Jak obliczyć koszt przesyłki kurierskiej?

Jak obliczyć koszt przesyłki kurierskiej?

Jeszcze do niedawna, aby znaleźć odpowiednie usługi kurierskie w interesującej Cię cenie, musiałeś wykonać kilkanaście telefonów lub wiele godzin przeszukiwać strony poszczególnych przewoźników? Na szczęście aktualnie możesz skorzystać z porównywarki i kalkulatora wycen, które udostępniamy na naszej stronie. Dzięki wykorzystaniu tej opcji oszczędzisz czas i pieniądze oraz znajdziesz wiele dodatkowych usług kurierskich.

Aby obliczyć koszt wysłania paczki, wprowadź do naszego kalkulatora informacje dotyczące miejsca odbioru i dostarczenia przesyłki, jej rozmiar oraz wagę.

Jak obliczyć koszty wysyłki kurierskiej?

Chcąc na przykład wysłać przesyłkę w ramach granic Polski, która ma standardowe rozmiary 40x40x40 cm oraz waży 5kg, otrzymasz następujące oferty od poszczególnych firm kurierskich [Stan na 12.08.2019]:

koszt przesyłki kurierskiej

12 dostępnych ofert posegregowanych jest ze względu na cenę. Korzystając z naszej wyszukiwarki, możesz łatwo przefiltrować ofertę według wybranego parametru: szybkości doręczenia (bardzo szybkie, szybkie, standardowe) oraz sposobu nadania (u kuriera, w punkcie lub terminalu). Dostępny jest także pasek z zakresem cen, dzięki któremu możesz wybrać interesujący Cię przedział cenowy.

Wśród tych 12 opcji, które pokazały się w wyszukiwarce, znajdziesz oferty wiodących firm kurierskich, takich jak: DHL, FedEX, DPD, InPost, UPS, GLS. Dzięki szybkiej porównywarce poszczególnych usług, możesz w przeciągu zaledwie kilku minut zdecydować się na odpowiedniego kuriera i zrealizować zamówienie.

Jak sprawdzić cenę przesyłki zagranicznej w GlobKurierze?

Chcesz obliczyć cenę przesyłki zagranicznej? Wykorzystaj nasz kalkulator, postępując tak samo, jak w przypadku przesyłki w granicach Polski. Przedstawmy tę sytuację na odpowiednim przykładzie: załóżmy, że masz do wysłania dwie, podłużne, niestandardowe paczki do Niemiec o rozmiarach 100x40x40 cm i wadze 5kg. Nasza wyszukiwarka zaproponuje Ci aż 8 możliwych ofert.

ceny przesyłki kurierskiej

Naszego kalkulatora wycen usług kurierskich możesz używać nawet w przypadkach bardzo niestandardowych przesyłek do ponad 190 krajów.

Ogólne zasady naliczania opłat kurierskich

Na to, ile kosztuje wysłanie paczki kurierem, ma wpływ wiele czynników, m.in miejsce dostawy, waga oraz rozmiar przesyłki. Każda z firm kurierskich czy transportowych ma swoją politykę związaną z tą kwestią, jednak najczęściej uznaje się paczkę jako niestandardową (którą objęta jest wyższą opłatą), gdy waży ona powyżej 30 kilogramów, czy występuje w niestandardowych rozmiarach. Dlatego przygotowuj swoje przesyłki tak, aby nie przekraczać wyznaczonych widełek, bo czasem różnica 100 gramów i 5 centymetrów może spowodować dużą zmianę w cenie usługi.

Do ceny przesyłki kurierskiej dolicza się także podatek VAT (23%), gdy wysyłasz ją jako osoba prywatna, oraz opłatę paliwową, która wynosi zwykle od 8% do 20%.

Osobną kwestią są tak zwane dodatkowe usługi kurierskie. Możesz skorzystać z różnego rodzaju ubezpieczeń przesyłek kurierskich, powiadomień SMS, czy opcji dostarczenia paczki w sobotę.

Jak obniżyć koszty przesyłek kurierskich?

Jeśli opłaty za usługi kurierskie wydają Ci się zbyt wysokie, skorzystaj z naszej porównywarki, dzięki której znajdziesz bardzo atrakcyjne oferty. Mamy podpisane umowy z czołowymi firmami kurierskimi, dlatego możemy dzielić się z naszymi klientami atrakcyjnymi cenami. Dzięki wykorzystaniu takiego rozwiązania możliwe jest wyraźne zmniejszenie kosztów przesyłki paczek. Jako klient indywidualny lub a nawet biznesowy możesz nie otrzymać tak promocyjnych cen od czołowych i rozpoznawalnych firm (DHL, UPS, DPD, FedEx). Następnym razem, gdy będziesz potrzebował szybkich usług kurierskich, wykorzystaj nasz kalkulator, który pozwoli na znaczące zminimalizowanie kosztów przesyłki. Jeśli jesteś klientem biznesowym, który wysyła więcej niż 40 paczek miesięcznie, zapoznaj się naszą ofertą i skontaktuj się z nami w celu uzyskania optymalnych cen usług kurierskich dla Twojego przedsiębiorstwa.


GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl