W jaki sposób dokonać zwrotu do x-kom?

X-kom jest sklepem cieszącym się dużą popularnością. Szeroki asortyment i atrakcyjne ceny sprawiają, że klienci chętnie robią zakupy nie tylko stacjonarnie, ale także przez internet. Z punktu widzenia konsumenta istotny jest również prosty zwrot towarów do x-kom. Cały proces został ograniczony do zaledwie kilku kroków, abyś mógł szybko otrzymać pieniądze.

Jak zwrócić do sklepu sprzęt elektroniczny?

Chcesz wykonać zwrot elektroniki, ale nie wiesz, od czego zacząć?

Poniżej przedstawiamy w punktach, jak wygląda cały proces:

1. Zwrot towarów do x-kom zgłoś na stronie internetowej https://www.x-kom.pl/serwis.
2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy złóż w ciągu 15 dni od dnia odebrania przesyłki.
3. Nie musisz podawać przyczyny zwrotu.
4. Zamów kuriera do x-kom — szybko i bezproblemowo zrobisz to, korzystając z GlobKurier.pl.
5. W ciągu 3 dni roboczych otrzymasz zwrot gotówki.

Jakie towary nie podlegają zwrotom?

Proste zwroty to jedna z licznych zalet sklepu x-kom. Dokonując zakupu, zwróć uwagę na fakt, że nie każdy towar możesz oddać. Zwrot towarów do x-kom nie obejmuje:

1. Produktów cyfrowych, a więc tych, które zostały aktywowane od razu po zakupie na przykład na podstawie otrzymanego kodu.
2. Towarów na zamówienie, czyli wykonanych na indywidualne zamówienie.
3. Produktów multimedialnych, które zostały rozpakowane takie jak programy komputerowe, czy płyty muzyczne.
4. Towarów higieniczny, czyli takich, które po rozpakowaniu nie mogą zostać ponownie użyte ze względów zdrowotnych lub higienicznych.

Pamiętaj także, że w salonie stacjonarnym x-kom nie możesz zwrócić produktów o dużym gabarycie, a więc na przykład telewizorów i monitorów o przekątnej powyżej 32 cali. W przypadku tego rodzaju towaru najlepiej po prostu zamów kuriera do x-kom.

W jakim czasie dokonywany jest zwrot pieniędzy?

Nie tylko zwrot towarów do x-kom przebiega szybko i bezproblemowo. Klienci sklepu doceniają również fakt, że nie muszą długo czekać na pieniądze. Gotówka zostanie przelana na Twoje konto do 3 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki. Jeżeli sklep nie dotrzyma tego terminu, dostaniesz dodatkowo 50 zł na zakupy w x-kom. Jak wykonać zwrot elektroniki lub innych produktów, aby szybko otrzymać pieniądze? Wypełnij odpowiedni formularz dostępny na stronie internetowej sklepu. Następnie zakupiony towar zwróć stacjonarnie lub wygodnie zamów kuriera do x-kom. W przypadku wysyłki paczkę zaadresuj na:

serwis x-kom
ul. Rejtana 29B
42-202 Częstochowa
nr RMA

Korzystając z GlobKurier.pl, możesz zwrócić towar bez wychodzenia z domu. Kurier przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres oraz o odpowiadającej Tobie godzinie.

Jak przebiega wymiana towaru?

Sklep x-kom wyróżniają nie tylko proste zwroty. Kolejny rozwiązaniem, z którego często korzystają klienci jest wymiana towaru. Procedura również w tym wypadku jest bardzo prosta. Najpierw należy zwrócić produkt. Po otrzymaniu przesyłki pracownicy x-kom skontaktują się z Tobą w celu ustalenia dalszych czynności. Wymiana towaru może być na przedmiot o tej samej wartości, wyższej lub niższej. Jeżeli wystąpi nadpłata zostanie ona zwrócona na Twoje konto, w przypadku niedopłaty sklep poprosi Cię o uregulowanie różnicy.

Jak dokonać reklamacji w x-kom?

Reklamacje możesz złożyć za pośrednictwem sklepu x-kom lub bezpośrednio w serwisie producenta. W jakim czasie możesz z niej skorzystać? Wszystkie reklamacje mają określone warunki w karcie gwarancyjnej. Zazwyczaj z tego prawa możesz skorzystać w ciągu 2 lat od zakupu. W zależności od produktu oraz rodzaju usterki możesz spróbować rozwiązać problem zdalnie lub odesłać wadliwy towar. Zamawiając kuriera na GlobKurier.pl decydujesz o miejscu i czasie odebrania przesyłki, dzięki czemu cały proces przebiega niezwykle sprawnie.

Jak zamówić kuriera?

Chcesz wiedzieć jak zamówić kuriera, kiedy zgłaszasz reklamacje? GlobKurier.pl oferuje proste zwroty wadliwego towaru. Wystarczy, że wypełnisz szybki formularz na stronie, aby zamówić odbiór paczki i poznać cenę za usługę. Co więcej, taka sama procedura obowiązuje, kiedy dokonujesz wymiany towaru lub odstępujesz od umowy zawartej na odległość. Jedyne, na co musisz zwrócić uwagę to odpowiednie zabezpieczenie paczki oraz podanie prawidłowego adresu doręczenia przesyłki. Pamiętaj także, że zwrot elektroniki wymaga dokładnego zapakowania towaru, aby nie uległ on uszkodzeniu w czasie transportu.

PORÓWNYWARKA KURIERÓW


GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl

kod rabatowy