera
Uber Connect

GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie dla_czytelnikow.png