Kim jest broker kurierski?

Broker kurierski pośredniczy pomiędzy klientami (zleceniodawcami danego zamówienia) oraz firmą kurierską, która zajmuje się jego realizacją. Broker jest więc pośrednikiem usług handlowych – w tym przypadku obsługi dostarczenia/doręczenia przesyłek nadawanych przez osoby fizyczne bądź przedsiębiorców.  Działanie brokera usług kurierskich skupia się na zrzeszeniu (integrowaniu) dużej ilości zamówień i ich obsłudze w formie przekazania konkretnych zleceń firmie kurierskiej.  Ścisła współpraca pomiędzy brokerem, a przewoźnikiem usprawnia cały proces nadania paczki z punktu widzenia klienta korzystającego z jego usług.

broker kurierski, broker usług kurierskich, globkurier

Broker kurierski – możliwości

Broker kurierski ze względu na specyfikę swojej działalności może zaoferować klientom niższe ceny przesyłek. Niższa cena spowodowana jest faktem, iż broker przekazuje przewoźnikowi każdorazowo skumulowaną ilość otrzymanych transakcji. Skorzystanie z usług brokera jest więc bardziej opłacalne niż nadanie paczki bezpośrednio przez wybraną firmę kurierską. Oprócz niższych kosztów redukujemy również wszelkiego typu formalności, które ograniczą się do otrzymania faktury (bez konieczności podpisywania umów itp.). Na stronie brokera po wpisaniu parametrów przesyłki możemy w łatwy sposób porównać ceny ofert poszczególnych przewoźników i wybrać tą najbardziej dla nas korzystną. Po wyborze przechodzimy do wypełnienia prostego formularza zamówienia, dzięki czemu w dosłownie kilku krokach nasze zlecenie jest gotowe do realizacji. Pozostaje nam prawidłowo przygotować paczkę do wysyłki, wydrukować dokumenty przewozowe i czekać na kuriera. Brokerzy usług mają dodatkowo bardzo silnie rozbudowane zaplecze informacyjne, ze względu na liczbę obsługiwanych przewoźników. Posiadają ogromną wiedzę na ich temat i dzielą się nią bezpośrednio z klientami. Jest to ogromna zaleta dla użytkowników tego typu serwisów, którzy odpowiedzi na nurtujące ich pytania otrzymują ekspresowo. Odbywa się to przez kontakt bezpośredni lub zaczerpnięcie wiedzy z zakładki pomoc/bloga.

jak wysłać telewizor wycena kurier przesyłka ostrożnie

Przykładowo w GlobKurier.pl na stronie każdego operatora z osobna znajdują się zalecenia dotyczące parametrów przesyłek. Ze względu na to, że każda firma kurierska posiada inne obostrzenia, przygotowanie przez brokera informacji w ten sposób pomaga klientom w uniknięciu opłat dodatkowych między innymi za przesyłkę niestandardową. Firmy i sklepu online korzystają najczęściej z usług brokerów nie tylko ze względu na ich wiedzę, ale również możliwość automatyzacji działań oraz integracji z wieloma platformami sprzedażowymi.

Zalety wyboru brokera kurierskiego

Zalety jakie możemy wyróżnić/wyszczególnić na podstawie wcześniej przytoczonych możliwości to przede wszystkim:

  • niższa cena przesyłek
  • oszczędność czasu
  • aktualne oferty firm kurierskich w jednym miejscu
  • wysyłka online
  • porównywarka usług
  • dodatkowe opcje (pobranie, powiadomienia, ubezpieczenie)
  • brak formalności np. deklaracji wolumenu
  • prostota obsługi (formularz zlecenia i wszystkie niezbędne informacje na stronie brokera kurierskiego)

Klienci indywidualni a firmy

Podsumowując, wybór brokera usług kurierskich opłaca się zarówno osobom wysyłającym pojedyncze paczki, jak i klientom biznesowym prowadzącym firmy.  Dzięki tej opcji mogą oni wysyłać paczki, palety czy nawet przesyłki dłużycowe w Polsce i za granicę naszego kraju w naprawdę korzystnych cenach!


GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl