UPS zamierza realizować dostawy za pomocą dronów

UPS zamierza realizować dostawy za pomocą dronów

Firma kurierska UPS utworzyła nową spółkę córkę UPS Fligth Forward Inc., której celem będzie obsługa dostaw za pomocą dronów. Nowa usługa zostanie na razie wprowadzona tylko w Stanach Zjednoczonych.

Aby nowa spółka mogła rozpocząć działa, konieczne było złożenie wniosku do odpowiedniego urzędu, co da możliwość wykonywania lotów komercyjnych. Po otrzymaniu zgody od Federalnej Administracji Lotnictwa USA drony będą mogły rozpocząć dostarczanie paczek. Prawdopodobnie usługa ruszy jeszcze w tym roku, co sprawi, że UPS Flight Forward stanie się jedną z pierwszych firm w Stanach Zjednoczonych, która może wykonywać tego typu operacje. Firma planuje realizować loty poza zasięgiem wzroku operatora, zarówno w dzień, jak i w nocy.

W USA możliwości wykonywania lotów dronami są bardzo ograniczone. Zezwolenie, o jakie stara się firma UPS umożliwi jej przewóz towarów przez granicę stanów i kraju. Co może uczynić spółkę pierwszą amerykańską firmą, która rutynowo obsługuje komercyjne loty bezzałogowe. Obecnie dostawy dronem są realizowane przez firmę UPS dla sektora medycznego. Głównie na terenie  kampusu szpitala WakeMed w Raleigh, gdzie drony dostarczają próbki medyczne. Firma UPS planuje rozszerzyć tę działalność na kolejne szpitale i ośrodki na terenie kampusu.

Stany Zjednoczone nie są jednym krajem, gdzie stosuje się drony do transportowania towarów. Podobne działa zostały podjęte w Australii, gdzie na przedmieściach Canberry firma Wing realizowała przy pomocy dronów dostawy posiłków, leków i innych podstawowych dóbr. Firma Amazona również rozważa zastosowanie w swojej logistyce dronów. Amazon planuje, aby dostawa była realizowana w przeciągu 60 minut od zamówienia właśnie za ich pomocą.

Źródło: Trans.info, purepc.pl