Spedycja lotnicza towarów i paczek

Przy dzisiejszym poziomie globalizacji samolotowe podróże stają się codziennością. Latamy biznesowo, turystycznie, w celu odwiedzenia swoich bliskich. Latają też nasze paczki i towary, bo rynki i struktury handlowe na świecie ulegają globalizacji jeszcze szybciej niż nasze relacje. Transport lotniczy to obecnie jedna z najpopularniejszych, a zarazem najbezpieczniejszych opcji dostaw przesyłek do odbiorców zagranicznych. Takie rozwiązania na stałe wpisują się w struktury logistyczne firm. Szersze możliwości i maksymalnie skrócony czas dostawy to główne zalety spedycji lotniczej. Kto powinien wybrać ten rodzaj transportu przesyłek?

spedycja lotnicza towarów i paczek

 

Spedycja lotnicza – dla jakich klientów?

Oczekiwania co do obsługi spedycyjnej rosną. Kupujemy szybko i często, automatyzacja przyśpiesza proces produkcji. Tym samym, dostawcy i kurierzy muszą utrzymywać tempo i dostarczać towary coraz szybciej. Adaptacja frachtu lotniczego na potrzeby przedsiębiorców jest naturalną konsekwencją zmian gospodarczych. To konieczność dostosowania się do rosnących potrzeb. Szybki czas dostawy, ale też usługi dodatkowe takie jak pakowanie, przepakowywanie, magazynowanie, oklejanie, etykietowanie to wynik automatyzacji i ciągłych usprawnień procesów wysyłkowych. Porty lotnicze stały się kluczowymi punktami w łańcuchach dostaw. Ten rodzaj spedycji powstał z myślą o coraz większej grupie przedsiębiorców, którzy podejmują wyzwanie zagranicznej sprzedaży. Dziś klient jest międzynarodowy, może być zlokalizowany w każdym kraju naszego czy też innego kontynentu. Właściciele firm doskonale zdają sobie z tego sprawę i coraz częściej zdejmują z siebie ograniczenia, dystrybuując towary w jeszcze dalsze rejony. Tokio, Hongkong, Nowy Jork? Te miasta są dziś w zasięgu polskich przedsiębiorców.

Fracht lotniczy – jakie są koszty?

Firmy kurierskie dostrzegają zmiany i dbają o to, by usprawniać procesy wymiany handlowej. Przesyłki o dużych gabarytach są bezpiecznie dostarczane w najodleglejsze zakątki świata, w stosunkowo niedługim czasie. To szansa na sprzedaż polskiego produktu bez względu na wymiary. Eksportować możemy niemal każdy towar, który znajdzie swojego odbiorcę wśród obywateli innego kraju. Zagraniczne wysyłki to duże możliwości, ale też dodatkowe obciążenie. Cennik frachtu lotniczego może zaskoczyć, bowiem pod uwagę w tym wypadku należy wziąć nie tylko ilość i wagę nadawanych przesyłek, ale także dodatkowe koszty związane z opłatami celnymi oraz lotniskowymi. Myśląc o towarowym transporcie lotniczym, zawsze warto skorzystać z konsultacji i wsparcia specjalistów, którzy mają doświadczenie w obsłudze międzynarodowych rynków. Wejdź na GlobKurier.pl i oszacuj przypuszczalny koszt transportu lotniczego np. z wykorzystaniem palet.

Fracht lotniczy – Door to Airport

W Polsce porty lotnicze ulokowane są w rejonach większych miast: Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu czy Gdańsku. To może zniechęcać niektórych przedsiębiorców, których siedzib znajduje się w znacznej odległości od lotniska. Warto jednak pamiętać, że klient nie musi martwić się o bezpośrednią dostawę towarów na lotnisko. Może skorzystać z usługi transportu lotniczego cargo lub transportu lotniczego kurierskiego. W ramach takiej usługi dostarczeniem towarów do głównego portu lotniczego zajmie się wynajęty przewoźnik bądź firma spedytorska. GlobKurier.pl pomaga w dostarczaniu paczek do dowolnego miejsca na świecie, a spedycja lotnicza pozwala na sprawną obsługę. Współpraca z czołowymi przewoźnikami pozwala na szybki i najtańszy transport lotniczy przesyłek cięższych o wadze od 100 do 500 kg, w usłudze Door to Airport!

Udział frachtu lotniczego w rynku transportowym jest coraz większy. Warto, aby każdy przedsiębiorca adresujący się do międzynarodowego klienta, poznał możliwości, jakie niesie ze sobą ten rodzaj dostawy.


Tomasz Burek

Menadżer ds. Rozwoju Produktu i Zakupów w GlobKurier.pl.  Posiada wieloletnie doświadczenie w branży kurierskiej. Specjalizuje się w logistyce międzynarodowej i zarządzaniu sprzedażą.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl