Jak wysłać motocykl kurierem?

Dzięki platformie GlobKurier.pl możesz zorganizować niezawodny i niedrogi transport motocykla z wykorzystaniem sprawdzonych przewoźników. Odległość, rozmiar i waga, a także ramy czasowe będą miały wpływ na cenę wysyłki motocykla. Porównaj oferty, korzystając z szybkiej wyszukiwarki. Sprawdź, co musisz wiedzieć, aby bezpiecznie wysłać motocykl kurierem.  

Jak wysłać motocykl kurierem? Motocykl

Wysyłka motocykla na terenie Polski

Firmy kurierskie nie mają większego problemu z transportem motocykli do dowolnego regionu w Polsce. Jednak taka przesyłka musi być odpowiednio przygotowana. Motocykl przewożony jest na palecie, ze względu na dużą wagę i wymiary. Warto zatem wszystkie wystające i delikatne elementy zabezpieczyć przed uszkodzeniem tekturą, styropianem, folią bąbelkową oraz folią typu stretch. Pamiętaj, że tego typu wysyłkę przewoźnik określa mianem przesyłki niestandardowej.

Jak wysłać motocykl za granicę?

Jeśli planujesz wysłać motocykl za granicę, potrzebujesz specjalistycznej firmy zajmującej się transportem motocykli, aby pomogła ci zarządzać procesem i wymaganą dokumentacją. Zaufaj profesjonalistom, którzy wiedzą jak wysłać motocykl. Jeśli potrzebujesz przyspieszonego transportu swojego sprzętu, wybierz fracht lotniczy, który działa dobrze w krótkich ramach czasowych, ale kompromisem jest wyższy całkowity koszt. Zasadniczo wszystkie motocykle wysyłane za pomocą frachtu lotniczego muszą zostać umieszczone w skrzyni lub na palecie. Jeśli zdecydujesz się na wysyłkę na palecie, pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu sprzętu. Koła muszą być przymocowane do palety, aby motocykl nie miał możliwości się poruszyć. Pamiętaj również o pasach, które dodatkową ustabilizują pojazd. W przypadku wysyłki poza kraje Unii Europejskiej motocykl należy umieścić w skrzyni fumingowanej IPPC.

Ważne! 

W przypadku wysyłki za granicę pamiętaj o odprawie celnej. W zależności od rodzaju odprawy należy przygotować stosowne dokumenty. Więcej na ten temat dowiesz się na: https://www.globkurier.pl/oferta/uslugi-celne/

Zaplanuj wysyłkę motocykla wcześniej

W przypadku frachtu morskiego motocykl będzie albo indywidualnie kratowany, albo załadowany, przymocowany i zabezpieczony w kontenerze. W kontenerach motocykle są przypięte i zabezpieczone metodą „blokowania i usztywniania”. W zależności od liczby wysyłanych motocykli i wielkości kontenera mogą być one również układane podwójnie. Co przy masowych wysyłkach dodatkowo obniża koszty dostawy. Jeśli chcesz uniknąć dodatkowych kosztów, przygotuj się do transportu z wyprzedzeniem. Przy wysyłce zagranicznej poszukiwania odpowiedniego przewoźnika należy rozpocząć zdecydowanie wcześniej. Aby uniknąć komplikacji, zaleca się, aby przestudiować wyceny transportu motocykla i ustalić szczegóły co najmniej dwa tygodnie przed planowanym terminem.

Przygotuj motocykl do wysyłki

Postępując zgodnie z tymi krokami, możesz znacznie zmniejszyć ryzyko problemów w trakcie transportu. Zawsze pamiętaj o wyczyszczeniu motocykla. W trakcie tej czynności dokładnie obejrzyj pojazd i zrób zdjęcia, jeśli to konieczne. Ten proceder pomoże ci zauważyć wszelkie uszkodzenia lub zarysowania, które mogły być wcześniej ukryte. Co więcej, kurz i brud zgromadzony na motocyklu może przyczynić się do zarysowania lakieru podczas transportu. Po zauważeniu jakichkolwiek wyszczerbień lub zadrapań warto udokumentować je zdjęciami. W ewentualnym sporze zdjęcia pozwolą dowieść, że pojazd nie został uszkodzony przed wysyłką. W zależności od polityki firmy zajmującej się przewozem motocykli może być konieczne spuszczenie oleju i benzyny z motocykla. Pomaga to uniknąć potencjalnych wycieków i jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Jeśli motocykl będzie musiał być odpalony podczas transportu i musisz zostawić trochę paliwa w zbiorniku, koniecznie poinformuj o tym przewoźnika. Upewnij się, że opony są odpowiednio napompowane, aby zapobiec uszkodzeniu felg. Dzięki dobrze napompowanym oponom motocykl będzie łatwiej się przesuwał, co usprawni cały proces. Sprawdź, czy przy motocyklu nie ma żadnych akcesoriów, które mogłyby łatwo zgubić się podczas transportu. Jeśli przewozisz motocykl z kluczykami, warto odpowiednio je przymocować, nie zostawiaj kluczyków w stacyjce.

Tani transport motocykli

Po zakończeniu transportu uczul odbiorcę, aby przeprowadził dokładną kontrolę bezpośrednio po dostawie. Warto upewnić się, czy pojazd w nie został uszkodzony w trakcie dostawy. Wszelkie problemy należy niezwłocznie rozpatrywać u przewoźnika i firm ubezpieczeniowych. Tak naprawdę ryzyko jest minimalne, nie powinieneś więc obawiać się o bezpieczeństwo swojego sprzętu. Przy współczesnych możliwościach firm kurierskich wysyłka motocykla nie jest problemem. To prosty i najtańszy sposób transportu dostępny na rynku. Skorzystaj z naszego doświadczenia w organizacji niestandardowych przesyłek, sprawdź oferty dostępne na platformie GlobKurier.pl i wybierz opcję dla zalogowanych użytkowników. Dzięki temu wyślesz swój motocykl jeszcze taniej.

zamów tanio przesyłki


Magdalena Jagieła

Koordynator ds. Transportu i Spedycji w firmie Globkurier.pl. Project Manager w metodyce zwinnej agile. Doświadczony lider w efektywnym zarządzaniu zespołem. Koordynuje organizacyjny obszar współpracy z przewoźnikami.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl