Jak wysłać materac kurierem?

Jak wysłać materac kurierem?

Czeka Cię przeprowadzka? Planujesz sprzedać swój nieużywany materac? Chcesz przewieźć materac z punktu A do punktu B? Na szczęście cały proces wysyłki nie musi być skomplikowany. Istnieje znacznie łatwiejszy sposób na przewiezienie materaca, niż robienie tego samodzielnie. Nie musisz wydawać pieniędzy na drogie ekipy przeprowadzkowe i samochód ciężarowy.

Wysyłka materaca kurierem

Materac można wysłać za pośrednictwem kuriera. To zdecydowanie bardziej opłacalny sposób. Kiedy płacisz za usługę przeprowadzkową, tak naprawdę opłacasz koszty wykorzystania całego pojazdu. Kiedy do przewiezienia masz wyłącznie materac, korzystając z usług kurierskich płacisz tylko za zajmowaną przestrzeń, a nie za całą ciężarówkę. Pamiętaj, że standardy rynkowe bardzo się zmieniają, dziś kurierem możesz wysłać naprawdę wszystko, wielkogabarytowe przesyłki nie stanowią już problemu.

Standardowa usługa kurierska

Jeśli planujesz wysyłkę nowego materaca, który wciąż jest zwinięty oraz opakowany w plastikową torbę ochronną, bardzo prawdopodobne, że będziesz mógł skorzystać ze standardowej usługi kurierskiej. Jeśli chcesz przewieźć używany materac, koniecznie zabezpiecz go w całości np. folią malarską, a rogi i łączenia folii zabezpiecz grubą taśmą izolacyjną. Oczywiście, zanim rozpoczniesz pakowanie materaca, powinieneś zdjąć i zapakować kołdrę, poduszki, prześcieradła i wszystko, co masz na górze łóżka. Następnie zdemontować ramę i umieścić małe elementy sprzętowe w torbie z zamkiem błyskawicznym. Upewnij się, że wszystkie elementy ramy są przechowywane razem, aby uniknąć problemów przy ponownym złożeniu łóżka.

Zawsze chroń przed wilgocią

Zawsze owiń materac folią, by zapewnić wodoodporną ochronę. Woda, która dostanie się do środka może uszkodzić materac. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jaka pogoda będzie w trakcie odbioru materaca, dlatego warto zainwestować w folię, aby chronić materac przed przemoczeniem. Planując wysyłkę możesz prześledzić prognozy pogody, jednak pamiętaj, że usługę kurierską powinieneś zamówić odpowiednio wcześnie. Nigdy nie odkładaj wypełnienia formularza zamówienia na ostatnią chwilę.

Podaj wymiary materaca

Zmierz swój materac. Ważne jest, aby znać dokładne wymiary materaca, tak abyś mógł precyzyjnie wycenić swoją przesyłkę. Zazwyczaj materace występują w trzech standardowych rozmiarach. 90×200 cm – w takich rozmiarach występują materace pojedyncze, na rynku dostępne są także materace o wymiarach: 160×200 cm i duży materac 200×200 cm. Jak wysłać materac kurierem? Na szczęście materace nie są aż tak ciężkie, bo z reguły ich waga waha się od 12 do 31 kg. Grubość standardowego materaca to około 18-30 cm, a więc to nieporęczny kształt powoduje główne trudności transportowe.
Jeśli chcesz wysłać materac kurierem, porównaj oferty przewoźników. Korzystając z wyszukiwarki, możesz za pomocą kilku klików myszką, prześledzić najbardziej konkurencyjne oferty cenowe około 50 firm. Wysyłka materaca kurierem nie musi być trudna, jeśli jednak pojawią się jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Nasi specjaliści udzielą szczegółowych wskazówek co do pakowania i możliwości przewozu materaca. Z GlobKurier.pl możesz wysłać materac w każde miejsce w Polsce i Europie.

PORÓWNYWARKA KURIERÓW


Damian Musiał

Spedytor w Globkurier.pl. Zajmuje się obsługą klientów indywidualnych i biznesowych. W zakres jego obowiązków wchodzi współpraca z partnerami logistycznymi


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl