Spedycja lotnicza w Polsce, co powinien wiedzieć przedsiębiorca?

Cross-border e-commerce rośnie w siłę. Coraz większa grupa polskich przedsiębiorców z powodzeniem sprzedaje swoje towary i wysyła je w różne części świata. Poszerzanie sprzedażowych horyzontów wymaga jednak pewnych inwestycji. Zastanawiasz się jak skutecznie dostarczać przesyłki do zagranicznych klientów? Fracht lotniczy może okazać się optymalnym rozwiązaniem.

transport lotniczy

 

Spedycja lotnicza — co warto wiedzieć?

Infrastruktura naszego kraju już w tym momencie pozwala efektywnie wykorzystywać fracht lotniczy. W Polsce znajduje się kilka portów lotniczych, ulokowanych w największych miastach – Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach, czy Wrocławiu. Przewoźnicy uwzględniają odległości i proponują przedsiębiorcom dedykowane rozwiązania. Dostarczeniem przesyłki na lotnisko może zająć się firma kurierska – jest to tak zwana usługa Door to Door, funkcjonująca pod nazwą transport lotniczy Cargo. Nadawca nie musi dowozić przesyłek na lotnisko osobiście, tę pracę może wykonać za niego kurier.

Transport lotniczy — kompleksowa usługa

Wymiar międzynarodowego handlu zmieniły takie platformy jak Amazon czy eBay, wymiana handlowa pomiędzy kontynentami upowszechniła się. Z ofert zagranicznych sprzedawców korzystają dziś przedsiębiorstwa i osoby prywatne. Produkty wysyłane są we wszystkie rejony świata od Kuwejtu przez Kanadę po Bałkany. Nie da się zaprzeczyć, że wcześniejsze bariery zniosła rozwijająca się spedycja lotnicza.

Przemysł transportowy stara się odpowiadać na potrzeby konsumentów. Na rynku pojawiają się kompleksowe usługi. Przewoźnicy lotniczy bardzo często oprócz bezpośredniego odebrania towaru od zleceniodawcy zajmują się także pakowaniem, przepakowywaniem, załadunkiem, formalnościami związanymi z przeprawą celną oraz dostarczeniem towaru do konkretnego odbiorcy. Oprócz tego większość firm oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z usług magazynowania (przechowywania) towarów. Przedsiębiorca może liczyć także na pomoc przy ocleniu i tłumaczeniu dokumentów potrzebnych do przewiezienia towarów. To wszystko kształtuje pierwsze wyraźne sukcesy polskich przedsiębiorców międzynarodowych rynkach.

Ile kosztuje transport lotniczy towarowy?

Transport lotniczy ma wiele zalet, które kuszą klientów. Nie brakuje firm, oferujących możliwość dostarczenia towaru drogą powietrzną. Nie bez znaczenia jest tutaj szybkość działania, gdzie okres realizacji zamówienia ogranicza się zazwyczaj do dwóch dni roboczych. Jak wiemy, klienci kierują się ceną, ale czas dostawy jest częstym czynnikiem przesądzającym o zakupie. Co więcej, transport lotniczy uznawany jest przez specjalistów za najbezpieczniejszy sposób przewożenia towarów. Każdy przedsiębiorca poszukuje rozwiązań optymalnych finansowo, dlatego też największą popularnością cieszy się transport lotniczy palet. Masowa wysyłka i transport w większej skali przyczyniają się do obniżenia kosztów. Nie da się ukryć, że na transport lotniczy decydują się głównie duże firmy oraz przedsiębiorstwa zajmujące się dystrybucją w odległe, egzotyczne destynacje. Bardzo często są to duże wysyłki, które pod względem jakościowym i objętościowym różnią się od standardowych przesyłek. W tym przypadku cena zależy od wagi i od przelicznika objętościowego.

Obawiasz się kosztów? Samodzielne przygotowanie wyceny nadania przesyłki to nie lada wyzwanie… fracht lotniczy cechuje się zmiennym cennikiem opłat celnych oraz innych opłat lotniskowych. Na szczęście nie musisz poświęcać godzin na studiowanie wielostronicowych cenników, ogólną wycenę przesyłki możesz otrzymać już po kilku minutach, kontaktując się ze specjalistami Globkurier.pl. Po zatwierdzeniu wybranej oferty oraz uwzględnieniu usługi HWL przesyłka natychmiast zostanie odebrana przez kuriera i wyruszy w podróż.

Fracht lotniczy — niezbędne formalności

Nadanie przesyłki lotniczej przez profesjonalną firmę logistyczną to zmniejszenie kosztów oraz ograniczenie formalności do zbędnego minimum. 81% eksporterów branżowych podkreśla rolę firm logistycznych w kształtowaniu procesu ekspansji rodzimych przedsiębiorców na rynki zagraniczne. Transport powietrzny przesyłek wydaje się skomplikowany, jednak przy odpowiednim partnerze logistycznym, cały proces jest wyraźnie ułatwiony, a z przedsiębiorcy zostaje zdjętych wiele obowiązków.

GlobKurier.pl zajmuje się spedycją lotniczą, obsługując szybki i najtańszy transport lotniczy przesyłek cięższych o wadze od 100 do 500 kg, w usłudze Door to Airport. Oferta dedykowana jest producentom i przedstawicielom różnych branż: elektronicznej, odzieżowej, samochodowej czy energetycznej. Każdy przedsiębiorca może dodatkowo zadbać o swoje przesyłki wykupić usługę dodatkowego ubezpieczenia. Przy pełnym zakresie spedycji przesyłki mogą wyruszyć w daleką i bezpieczną podróż.

 


Tomasz Burek

Menadżer ds. Rozwoju Produktu i Zakupów w GlobKurier.pl.  Posiada wieloletnie doświadczenie w branży kurierskiej. Specjalizuje się w logistyce międzynarodowej i zarządzaniu sprzedażą.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl